14 Mart 2018, 20:06

14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanlarıyla buluştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık çalışanlarıyla buluştu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 14 Mart Tıp Bayramı kutlamaları kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yemeğe Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzman Dr. Mehmet Akdağ, TEV Kamile Cephanecioğlu Palyatif Bakım Merkezi, Şehit Dr. Atilla Nizam Sağlıklı Yaşam Merkezi doktorları, sağlık çalışanları ile Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı ve çalışanları katıldı.

Türel, burada yaptığı konuşmada, Tıp Bayramı'nın tarihsel bir önemi olduğunu söyleyerek, Tıp Bayramı ilk kez 1. Dünya Savaşı sonunda İstanbul'un işgal edildiği günlerde yabancı işgal kuvvetlerine karşı kahraman tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandığını belirtti.

Çalışanlarını tıp bayramını kullayan Türel, zor durumdaki vatandaşların en büyük destekçisi olan evde sağlık hizmetinin 2005 yılından bu yana başarıyla sürdüğünü son 4 yılda 3 bin 362 kişiye evde sağlık hizmeti, 31 bin 498 kişiye hemşirelik hizmeti sunulduğunu kaydetti.

Türel, son olarak bütün doktor ve sağlık çalışanların 14 Mart Tıp Bayramı'nı tekrar kutlayarak, çalışanlara çiçek verdi. Antalya,Menderes Türel,14 Mart,Tıp Bayramı
14 Mart 2018 Çarşamba 20:06