11.07.2016 16:45

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Genç piyanist Emre Şen, 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen "Taşta Klasik" konseptli konserde sahne aldı.

Genç piyanist Emre Şen, 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenen "Taşta Klasik" konseptli konserde sahne aldı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Bodrum'da 2 bin 500 yıllık tarihi taş ocağında müzikseverlerle buluşan Şen, Liszt, Mendelssohn ve Schumann'ın yapıtlarının yanı sıra Frederic Chopin'in "Barcarolle Op. 60", Franz Liszt'in, "Sonetto 104 del Petrarca" ve Felix Mendelssohn'ın, "Rondo Capriccioso op. 14" adlı eserlerini yorumladı.

İtalyan basınında "piyanonun şeytani meleği" olarak tanımlanan ve müzik çevrelerinde "Emre Chopin" lakabıyla anılan Şen, çocukluk yaşlarından itibaren birçok ödüle layık görüldü.

İlk müzik eğitimini TED Ankara Kolejinde okurken alan sanatçı, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü, Paris Ecole Normale de Musique ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarındaki eğitimlerin yanı sıra Nimet Karatekin, Ersin Onay, Marcella Crudeli, Oxana Yablonskaya ve Kevin Kenner ile çalışmalarda bulundu.

Bugüne kadar Rusya, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, İsrail, Polonya, Bulgaristan, Meksika, Avustralya ve Japonya'da konserler veren Şen, Londra'daki Kraliyet Kolejini üstün derece ve konçerto dalında birincilikle tamamladı.

Emre Şen, 2000 yılından itibaren Gestalt Psikoterapisi alanına yöneldi. Gestalt kuramını sanatsal ifade ve performansla birleştirerek "Sanatta Gestalt Yaklaşımı" adı altında bir yöntem geliştiren Şen, Bilkent Üniversitesinde iki yıl boyunca bu alanda ders verdi.


13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali'nde yarın Alman-Afgan kökenli caz şarkıcısı Simin Tander sahne alacak.

Festival, 11 Ağustos'ta sona erecek.
Kaynak: AA
Franz Liszt, Bodrum, Emre Şen, Gümüşlük, Kültür Sanat