AK Parti'nin Antalya Adayı Menderes Türel Projelerini Tanıttı

AK Parti'nin Antalya adayı CHP'nin kalesinde yerel seçimlerde ipi göğüslemek için 11 başlıkta topladığı projelerini tanıttı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, "Esnafın, üreticinin sıkıntılarına çare olmak istiyorum. Antalya'da herkes kazansın mutlu olsun istiyorum" dedi.

PROJELERİNİ 11 BAŞLIKTA TOPLADI

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, 11 başlık altında topladığı projelerinin tanıtımını yaptı. Türel'in projelerinde, turizm işçilerine ev, köylüye ücretsiz sulama suyu, esnaf için festival ve turistin kent merkezine getirilmesi, Kepez'e deniz getirilmesi ve Boğaçayı Projesi dikkati çekti.

"ANTALYA'YI UÇUŞA GEÇİRECEĞİZ"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Antalya Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel'in proje tanıtım toplantısı Erdem Beyazıt Kültür Merkezi'nde Ekomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzekareci Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla yapıldı. Toplantıya AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Muratpaşa Belediye Başkan adayı Cihan Bulut, Konyaaltı Belediye Başkan adayı Remzi Sadi, ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Alkışlar eşliğinde kürsüye gelen Türel, vizyon projeleriyle Antalya'yı uçuşa geçireceklerini belirterek, 30 Martta hasretin biteceğini söyledi.

30 Mart'ta Antalya için yeni bir gün olacağını ifade eden Türel, Antalya için yeni bir istiklal mücadelesi, yeniden bir şahlanış günü olacağını dile getirdi.

"KAYBEDİLECEK BEŞ YIL DAHA YOK"

Antalya aşkı ve sevdası ile hizmet ettiklerini kaydeden Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz görevi bırakınca Antalya geride kaldı. Antalya durgunlaştı, ağırlaştı. Adeta durduğu yerde yaşlandı. Antalya'nın kaybedecek bir 5 yılı yok. Antalya durunca Türkiye durur. Antalya'da esnafın, üreticinin sıkıntılarına çare olmak istiyorum. Antalya'da herkes kazansın mutlu olsun istiyorum."

"ANTALYA'DA YATIRIM YOK"

Esnafın yeterince kazanamadığını vurgulayan Türel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Turist şehir merkezine gelmiyor. Turizm çalışanı 4-5 ay işsiz yeterince kazanamıyor. Turizm durunca ticaret duruyor. Kışın hava kirliliği var. Trafik çilesi var. Karanlık caddeler var. Şimdi akşamları şehir merkezinde insan var mı? Malesef yok. Biraz yağmur yağınca göl olan caddeler var. Bugün Antalya'da hükümetin Menderes Türel'in yatırımları var. Belediyenin park, peyzaj, çiçek, böcek dışında hiçbir yatırımı yok. Antalya'nın çalışan belediye başkanı var mı? Malesef yok. Hükümet Antalya'ya son 10 yılda 14 milyonluk yatırım yaptı."

2B HATIRLATMASI

Türel, 2B meselesinin CHP'nin tüm engellemelerine rağmen çözüme kavuşturulduğunu hatırlattı.

"AZ LAF ÇOK İŞ"

2004 -2009 yılları arasında Antalya'ya yatırım yağmuru olduğunu vurgulayan Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Kaleiçi, Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Parkı, köprülü kavşaklar, arıtma tesisi, ağaçlandırma yeni yolların hepsi bizim dönemimizde oldu. Bizim sloganımız, 'Az laf çok iş' oldu. Son beş yılda yalan, dolan, iftira, kavga nedeniyle CHP'liler Antalya'ya hizmeti unuttu. Fırsat bulduklarında lay lay lom az iş çok laf oldu. Biz çalıştık şantiyelerden çıkmadık biz. Biz hizmet yağmuru yağdırdık. Bunlar yalan rüzgarı yağdırdı. Çirkinlikle, çamurla kazandılar. Beceriksiz insanlar zayıflıklarını yalan ve iftira ile kapatır. Borç konusunda tamamen yalan söylediler. Projeleri noktasında hala yalan söylüyorlar. Bizim yaptıklarımızın üzerine 3 kaldırımla beş yıl geçirdiler. Peşkeşlikte partizanlıkta sizin elinize su dökemeyiz. Konyaaltı sahili için orada ne peşkeş çektiğinizi herkes biliyor."

"LAY LAY LOM BELEDİYECİLİĞİ"

Antalya'nın lay lay loma ihtiyacı olmadığını belirten Türel, şunları söyledi: "Antalya'nın hizmete ihtiyacı var. Zaten 5 yıl Ağustos böceği gibi çalıp oynadınız. Size çalıp oynayın diye halk oy vermedi. Ağustos böceği yazın oynar, kışın aç kalır. İşte siz çalıp oynarken Antalya'nın geleceğini çaldınız. Kavga etmekten, hizmet üretmeye zaman bulamadınız. 5 yılda Antalya'nın geleceğini çaldılar. Kavga edip Batı Çevre Yolunu unuttular. Eğlenceye, reklama 50 milyon lirayı buluyor, Batı Çevre Yolu için param yok diyor. İşçi maaşlarının zamanında ödenmesinde de param yok diyor. Bu memlekete hizmet etmediniz. Ağaç dikseydiniz, oda mı parayla. Sivrisinekle bile mücadeleyi beceremediniz. Eğlenceye parayı buluyor. Sıkılınca ben lay lay lom belediyeciliğine devam edeceğim diyor."

"HAYASIZCA AKIN BAŞLATTILAR"

Tescilli darbecilerin beş yıl önce de birilerinin emrinde organize işler yaptığını anlatan Türel, sözlerine şöyle devam etti: "Bugün başkalarının emrinde organize işlere girişiyorlar. Dün laik geçiniyorlardı. Bugün tam tersini söylüyorlar. Yalan ve iftira ile seçim kazanma peşine düştüler. Dün Amerika'ya karşıydılar bugün ABD'nin vagonu oldular. Antalya ve ülkenin planlarını ülkenin okyanus ötesinden yapıyorlar. CHP'li kardeşlerim bunların asıl yüzünü ya öğreniyor ya da öğrenmekte. Bu darbeciler bugün yeniden bir olup hayasızca akın başlattılar. Adnan Menderes, Turgut Özal'a yaptıklarının aynısını yapıyorlar. Bu millet efendilere boyun eğmeyecek bir kez daha yeter söz milletindir diyecek. O nedenle istedikleri yalanları söylesinler iftirayı atsınlar. Bu tezgahçılar, bu tuzakçılar bir kez daha bu milletin iman dolu göğsüne çarpacaktır. Türkiye ve Antalya buna geçit vermeyecek. Antalya siyasi emellerin oyuncağı, sıçrama tahtası olmak isteyenlerin, vizyonsuz partizanlık yapan, ideolojik belediyecilik yapanlarla yola devam etmeyecek. Antalya bizimle durmayacak, Antalya koşacak."

"KATILIMCI BELEDİYECİLİK MODELİ"

Dürüst şeffaf ve katılımcı yönetim modelini uygulayacaklarını dile getiren Türel, şöyle konuştu: "Antalya'da hayat kalitesi gelişecek, ticaret, turizm ve tarım zenginlik ve kalite gelecek. Antalya huzur ve sevgi, saygı şehri olacak. Antalya'nın arzularına saygı göstereceğiz. Projeleri halk oylaması ile tek tek soracağız. Antalya tarih ve kültür başkenti olacak. İnsan odalı hizmet olacak. Tarım, turizm ve şehircilikte yeniden kalkınma gelecek."

"KÖYLÜ SULAMADA PARA ÖDEMEYECEK"

Türel, 11 maddede topladığı projelerinden ana başlık olarak şunları söyledi: "Boğaçayı Projesi ve Kruvaziyer Limanı ile Konyaltı canlanacak. Turizm emekçilerin hepsini bu dönemde ev sahibi olacak. Esnaf dostu belediye olacağız. 5 yıldızlı şehir merkezi projesi ile esnaf için toplu iş merkezleri, alışveriş festivalleri yapılacak. Köylü dostu belediye olacağız. Tarıma yüzde yüz destek projesi ile üretici devletten yardım beklemeyecek. Biz üreticinin ortağı olacağız. Ayakları yere basan vaatlerle karşınıza geliyoruz. Bizim vaatlerimiz gerçekçi vaatler olur. Sulamada, sulama birliklerinin ve kooperatiflerinin enerji masraflarını Büyükşehir Belediyesi olarak biz karşılayacağız. Elektrik parası ödemeyecek. Enerji maliyeti olmadan tarım alanlarını sulayabilecek. Köy turizmini başlatacağız."

KEPEZ'E DENİZ GELECEK

Ana yollar açacaklarını dile getiren Türel, şunları söyledi: "Trafik kaliteli ve güvenli olacak. Belediye imar sorununu halletse hükümet çoktan Batı Çevre Yolunu çözmüştü. Göreve geldiğimizde 6 ay içinde Batı Çevre Yolu hizmete girecek. Biz söyledik mi yaparız. Yeni kavşaklarla tıkanıklığı çözeceğiz. Aktarmalı toplu ulaşım tarihe karışıyor Raylı sistem vatandaş isterse yapacağız. Büyük projeleri vatandaşımıza soracağız. Yaya güvenliği önceliğimiz olacak. Hızlı trenin hızlanması için çalışıyoruz. Antalya yeşil ve mavi olacak. Antalya'yı doğa ile buluşturacağız. Kepez'e 150 dönüm su parkı, 6 büyük kent ormanı yapacağız. Kepezli artık denize gitmeyecek, denizi ayaklarınıza getiriyoruz. Antalya'da 1 milyonun üzerinde ağaç diktim. Hedefimiz 10 milyon ağaç dikeceğiz. Yeşil Antalya yapacağız. Doğan her çocuğun bir ağacı olacak. Acısu, Kopak ve Aksu çaylarına marinalar yapacağız."

"KALKINMA HAMLESİ"

Antalya'nın huzurlu ve sağlıklı bir kent olacağına değinen Türel, "Kadınlara iş ve kreş imkanı sağlayacağız. Okullarda eğitime destek vereceğiz. Şehir ve köyde evde sağlık hizmetleri olacak. Antalya sporun başkenti olacak. Stadyumu geciktirerek Antalya'ya zarar verdiler. Sporcu bir gençlik yetiştireceğiz. Antalya bu dönem her spor dalında yeniden yükselişe geçecek. Antalya tarih ve kültür başkenti olacak. Tarih ve kültür merkezlerimize sahip çıkacağız. Yeni müzeler kurup tarihi evleri restore edeceğiz. Yörük festivalini biz yapacağız. Altın Portakal'ı yeniden dünya starları ile buluşturacağız. İlçelerde kalkınma hamlesi başlatacağız. Haller, otogarlar yapacağız. Antalya temiz ve çevreci bir il olacak. Evlere, seralara doğalgaz girecek."

"KARINCA OLACAĞIZ"

Güçlü ve tecrübeli bir kadro ile göreve geldiklerini kaydeden Türel, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu projeler Antalya'nın kanatları, Antalya'nın uçacağı projeler olacak. Biz söz verdik mi yaparız. Biz, Ağustos böceği değil, karınca olacağız. Büyük hedefleri ancak, büyük ve tecrübeli ekipler başarabilir. Artık söz bitti. Şimdi az laf çok iş zamanı."

Türel'in projelerinin slaytı gösterildi.

Tarih: 09 Mart 2014 02:35
Yorumlar (21 yorum)
antalyalı Menderel TÜREL 'in yaptıklarını kmse görmezden gelemez.chpde aynı halt mhp de.5 yıl kaybettkk.bi 5 yıl dha kaybedemeyz sonuna kdar ak parti.geri gelsn Menderes Türel ! Cevap yaz
turan dogru söylemis TBMM de söyleyecekleri laflari verecek cevaplari olmayince bir tekmeyle isi hal ediyorlar cok caliskan bir kitle bunlar bir belediyede getirdiniz bir ilki buraya yazin bütün ilkler chp döneminde baslamistir örnekmi istiyorsunuz metroyu chp getirdi halk ekmek firinlarini chp getirdi okulara bedavi süt dagitmayi chp getirdi. Cevap yaz
ANTALYA SEVDALISI 25 YILDIR ANTALYADA YAŞIYORUM, 2004 E KADAR CHP TEN BAŞKA YÖNETİM GÖREMEMİŞTİK. GÖRDÜĞÜM BELEDİYE BAŞKANLARI BİRER PARK YAPIP İSİMLERİNİ KOYUYORLARDI.ANTALYADA BUNU HİZMET SANIYORDU. 2004 TE MENDERES GELDİ BAŞTA UNUTULAN ŞARAPCI SOKAKLARI KALE İÇİ DEĞİŞTİ,YOLLAR,ALT GEÇİTLER,YÜRÜYEN MERDİVENLER,KLİMALI DOLMUŞLAR,TRAMVAY FAZLA GELDİ ANTALYAYA ALIŞIK DEĞİLDİK ADAMI HARCADIK. İTİRAF EDEYİM ADAMI HARCADIK VE GERÇEKTEN BEŞ YIL KAYBETTİK..BÜYÜKŞEHİRDE AKP MENDERES,KONYAALTINDA CHP,MURATPAŞADA MHP,KEPEZDE AKP ALSIN. BU MEMELEKET GÜZEL VE DAHA GÜZEL OLSUN. BİR SORU: ESKİLER YEMİYORDU İSE NEDEN HİÇ BİR ŞEY YAPILMIYORDU?? TÜM OKURLARA SAYGI VE SEVGFLERİMLE Cevap yaz
  • avm zihniyetcilere saygin sevgin senin zihniyetindekilere gitsin saol ben almayim chp park yapyiyorsa akp gelirse kesip yerine AVM yapar baska ne yapar.
  • YALNIZ KURT ANTALYANIN GÜZELLİĞİNE AKP ZİHNİYETİ GÖLGE DÜŞÜREMEYECEKTİR. ANTALYA AKP TEŞKİLATI 30 MARTI BEKLEMESİN ŞİMDİDEN FALEZLERDEN ATLASIN.
gs antalyada akp lacak Cevap yaz
E SONMEZDAG tayip de 11 yildir anlatiyor porecelerini ya bir sey gerceklesmadi bu akp liler zaten hep anlatmakla mesgul halkda bekliyorki birgun gerceklesir insalah diye diye bu gune geldik Cevap yaz
  • adil sanırım siz türkiyede yaşamıyorsunuz
kam hala daha chp diyen ler birtane hoca antalyayı ne yaptı köpek kliniği iki cadde ve park hiç bitane trafiği rahatlatacak ceseret alıpta bir alt üst gecit yaptımı lütfen antalyalı olmayanlar yazmasın geçmişi bilmezler Cevap yaz
DERVİŞ SİZLERİN SOKAĞA ÇIKACAK YÜZLERİNİZİN OLMAMASI LAZIM O KÖSELELEŞMİŞ YÜZÜNÜZLE BİRDE YÖNETİME TALİP OLUYORSUNUZ PES DOĞRUSU HALA SİZLERE ÇİĞER TESLİM ETMEK İSTEYEN VARSA ONLARADA YUH OLSUN Cevap yaz
ESAT BABAA MENDERES TÜRELLE ANTALYA YENİDEN YÜKSELİŞE GEÇECEK DÜNYANIN YILDIZI OLACAZ ANTALYALI OLARAK OYUMUZ SANA ...A KKK PPP ...ANTALYA GERÇEK DEĞERİNİ BULACAK Cevap yaz
YALNIZ KURT AKP ANTALYAYI BİR DAHA ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR. GERİCİ YOBAZ ÖTEKİLEŞTİRİCİ AKP ZİHNİYETİ ANTALYAYI 100 YIL GERİ GÖTÜRÜR. MENDERES TÜRELİ GEÇEN SEÇİMLERDE GÖRDÜK ZATEN BEĞENİLMEDİ VE HAVASINI ALDI. TEMCİT PİLAVI GİBİ PİŞİRİP ÖNÜMÜZE KOYMANIN ANLAMI YOK. BU SEÇİMDE DE AKP ANTALYADA HAVASINI ALACAK. Cevap yaz
Tekyol Projenize ediyim, pkk yı meşrulaştırdınız hırsızlık yaptınız din tüccarlığı yaptınız, memleketin milli meseleleri varken asfalta tünele takılı kalan asalaklarda vatan hainidir. Cevap yaz
  • adil AKP olmasaydı güneydoğu,ve doğu anadolu bölgelerinde hangi partinin bayrağı sallanırdı? al sana basit bir soru akıllı vatandaş.sen şimdi kesin chp olurdu yazarsın! asıl ülkenin bölündüğüne akp olmasaydı şahit olurdun!! UNUTMAYINKİ topluulukları bir arada tutan,önce inançları sonrada toplum kurallarıdır!!
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
Tam sürüm için tıklayın.