13 yaşındaki öğrencisini darp eden müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verildi

İstanbul Üsküdar Nursen Fuat Özdayı Ortaokulu'nda görevli kadın müdür yardımcısı N.B, 13 yaşındaki öğrencisini darp ettiği gerekçesiyle mahkeme tarafından 3 bin TL para cezasına çarptırıldı.

13.02.2020 15:03 | Son Güncelleme: 13.02.2020 15:5413 yaşındaki öğrencisini darp eden müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verildi

Haberler.com/ ÖZEL HABER

'daki bir ortaokulda kadın müdür yardımcısı N.B, 13 yaşındaki S.D'yi derse geç kaldığı gerekçesiyle darp etti. Ailenin dava açması üzerine görülen duruşmada hakim, talihsiz çocuğu darp ettiği gerekçesiyle müdür yardımcısını 3 bin TL para cezasına çarptırdı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan davacı avukatı Bedia Teymur, "Bu duruma maruz kalan kim olursa olsun her daim yanındayız" dedi.

Olay İstanbul'daki Nursen Fuat Özdayı Ortaokulu'nda gerçekleşti. 13 yaşındaki S.D, derse geç kaldığı gerekçesiyle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni tarafından önce azarlandı, daha sonra soru sormaya gittiği arkadaşıyla yeri değiştirilmek istendi. Yerini değiştirmek istemeyen S.D, din kültürü öğretmeni tarafından kolundan tutarak müdür yardımcısının odasına götürüldü.

ÇOCUĞUN BOĞAZINI SIKTI

Müdür yardımcısının odasına giren küçük çocuk, burada müdür yardımcısı tarafından darp edildi. Olayı sadece din kültürü öğretmeninden dinleyen müdür yardımcısı, küçük çocuğun ayağına tekme atarak odadan çıkmasını istedi. Daha sonra 13 yaşındaki S.D'ye, "Daha bu okula gelme" diyen öğretmen, "Geleceğim" cevabını alınca küçük çocuğu tekrar odaya sokup boğazını sıktı.

AİLE HEMEN DARP RAPORU ALDI

Okuldan sonra eve giden 13 yaşındaki S.D, kadın müdür yardımcısı tarafından maruz kaldığı şiddeti ailesine anlattı. Aile, çocuğunun boynunda ve ayak bileklerindeki yaraları gördükten sonra hastaneye giderek darp raporu aldı.

ŞİKAYETTE BULUNULDU

Hastaneden alınan darp raporunun ardından Çocuk Şube Müdürlüğüne giden aile, kadın müdür yardımcısı N.B hakkında şikayette bulundu ve dava açtı. Mahkeme, sanığın eylemini beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı ve kamu görevlisinin sahip bulunduğu nüfuzu kötüye kullanılmak suretiyle gerçekleştirdiğine kanaat getirerek müdür yardımcısına 3 bin TL para cezası verilmesini hükmetti.

"EĞİTİMDE ŞİDDETE HER ZAMAN KARŞIYIZ"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan davacı avukatı Bedia Teymur, "Eğitimde şiddete her zaman karşıyız. Bu duruma maruz kalan kim olursa olsun her daim yanındayız. Konuşmanın sorunları çözebileceği bilindiği halde şiddeti seçmek yanlıştır. Öğretmenlerin öğrenciler için bir model rol oluşturduğu unutulmamalıdır. Herhangi bir şiddet olayında öğretmenin model rolü çöker ve o, öğrenci için sıradan bir insana dönüşür. Bu yüzden öğrenci karşısındakine güven duygusunu da yitirebilir" şeklinde konuştu.


İstanbul, Üsküdar, 3. Sayfa, Güncel

HABER YORUMLARI (12)
ADALETSİZADALET:Tamam şiddet bir şey değil ama bazı çocuklar zerre kadar terbiyeden nasibini almamış. Buda ailenin suçu!. . Rabb''im herkese hayırlı evlatlar, vatana millete dine sahip çıkacak olan evlatlar nasip etsin.
HERREE:Tabi şiddeti kimse istemez. Çocuklarımız artık beyin yerine sanki başka bisey tasiyor okadar hırslı ve doyumsuz hale getirilmişki edep ve ahlak sınırlarını zorluyorlar. 13 yas belki küçük sayılabilir ama karşı çıkmayı ve saygısızlık yapmayı gerektirecek bir yas değildir. Ey ahali ey milli egitim, yeni nesile davranışlarının sorumluluğunu öğretmek lazım, sonra bilmem ne ölür badem gözlü olur.
MODERN ATOM TEORİSİ:Çocukları düzgün yetiştirmek lazım, bazıları resmen terbiye öğretmiyor sonrada başkalarının başına bela oluyorlar.
MAKARAKUKARAKAKARAKİKİRİ:3binliralık dövmüş ya çok değil
ONUR:ne güzel bebeyi tokatla sonra 3000 ver herşey devam. bundan sonra adamın aklına gelmezmi amaaan 3000 verir yoluma bakarım diye. çocuk ne kadar yaramaz olursa olsun adı üstünde Çocuk. kimsenin izinsiz dokunmaya hakkı yok.
ÖĞRETMEN:önceden zopa vardı zopayola hizaya gelirdik şimdi zopa yok ahlak yok
KIYMETLİ ÇOCUKLAR:Babası evde çocuğu falakaya yatırır. Hocası tekme atmış diye davalar, feryatlar, figanlar kopuyor. Çocuğunu efendi gibi yetiştirseydin o kadar çocuk var orda neden senin oğlanı vurduğunu araştırsaydın ilk önce.
TTT:Disiplin olmayan yerde eğitim olmaz, bu gidişle halimiz ne olacak bilemiyorum. Bir öğrenci 40. kişilik sinifi mahvediyor, hoca hiç bir şey yapmasin haylaza sonrada bu öğrenciler niye böyle diyelim
NURETTIN:sopayı yıyen vatandaş parayı yıyen devlet
DOKTOR:Bende hatırlarım dayak yerdik. Hatta bir defasında haksız yere yüzüme sopa ile vurmuştu hakkımı helal etmiyorum o kadına. Dayak ile eğitim olmaz insan arsız olur. Şimdiki çocuklar şükür etsinler bizde şikayet etmek nerdeeee
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
22.02.2020 07:22:28