1 T Gazete Tasarım Günleri 9 Yaşında, Başvuru İçin Son Tarih 5 Haziran

9 yıldır devam eden +1T Gazete Tasarım Günleri, sektörün ihtiyaç duyduğu gazete tasarımcılarını yetiştirmede önemli rol oynuyor.

07.05.2014 12:191 T Gazete Tasarım Günleri 9 Yaşında, Başvuru İçin Son Tarih 5 Haziran
9 yıldır devam eden +1T Gazete Tasarım Günleri, sektörün ihtiyaç duyduğu gazete tasarımcılarını yetiştirmede önemli rol oynuyor. Seminer, 17-24 Haziran 2014 tarihleri arasında öğrencilerle usta gazeteci ve tasarımcıları Zaman Gazetesi merkez binasında buluşturuyor. Katılımcı adaylarının seminere başvuru için 5 Haziran'a kadar www.arti1t.com adresindeki formu doldurmaları yeterli.

Bu yıl ki konuk gazeteci ve tasarımcılar arasında; The Times ( Londra ) Gazetesi'nin dizayn editörü Jon Hill, Times of Oman Gazetesi'nin dizayn direktörü Adonis Durado, National Geographic Dergisi'nin art direktörü Juan Velasco, National Geographic Dergisi'nin fotoğraf editörü Kim Hubbard, Time, Newsweek, New York Times için yaptığı çalışmalarla dünyaca üne kavuşan illüstratör Brad Holland, dünyanın en yaygın gazete tasarımcıları kuruluşu olan SND'nin genel direktörü Stephen Komives, ünlü infografik tasarımcısı John Grimwade ve başarılı serbest fotoğrafçı Ami Vitale yer alıyor.
Ayrıca; Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can, Cüneyt Özdemir, Alemşah Öztürk, Ahmet Turan Alkan, Bülent Erkmen, Sadık Karamustafa, Hürriyet Gazetesi Dijital Medya Koordinatörü Bülent Mumay, Salih Memecan, Reha Erdoğan, Barış Özcan, Ali Fuat Saruhan, Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı, Zaman Fotoğraf Editörü Selahattin Sevi, Zaman Tasarım Koordinatörü Selim Şimşiroğlu, Sinan Taşgetiren ve fotoğrafçı Bahar Mandan da eğitim verecek.


Londra, Times, Politika, Güncel

Kaynak: CİHAN