Başbakan, Son Yayınlanan 2 Ses Kaydını Doğruladı

Erdoğan, internete düşen MİLGEM ihalesi ve eski Adalet Bakanı Ergin ile yaptığı telefon görüşmelerini doğruladı ve "Bundan doğal ne olabilir" dedi.

AK Parti Genel Merkezi'nde yerel medya temsilcileriyle buluşan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, internete düşen ses kayıtlarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, MİLGEM ihalesi ve eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile ilgili yaptığı görüşmeleri doğrulayarak, "Bundan doğal ne olabilir." dedi.

"BİRİSİ SAF DIŞI EDİLMİŞ OLABİLİR"

Erdoğan, toplantıda dün internete düşen MİLGEM ihalesiyle ilgili ses kaydı hakkında ''Bir çok ihaleler yapılıyor birisi saf dışı edilmiş olabilir, şahsıma müracaatı olabilir, ben de dava et diyorum. Bu neticede devletin yüzlerce milyon dolar kazancı oluyor. İşte bunlar bu görüşmeyi dinleyecek kadar karaktersiz'' yorumunda bulundu.

"YAKINDAN TAKİP ETMEMDEN DOĞAL NE OLABİLİR"

Erdoğan, eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile internete düşen ses kaydıyla ilgili de "Benim Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et dememden daha doğal ne olabilir. Kirli ilişkiler bunu gerektiriyor." açıklamasını yaptı.

Başbakan'ın açıklamalarından satır başları:

Kurtuluş savaşımızda mahalli basın faaliyetini sürdürebildiği yerlerde destanlar yazdı.

Tek parti dönemlerindeki sansüre rağmen yerel basın buna hiçbir zaman boyun eğmedi.
2002'de günde 4 milyon gazete satılıyordu. Bugün internetin bu kadar yaygınlaşmasına rağmen 4,5 milyon gazete satılıyor.

"MEDYA ÜZERİNDEKİ VESAYETİ DE KALDIRDIK"

Siyasetin üzerindeki vesayeti kaldırırken medya üzerindeki vesayeti de kaldırdık.
Şu anda yaşı 25'in altında olan gençlerin özgürlüklerin nereden nereye geldiği konusunda kıyas yapmakta zorlandığını görüyoruz.

İNGİLTERE ÖRNEĞİ

İngiltere'de gazeteciler haber yapma adına bazı telefonları dinlediler. 50 gazeteci gözaltına alındı. Bazıları ceza aldı. Yayıncı kuruluş tarafından bu gazete kapatıldı.
Ama hiç kimse gazeteciler gözaltına alındı, tutuklandı, İngiltere'de basın özgürlüğü yok demedi.

"BUNLAR YASAL DİNLEME DEĞİLDİR"

Bizde ise medya her gün ses kayıtları ve tapeler yayınlıyor. Bazıları bunlar yasal dinleme diye kılıf uyduruyor. Bunlar yasal dinleme değildir. Türkiye'de dinleme yapmanın kuralları vardır.

"BİR BAŞBAKANI DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE DİNLEYEMEZSİNİZ"

Bir Başbakanı, cumhurbaşkanını, bakanları dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz
Savcı yasalara aykırı şekilde keyfi olarak devletin mahrem görüşmelerini dinlemiştir.
Savcıların ya da memurların servis ettikleri bu görüşmeleri yayınlayanlar da anayasa ve yasaları ihlal etmişlerdir.

Kriptolu telefonlar dinlenmiştir. İstenilenin elde edilemediği durumlarda da sesler üzerinde montaj, dublaj, kurgu yapılmıştır. Ortaya hayali piyesler çıkarılmıştır.

"TÜRKİYE, EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR HUKUK İHLALİ VE İHANETLE KARŞI KARŞIYA"

Aslında çok vahim bir skandalla karşı karşıyayız. Türkiye tarihinde eşi görülemeyen bir hukuk ihlali ve ihanetle karşı karşıyayız. Dinlemeler gerekli izinler alınmadan yapılmıştır. Selam Örgütü gibi hayali örgüt oluşturulmuş 3 bin kişinin telefonu dinlenmiş. Diğer bir dosyada ise bürokratlar, Genelkurmaybaşkanı, Başbakan'ı, Cumhurbaşkan'ı, sanatçılar herkes dinlenmiş.

"MAHREM GÖRÜŞMELERİ DİNLİYORLAR"

Burada Türkiye'de bir savcı keyfice dosya hazırlayıp son derece mahrem görüşmeyi dinleyebiliyor. Bir ülkenin enerji bakanı son derece mahrem görüşmeler yapar.

Dün sayın Putin ile bir görüşme yaptım. Bunu sadece istihbarat örgütleri dinlemek ister. Oysa bir savcı bir dosya hazırlayıp keyfi şekilde dinleyebiliyor.

MİLGEM İHALESİ

Birçok ihaleler yapılıyor birisi saf dışı edilmiş olabilir, şahsıma müracaatı olabilir, ben de dava et diyorum. Bu neticede devletin yüzlerce milyon dolar kazancı oluyor. İşte bunlar bu görüşmeyi dinleyecek kadar karaktersiz.

"ÖZGÜRLÜK KİMSEYE BAŞKALARINI DİNLEME, KAYDETME, YAYINLAMA HAKKI VERMEZ"

Paralel yapı içinde bu ülkenin menfaatini hiçe sayan tipleri gördük. Özgürlük kimseye anayasa ve yasaları çiğneme hakkı vermez. Özgürlük bir insanın özgürlük alanının bir başka insanın özgürlük alanına kadardır. Özgürlük kimseye başkalarını dinleme, kaydetme, yayınlama hakkı vermez.

"SADECE DİNLEME YOK, GÖRÜNTÜLEME DE VAR!"

Yeryüzündeki hiçbir din, mezhep, kültür iki kişi arasındaki konuşmanın başkalarına aktarılmasına cavaz vermez. Sadece dinleme yok, görüntüleme de var. Bir ailenin mahremine girecek kadar olan aile dışında ilişkileri görütülenmek suretiyle sosyal medyada yayınlamak hakkını internet anlayışı veriyorsa ben bunu kabul etmiyorum.

BU DİNLEMELER HUKUK ADINA YAPILMADI

Gayrimeşru ilişki kurar, meşru ilişkisi de vardır. Ama bunun yayınlama hakkını kimse elde edemez. TÜBİTAK gibi kurum merkezinde bu dinlemeleri yapıyor siz burası güvenli hattır sanıyorsunuz. Güvenli hat diye söylenen kriptolu telefonlar bunu imal eden yer tarafından dinleniyor depolanıyor. Bunlar kopyalanıp çalışıp götürülüyor. Bu dinlemeler hukuk adına yapılmadı. Çok net şekilde görülüyor ki örgüt adına, örgüt çıkarları adına yapıldı. Bu örgütte güya dini yapı, hizmet yapılanması...

"İŞ ADAMLARINA GİDİP HARAÇ TOPLADILAR, YAPARSAN ŞÜKRAN, YAPMAZSAN KASET VAR"

Ben imam hatip lisesinde okudum dinimi az da olsa bilirim. benim dinim gayrimeşru işe hoş bakmadı, bakmaz. Devlet içine sızacaksınız, insanlarını dinleyeceksiniz, iş adamlarına gidip haraç toplayacaksanız. Şurada okul yaparsan sana şükranlarımızı bildiririz ama yapmazsanız elimizde kaset var. Böyle tehditler var. Ben daha önce söyledim. Ellerinde ne varsa döksünler. Daha önce yaptıkları gibi bugün de istedikleri dublajı, kurguyu yapsınlar. Korkumuz yok. Şu ana kadar 14 vilayete gittim. Meydanlar her şeyi açık net söylüyor.

"SİYASETİ BIRAKMAYA HAZIRIM"

Birileri meydanlardaki kalabalığın montaj olduğunu ifade ediyor. Onları buyursunlar bizim mitinglerimize davet ediyorum. O insanları miting meydanlarına taşığımız iddiaları var. Meydanda reel yapıyı görmek için teşkilatımıza yasak getiririm. Asla bir il diğer ile taşınmayacak. Anketler yoluyla oynanmak istenen oyun var. Çok iddialı ifade kullanıyorum. Partim bu seçimlerden birinci olarak çıkmazsa siyeti bırakmaya hazırım. Diğerleri hazır mı? CHP'nin MHP'nin başkanları bırakabilir mi? Çöreklenmişler koltuklara. Gerilim üretsinler, hakaret etsinler. Bir kere de gelsin desein ki birinci olmadığım takdirde bırakacağım. Onlar o koltuğu korumanın peşindeler.

"ADALET BAKANIMA BUNU TAKİP ET DEMEMDEN DAHA DOĞAL NE OLABİLİR"

Boğaz'a karşı viskisini yudumdayıp Trakya için ahkam kesenler hala gerçekleri görmüyorlar. Dün Adalet Bakanımla benim görüşmem yayınlanmış. Dönen dolapları biz biliyoruz. Adalet bakanıma bunu takip et dememden daha doğal ne olabilir. Paralel yapı ya da bunun dışındaki yapılar ister istemez burayı yakından takip et dememi gerektiriyor. SPK'nın bana verdiği bilgiler tehlikeli bilgiler. Bunu ülkem için istiyorum. Bunlar spor kıyafetleriyle evlerinde Başbakan ağırlamış tiplerdir, İstedikleri gibi hükümet kurmuş hükümet indirmişlerdir. Şimdi istedikleri gibi hükümet yok. Bunlar bu ülkede milleti aptal yerine koydular. Bundan sonra kaybedecekler.

"17 ARALIK DARBE GİRİŞİMİ PÜSKÜRTÜLMÜŞTÜR"

Eski Türkiye'yi geri getirmek için girişimler yapıldı. Seçim dönemlerinde partimize yönelik kirli senaryolar devreye sokuldu. Eski Türkiye'yi özleyenler 17 Aralık darbe girişimini yaparak yeni Türkiye'ye hücum ettiler. Eski Türkiye'yi özleyen kim varsa bu darbe girişiminde yer aldı. Tüm güçlerini topladılar. Ellerindeki imkanları koydular. 17 Aralık darbe girişimi aldığımız tedbirler neticesinde çuvallamıştır. 17 Aralık darbe girişimi püskürtülmüştür.

"ORTALIĞA ÇOK PİSLİK DÖKÜLECEK"

30 Mart'ta milletimiz darbe girişimine gerekli cevabı verecek. Biz de hukuk içinde hesap sormak için hazırlıklarımızı yaptık. Kimsenin yaptığı yanına kalmayacak. Ortalığa pislik dökülecek şimdiden söylüyorum. Kurban kesimden, haraç toplamaya, dershaneye kadar çok şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacak. Makbuzsuz toplanan paraların nerelerde olduğu ortaya çıkacak. Failleri de yargı önüne çıkacak.

Tarih: 05 Mart 2014 11:13
Yorumlar (668 yorum)
necdet akçın yahu pes siz neyin muhappetini ediyoesunuz cumhur başkanını başbakanı genel kurmay başkanını dinlenecek sd kasetler uçuşacak .hadi başbakan işinize gelmiyor yapıldı bu ihanat yaw baş komutanı nasıl dinlenmesine razı olursunuz dalgamı geçiyorsunuz yaw ordu komutanı nasıl dinlenir bırakın bu dala vereleri devlete katrşı suç işliyorsunuz demekrosi dediyin bukadar bol deyil bu devlet oyuncak deyil hak edene fazlasını verir Cevap yaz
iskender dinlemeler yanlılş ama kasetler olmasıydı mileti uyutuyolarmış şimdi ne oldugu ortaya çıktı kaçınılmaz sona dogru gidiyor Cevap yaz
HASAN TAHSİN VALLA KİŞİSEL KANATİMİZCE BÜTÜN KASETLER DOĞRU, NE MONTAJ, NE DÜBLAJ... HAZRET İŞİNE GELENİ KABUL EDİYOR (ÇÜNKÜ ÇIKIŞI YOK) İŞİNE GELMEYENİ UNUTTURMAYA ÇALIŞIYOR (SIFIRLAMA HİKAYESİ), MESELA KABUL ETTİKLERİ BİLE FECAAT YANİ. NORMAL BİR DEMOKRASİLERDE İSTİFA GETİRİR. ADALET BAKANI İLE KONUŞMASINDA NE MAHZUR VARMIŞ. MAHZUR YOK TABİ DE, O KONUŞMADA ŞUNU MAHKUM EDİN, BU İHALEYİ İPTAL EDİN DERSENİZ. BU DÜNYANIN HER YERİNDE SUÇTUR. GERÇİ BİZ NE YAZIYORUZ Kİ... BAY BAŞBAKAN, MÜRİTLERİNİ TOPLASA, HEPSİNİ BEN YAPTIM DESE, İNANMAYACAK MÜRİTLER VAR... Cevap yaz
MEHMET ORAKÇI KİM KAZANACAK ? ZAFERİN İŞARETLERİ NELERDİR ? Süleyman ( as) Belkız annemiziin ülkesini fethetmek için ordusuyla hazırlık yapıp ve Belkız annemize teslim olmasını ve TEHVİD dinine ( yani islam dini) girmesini istiyor ve kabul etmediği takdirde savaşarak ülkesini işgal edeceğini ikaz ediyor. BELKIZ ise ülkesinin ileri gelenleri ile bu tehdide karşı ne yapılması gerktiğini istişare BELKIZ annemiz şöyle bir deneyelim diyor. DEĞERLİ MÜCEVFFERLERDEN yollayalım elçi ile BU kişi MALA ve PARAYI kabul ederse bilinki o gerçek bir PEYGAMBER DEĞİL davası mal ve hazineler mücevfferler içindir, o zaman bununla savaşalım dünyaya meğleden kişi asla zafere ulaşamaz, ama kabul etmezde gönderdiklerimizi DAVASI İLAHİ İSE o zaman teslim olalım çünkü o hak peygamberdir.diyor . sanırım anladınız Feytullah gülende DÜNYALIK davası okulları ve asya bakı doldurmak saltanıtını sürdürmek. Başbakan davası ülkesi ve halkın inancını muhafaza etmek.. kazanacak olanda başbakan işaretleri değerlendirrsek Cevap yaz
 • Osman Tokmakçı 'Fethullah' ismini bile doğru yazamayan arkadaşım kulaktan dolma bilgilerle haber dibi yorumculuğunu bırakıp, 2 gün detaylı araştırma yapsan belki bütün sorularının cevabını alacaksın.Ne demiş Walter Mondale ; Etrafınızda olup biten her şeyi anladığınızdan eminseniz, feci şekilde karışmış demektir...
ATILLA-54 BIZDE BIR DEYIM VARDIR ahada cekirge bir sicradi iki sicradi sonunda yakalandi )))))))) EVET YAHU BEN TÜRKIYE BÖYLE SES SANATCILARI GÖRMEDIM HA BIRDE STUDYODAKI ASISTANI ADAM HIC KACIRMAMIS BUTUN SARKILARI HEPSINI KAYDETMISSS )))))))) DEHSTLE DINLIYORUZ BU SARKILARI SARKIN ADI MAVI BONCUK KIMDEYSE BENIM GÖNLÜM ONDA Cevap yaz
MEHMET ORAKÇI YÖNÜNÜ BUL bakıyorum Haberlerdeki yorumlara ve facebookta'ki her kesimden görüşlerini dışa vuranlara,herkes olaylara bakış açısı ALLAHIN lutfettiği değer yargılarıyla değil. üyesi olduğu gurubun yada çevresindeki kişilerin etkisiyle olayları algılıyorlar. OYSA ORTADA'Kİ GERÇEK BİR başbakan ile cemaat arasında gibi görünen ama bu iki aktörün ötesinde ise VATİKAN ve İSRAİL ve ABD sarmalında olan FEYTULLAH GÜLEN ve CEMAATI KARŞISINDA İSE, BAŞBAKAN ve ONU DESTEKLEYEN İSLAMA GÖNÜL VEREN HALK ve VATANINI KORUMAK İSTEYEN KİŞİLER. ......... HANGİ ...... TARFTA ....YER ....ALMAK ....GEREKİYOR...? Cevap yaz
 • MEHMET ORAKÇI OSMAN TOKMAKÇI: biz onun adındanda kendindende nefret ediyoruz, sen halen adından bahsediyorsun sana soruyorum tarihte hangi hoca yada şeyh yada alim denilen kişi ...talebelerini bırakıpta düşmanına sığınmış ve kaçmış ? adını yazmasını iyi öğrenmişsin, ama mahşere ABD bayrağının altında çıkacağını daha öğrenememişsin...... papazların dostu israilin avukatı küfürn ajanı olduğunu halea anlayamadınsa, adını değilde onun hakkında 30 senedir yazılan kitapları oku KÜFRÜ HOŞ GÖREN NARCILARIN İÇ YÜZÜ olarak googlle yaz oku adını iyice öğren oradan.. ciddiye mi alırsın yada almazmısın onu sen oradan öğren ... bu kitaplara 30 sene cevp veremedi adı batasıca
 • Osman Tokmakçı 'Fethullah' isminin yazılışı Feytullah değildir.Bunu öğrendiğiniz zaman yazdıklarınız (ne kadar içi boş ve önyargıya dayalı olsa da) belki o zaman ciddiye alınabilir.
can öz şaşırdınız artık..komedi tavan yaptı.. yok ses kaydı yok kaset, cd.. genel merkezinide unkapanına taşıyında rahat iş görün.. genel müdürünüz gibi lak lak tan başka bi halt yaptığınız yok sevgili muhalefet şakşakcıları.. bu asparagaslar olmasa konuşacak birşeyiniz bile yok.. bazıları konuşur, bazıları yapar.. size tatlı muhabbetler küçük azınlık.. Cevap yaz
 • CAHİT SENDE BEYİN YOKSA KİM NE YAPBİLİR,LAVUKLUK PARAYLA DEĞİL YA KONUŞMALARI KABUL EDİYORLAR ARTIK,ZATEN DAHA ÖNCEDE ŞANTAJ MONTAJ DİYİP SONRA BU KONUŞMALARI KİM SIZDIRI DİYE EREYIP TÜBİTAK GÖREVLİLERİNİ ATMADILAR MI,ZATEN BUNLARI ORTAYA ÇIKARMAK O KADAR KOLAY DI Kİ,GÖNDERİLİR İNLETTİRİLİRDİ K MI,KARA MI ÇIKARDI ORTAYA,FAKAT OLURMU O ZAMAN HERŞEY ORTAYA ÇIKACAK,NE GEREK VAR LAF KALABALIĞI YAPAR,ŞANTAJ MONTAJ DERİM SALARIM KOYUNLARI ÇAYIRA İŞİN İÇİNDE ÇIKARIM,BAK KONUŞMALARDA HALA KONUYA GELEMİYOR,HEP MİŞLER,MUŞLAR NE KADAR İNANAN VAR,SANDIKTA ORTAYA ÇIKACAKMIŞ,YA BU KADAR APTAL BİR KİTLE OLURMU YOLSUZLUĞUN HESBINI SANDIKTA VERECEĞİM DİYEN BİR İKTİDAR OLUR MU,O ZAMAN YARGI NİYE VAR,FAKAT NASILSA LAF KALABALIĞIYLA BU GÜNE KADAR KADAR HİÇ MEYDANA GELEN OLAYLARIN HESABINI VERMEYE GELEMEDİ,HALA GEÇİŞTE KALARAK UYUTUYOR MİLLETİ BUGÜNE GEL BUGÜNÜN HESABINI MİLLETE VAE
MMOM Sen öyle bir yanlış yaptınki bana k.la şantaj yapmaya kalktın,aklınız fikriniz amerikadaki 2trilyon dolarımda ama bir cent vermem artık.Herzamanki gibi Muhterem Fetgullah GÜLEN Hocaefendi Hazretleri inanır sandın kendine değil mi?Ama bak işte hiçbirinize inanmadı.Bi beddua et abi dedim,2 gün sonra beddua etti.Gördü gerçek yüzünüzü.Ona şimdi bütün iftiraları atıyorsunuz,ama hiç önemli değil ben ona yeterim,kardeş olarakta,akraba olarakta,arkadaş,yoldaş olarakta.Pek kıymetli Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretleri ağabeyim,kafaya takmaya gerek yok. E.G.Kimse G.C.D.İ. Cevap yaz
diktatör öyle bir batakliga saplandiki konustukca batiyor, cirpindikca batiyior... Cevap yaz
 • tg 30 martta buraya yazdigini düsünecek ve aglayacaksin
 • CEMİL EMİRCAN,SANA TAM TERSİNİ BUYURUYOR,ONLARIN GÖZLER VAR GÖRMEZLER,KULAKLARI VAR İŞİTMEZLER,GÖZÜNÜZÜ KAPATMIŞ KULAKLARINIZ TIKAMIŞSINIZFAKAT ÖBÜR TARAFTA ÖYLE BİR AÇACAKLAR Kİ,O ZAMAN KENDİ İTİRAF ETTİKLERİNİ BİLE BEN ANLAYAMAMIŞTIM,BEN BİRAZ APTALIM DİYEREK KİM KURTULACAK BAKALIM
 • emincan sizin gibilerin kulagina öyle geliyor yüce yaradan sizin gibilerin kulagini mühürlemistir nasil duymak istiyorsaniz o sekil duymanizi sagliyor vede daha cok kalbinizi karartin ve öylece yok olun gidin diye ok anca gidersiniz
KAAN O. EGE, MARMARA, AKDENİZİ PARSELLEMİŞ AMA DOĞU BÖLGESİNDE HALKI EKONOMİK ANLAMDA AÇ BIRAKMIŞ, TERÖRE İTMİŞ HATTA ÜSTÜNE KRO İNSANLAR DİYE AŞAĞILAMIŞ SABETAYİST, KRİPTO VE BEYAZ TÜRKLERE HADDİNİ BİLDİRDİN YA BAŞBAKANIM, SONUNA KADAR İZİNDEYİZ.ENİ ADNAN MENDERES GİBİ BU HAİNLEREİN YEM ETTTİRMEYECEĞİZ ALLAHIN İZNİ İLE. İLK KEZ UÇAĞA BİNEN FAKİR HALK SENİN DÖNEMİNDE, İLK KEZ EĞİTİM VE ÖĞRETİME CUMHURİYET KURULDU KURULALI SİLAHLANMADAN DAHA FAZLA KAYNAK VERİLDİ GENE SENİN DÖNEMİNDE, ALLAH KORUSUN CHP BAŞA GELSE İLK İCRAATLARI TRT 6 YI KAPATMAK OLUR BAŞKA DA BİR İCRAATLARI OLMAZ. SEN VAROL BAŞBAKANIM. ALLAH SENİ VE SEVDİKLERİNİ KORUSUN, AMİN Cevap yaz
 • TEMEL BİZ SİZİ TA OSMANLIDAN BU YANA TANIYORUZ,HANİ KAFANIZA UYMAYAN NE KADAR YENİLİK VARSA GAVUR İCADI İSTEMEZÜK DİYEN,SONRA SEVR ANTLAŞMASIYLA ÜLKENİN İŞGALİNE SES ÇIKARMAYIP,MİLLİ MÜCADELEYİ HALİFEMİZE KARŞI AYAKLANAN KAFİRLER DİYE AYAKLANAN,DÜRRİZADELERİ,İSKİLİPLİ ATIF HOCALARI,BUNLARIN CUMHURİYET KURULDUKTAN SONRADA BU DEVLETİ KURANLARA KARŞI HEP AYNI YALAN VE İFTİRALARLA SALDIRDIKLARINA O KADAR ALIŞTIK Kİ,DAHA BİR HAFTA ÖNCEDE BUGÜN KENDİNİN DÜNKÜ ORTAĞI NUR CEMAATİNE KARŞI YAPTIĞI ZULMÜ BIRAKIP 1940 LI YILLARDA SAİDİ NURSİYE NE BÜYÜK CEFALAR YAPILDIĞINI 180 DERECE ÇEVİREREK ANLATIRKEN AYNISI İDİ NURSİNİN ADNAN MENDERES DÖNEMİNDE YILLARCA HAPİS YATTIĞINI HİÇ SÖYLEMEZ,YENİ KURULAN CUMHURİYET DE TAMİR EDİLEMEYECEK KADAR YIKILDIĞI İÇİN TEKRAR ONARILMAYAN BİR CAMİYİ CAMİLERİ YIKTILAR DİYE SÜREKLİ KONUŞUR,MENDERES ZAMANINDA YIKILAN 60 CAMİDEN HİÇ BAHSETMEZ.YALAN SÖYLEMEDİ DİYE İMAMI 2 DEFA SÜRENLERİN YALANLARINA ARTIK MİLLETİN KARNI TOK,
 • KAAN O. 'Kabe Arabın olsun, bize Çankaya yeter ' diyen chp den mi bahsediyorsun TEMEL ?
 • TEMEL YA SİZ HAKİKATEN TAM ZIRCAHİLSİNİZ,YA SİDE HİÇ MUKAYESE ETME DİYE BİR KAVRAM YOK MU,BU GÜNNÜN TÜRKİYESYLE 20 SENE ÖNCESİNİ,ONUNLU 40 SENE ÖNCESİNİ NASIL MUKAYESE EDERSİNİZ,1923 DE BU CUMHURİYET KURULURKEN TEK FABRİKA YOKTU,OKUR YAZAR ORANI YÜZDE 7 İDİ,İNSANLAR AT PSİLİĞİNDE ARPA TANESİ SEÇİYORDU,1950 YE KADAR O KADAR TESİS VE YOLLARI O İNSANLAR TIRNAKLARIYLA KAZIYARAK YAPTILAR,HER GEÇEN GÜN BİR ÖNCESİNE GÖRE DAHA İYİ OLACAK,BUNDAN 30 SENE ÖNCE ÇİN AÇLIK SINIRINDA YAŞIYORDU,HİNDİSTANDA YAŞAM KOŞULLARI KEZA AYNIYDI,YA SİZ NE KADAR CAHİLSİNİZ BU GÜN NE YAPILIYORSA O HEPSİ SENİN O LAF ATTIĞIN DÖNEMLERDE YAPILANLARLA YAPILIYOR,BU GÜN TEK FARKLARI NE VAR NE YOK SATIP YEMELERİ TEK BİR ÜRETİM TESİSİ VAR MI,İŞSİZLİK ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR,İNSANLARI ÇOĞU AÇLIK SINIRINDA YAŞIYOR,SANAYİ BİTMEK ÜZERE TARIM BİTMİŞ VAZİYET DE HAZIRLARI SATIP YİYEREK ÜLKE İDARE EDEN TEK İKTİDARLAR,
 • KAAN O. ORADA OTURUP SALLAMAK KOLAYDIR TABİİ, ELEKTRİĞİN OLMADIĞI EKİ HÜKÜMETLERİN İPLEMEDİĞİ DOĞU DAĞ KÖYÜNDE OTUR, GECE TERÖRİST GELSİN SIKIYSA KAVGA ET . GEÇ BUNLARI AĞAM BABAM GEÇ
 • cem tuna Cumhuriyet Tarihin'de doğuya yapılan yatırımların haddi hesabı yok. Aksine senin parsellendiğini iddia ettiğin bölgeler başta doğu olmak üzere Türkiye'nin bütün ekonomik yükünü yüklenmiştir. Bugün Türkiye'nin heryerinde yine Türkiye'nin heryerinde göç etmiş insanlar yaşamlarını ve varlıklarını sürdürmektedir. Kimse kimseye sen buraya gelemezsin dememiştir. Dağa çıkmak sadece bir tercih meselesidir. Bugün ülkemizin her yanında dağa çıkmayı seçmeyen ama son derece başarılı kürt asıllı Türk vatandaşları yaşamlarını idame ettirmektedir.. RTE ve hükümeti ile değişen birşey yoktur..Çalışıp,mücadele edip başarmayı seçen ile bunu yapmayı seçmeyip teröre sarılan arasındaki ayırım hala sürmektedir...
 • cahit bayağı kafa yapmış sende,fazla kullanma
Tüm 668 yorumu okumak için tıklayın
Tam sürüm için tıklayın.