Dizi İzle: Ankara

Dizi İzle: Ankara'nın Dikmen'i İzle - Ankaranın Dikmeni Dizisi 1. Bölüm Full İzle

Ankara'nın Dikmen'i dizisi Kanal D'de başladı. Gani Müjde yeni dizisi Ankaranın Dikmeni ile yine güldüreğe benziyor. Ankara'nın Dikmeni dizisini haberimizden izleyebilirsiniz. Tıkla Ankara'nın Dikmen'i izle.

Ankara'nın Dikmen'i dizisi Kanal D'de başladı. Gani Müjde yeni dizisi Ankaranın Dikmeni ile yine güldüreğe benziyor. Ankara'nın Dikmeni dizisini haberimizden izleyebilirsiniz. Tıkla Ankara'nın Dikmen'i izle. Ankara'nın Dikmen'i dizisi 12 Mart Çarşamba akşamı ekrana merhaba dedi. Ankaranın Dikmeni dizisinin senaryosunu Gani Müjde kaleme alırken dizinin yönetmenliğini Süleyman Seçik gerçekleştiriyor. Ankara'nın Dikmen'i dizisinin karakterlerine de  Bülent Emrah Parlak, Burak Kut, Gözde Kansu, Nurseli İdiz, Özlem Aydın, Nazmi Kırık, Serap Matyaş ve Can Tolbaş hayat veriyor. Ankaranın Dikmeni dizisinin konusu ve 1. bölümü kaçıranlar veya yeniden izlemek isteyenler için "Ankara'nın Dikmen'i İzle" linki haberimizdedir. 

Ankara'nın Dikmen'i Dizisinin Konusu: Dikmen, Ankara’da düğünlerde ve pavyonlarda çalan, her alanda kendini aşmaya çalışan, fakat bunun için yeterli alt yapısı olmayan saf ve temiz bir türkücüdür. Dikmen’in hikayesi bir menajer tarafından ünlü olacağına inandırılıp, varını yoğunu satıp, elinde sazıyla İstanbul’a gelmesiyle başlar. Ne yazık ki kısa bir süre sonra anlayacağı üzere dolandırılmıştır. Önce, karşılaştığı Diyarbakırlı asker arkadaşı taksici Zirek imdadına yetişir, sonra da entelektüel halaoğlu Latif. 

Nenelerinden miras kalan evde yaşamını süren Latif’in, Ankara'nın Dikmen'i dizisinde başta piyano öğretmeni eşi Tilbe ve onun emekli konsolos yardımcısı babası ve operacı annesi tarafından, bu davetsiz misafir hiç hoş karşılanmayacaktır. Defalarca evden kaçırıp göndermek isteseler de, Dikmen her olumsuzluğa uyum sağlayacak, Tilbe’nin yükseltmeye çalıştığı statüsü ve aileden gelen aristokrasisinin karşısında, kırsallığıyla hep büyük sıkıntı yaşayacaktır. Latif ise çoğu kez karısıyla Dikmen arasında kalacak ve durumu idare edecektir. Çünkü Dikmen’in bu evde miras hakkı vardır ve parasını kurtarana kadar gidecek de başka hiçbir yeri yoktur. 

Ankara'nın Dikmen'i dizisinde zamanla, Dikmen’in yaşadığı sıkıntılarının yanında, onu bu eve bağlayan bir neden daha oluşmuştur; yan komşuları diyetisyen Dilek’in resim öğrencisi kızı güzeller güzeli Beste. Farklı tarzları yüzünden aşkını platonik yaşayan Dikmen, evin küçük oğlu Sonat için eğlenceli, renkli bir dünya, evin yardımcısı Tahliye içinse rüyalarının beyaz atlı prensidir. 
Her zaman haksızlığa karşı gelen, zayıfın güçsüzün yanında olan Dikmen, elinde sazı ve kırsallığıyla, çoğu zaman komik duruma düşecek fakat naifliğini, iyi niyetini ve özünü hep koruyacaktır. 

Önce parasını kurtarmak, ardından da hayal ettiği gibi ünlü bi türkücü olmak ve Beste’nin kalbini kazanmak isteyen Dikmen’in, kentli ailesiyle mücadelesi hiç bitmeyecektir. 

Ankara'nın Dikmen'i İzle (1. bölüm full dizi izle)
 
Ankara'nın Dikmeni 1. bölüm Fragmanı:

Ankara'nın Dikmeni 1. bölüm 2. Fragman:

Yorumlar
Tam sürüm için tıklayın.