14 Mart 2018, 18:30

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

Balıkesir'in Ayvalık ve Manyas ilçelerinde, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Balıkesir'in Ayvalık ve Manyas ilçelerinde, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen etkinlikte Balıkesir Tabip Odası Ayvalık Temsilcisi Dr. Neşe Zengin, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Zengin, 14 Mart Tıp Bayramı'nın sağlıkta farkındalık oluşturulan, sağlıktaki sorunların ve sağlıkçıların sorunlarının konuşulduğu, çözüm üretilmesinin beklendiği bir gün olduğunu söyledi.


Zengin, "Günümüzde, sağlık halen, hizmeti alan ve veren açısından çözüm bekleyen pek çok sorunun bulunduğu bir sektördür. Sağlıklı olmak, fiziksel ve ruhsal açıdan tam bir iyilik halidir. Sağlıklı birey bir toplumun huzuru, refahı ve gelişmesi için öncelikli koşuldur." dedi.

Tören sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ayvalık İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Uğur Koçak ise, "Bakanlığımız ve sağlık çalışanlarımız olarak uyum içinde, hastalarımıza sağlık hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Bu konuda yürekten ve can-ı gönülden çalışan tüm sağlık çalışanlarımız, doktorlarımız, ebelerimiz, hemşirelerimiz, yardımcı sağlık personellerimiz, kısacası tüm çalışma arkadaşlarımın Tıp Bayramını kutluyorum." diye konuştu.

Program, Dr. Neşe Zengin'in öncülüğünde bir grup sağlık çalışanının Atatürk Anıtı'na karanfiller sunmasıyla sona erdi.

Manyas

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Manyas Devlet Hastanesi'nde etkinlik düzenlendi.


Manyas Kaymakamı Abdulhamit Mutlu ve Belediye Başkanı Tancan Barçin'in de katıldığı etkinlikte, Mutlu ve Barçin başta hastane Başhekimi Murat Atlı ile diğer doktor ve sağlık çalışanların gününü kutlayarak, onlara karanfil verdi.

Burada konuşan Mutlu, "Zorlu mesleklerini insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmek için özveriyle çalışan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Ardından pasta kesilerek kokteyl düzenlendi. Kaymakam Abdulhamit Mutlu'nun önerisiyle 10 dakika kitap okundu. Balıkesir,Ayvalık,Tıp Bayramı,14 Mart
14 Mart 2018 Çarşamba 18:30