15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Kurtalan ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

16.07.2019 11:3015 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Kurtalan ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi Parkında düzenlenen etkinlikler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, şehitler için dua edildi, 15 Temmuz belgeselinin gösterimi yapıldı.
Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın, programda yaptığı konuşmada, 15 Temmuz'un bir iç savaş planı olduğunu söyledi.

15 Temmuz gecesi milletin vatan ekseninde birleşerek darbecileri bertaraf ettiğini vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:
"Ülkemize, milletimize, vatanımıza, değerlerimize, tarihimize, birlik ve bütünlüğümüze ait ne varsa 15 Temmuz'da hedef alındı. FETÖ'cü hainlerin hesaplayamadığı bir şey vardı. Milletimiz birkaç saat içerisinde vatan ekseninde birleşti. Kitleler tanklara, kurşunlara karşı yürüdü. Bu coşku ve cesaretin örneği dünyada görülmedi. 15 Temmuz göğüslerini kurşunlara siper, tankların önüne yatan, kurşunların karşısında bir adım bile geri gitmeyen vatan evlatlarının destanıdır. Biz yıllardır hainlere karşı mücadele ediyoruz. Hainlerin sadece ismi değişiyor. Hain terör örgütlerine karşı vatan toprağının her karışında mücadele ediyoruz. Terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımıza Alla"tan rahmet, geride kalan ailelerine başsağlığı diliyorum."
Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunduğu program, saat 00.13'te ilçedeki tüm camilerde sela okunmasıyla sona erdi.
Programa, Kurtalan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Emre Çavdar, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sancar Aydın, AK Parti Kurtalan İlçe Başkanı Faris Akgül, kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kurtalan, Güncel

Kaynak: AA

22.10.2019 02:43:36