10. Bad Basketbol Oskarları-2014 Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı Onur Ödülü'ne, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TBF FİBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdenay ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı BAD Özel Ödülü'ne layık bulundu Yılın Erkek Basketbol Takımı Pınar Karşıyaka, Kadın Basketbol Takımı Galatasaray Odea Bank seçildi.

06.01.2015 14:4310. Bad Basketbol Oskarları-2014 Ödülleri'ni Kazananlar Belli Oldu
10. BAD Basketbol Oskarları- 2014 Ödülleri'nde, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç Onur, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TBF-FİBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdenay ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı BAD Özel Ödülü'ne layık bulundu.

Oluşturulan 100 kişilik Büyük Jüri tarafından belirlenen adayların değerlendirmesini yapan Basketbol Adamları Derneği (BAD) Yönetim Kurulu, geleneksel olarak yılın başarılarına verdiği "Geleneksel 10. BAD Basketbol Oskarları-2014 Ödülleri" sahiplerini açıkladı.

Dernek Başkanı Avni Erboy, Basketbol Oskarları'nın, ülkede basketbol adına en önemli ödül olduğunu kaydetti.

Basketbol dünyasına emeği geçenleri manevi olarak ödüllendirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Erboy, "Basketbol ailesinin büyük jürisinin önerileri ile yönetim kurulumuz tarafından verilen Basketbol Oskarları ülkemizin branşındaki en prestijli ödülü olarak basketbol tarihimizde yerini aldı. Bunun için de çok mutluyuz" dedi.

BAD Yönetim Kurulu 2013-2014 sezonunda ödüle laik görülen ve "10. Basketbol Oskarları"nı kazananlarının isimleri şöyle açıkladı:

Onur Ödülü: Akif Çağatay Kılıç (Gençlik ve Spor Bakanı)

BAD özel ödülleri: Mehmet Baykan (Spor Genel Müdürü), Turgay Demirel (TBF-FİBA Avrupa Başkanı), Prof. Dr. Uğur Erdenay (TMOK Başkanı), Aziz Yıldırım (Fenerbahçe Başkanı),

Jüri Özel Ödülü: Metin Yıldırım

Yılın Erkek Basketbol Takımı: Pınar Karşıyaka

Yılın Kadın Basketbol Takımı: Galatasaray Odea Bank

Yılın Basketbolcusu: Sinan Güler (Galatasaray Liv Hospital)

Yılın Genç Basketbolcusu: Egemen Güven (Pınar Karşıyaka)

Yılın Basketbol Yöneticileri: Serkan Ergüven (Bostanlıspor Basketbol), Ahmet Ülker (Fenerbahçe Ülker), Celal Arısan (TBF Genel Sekreteri)

Yılın Basketbol Antrenörü: Ufuk Sarıca (Pınar KSK)

Yılın Basketbol Yazarı: Mert Erboy (Habertürk Egeli Basketbol Yazarı)

Yılın Basketbol TV Programı: Hücum Faul (Ulusal Kanal)

Yılın Basketbol İnternet Sitesi: Basketfaul.com

Yılın Basketbol Sponsorları: Köfteci Ramiz, Türk Hava Yolları

Spora katkı ödülleri: Ahmet Diker, Aydın Atar, Ali Osman Tatlısu, Ayhan Özgümüş, A.Selçuk Sert, Bülent Ulukan, Faruk Gönen, Muzaffer Tuğsavul, Ufuk Merde, Yılmaz Coşkun.

Ödüllerin gelecek ay içinde düzenlenecek törenle sahiplerine dağıtılacağı bildirildi. - İzmir

Turgay Demirel, Mehmet Baykan, Aziz Yıldırım, Avrupa, Spor

Kaynak: AA

YORUMLAR
22.10.2019 18:57:29