Haber, Son Dakika, Haberler

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

NEW Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini asla unutmayacaklarını ve gelecek nesillerin unutmaması için de her şeyi yapacaklarını söyledi.

15.07.2017 06:07 | Son Güncelleme: 15.07.2017 06:07
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
NEW Türkiye 'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini asla unutmayacaklarını ve gelecek nesillerin unutmaması için de her şeyi yapacaklarını söyledi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye'nin BM Daimi Temsilciliğinde tören yapıldı.

Törende konuşan Sinirlioğlu, bir yıl önce anayasal düzene karşı hain bir darbe girişimi gerçekleştirildiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) darbeye karşı çıkan bölümü, polis, basın ile halkın demokrasiye sahip çıktığını belirtti.

FETÖ teröristlerinin darbe girişiminde bulunurken Türk milletinin demokrasiye bağlılık ve cesaretini hesap etmediğini anlatan Sinirlioğlu, "FETÖ mensubu asker kılığına girmiş alçakların demokrasimiz ve demokratik kurumlarımızı savunmak için sokağa çıkan masum sivillere karşı ölümcül silahlar kullanmaktan geri durmadığını gördük. Bu alçaklığı hiçbir zaman unutmayacağız. Gelecek nesillerin unutmaması için de her şeyi yapacağız. Hiçbir devlet ve hukuk sistemi, devletin içine sızmış gizli bir örgütün varlığını kabul etmez." diye konuştu.

Feridun Sinirlioğlu, FETÖ ile mücadele kapsamında BM'de yaptıkları çalışmaları da anlatarak, bu terör örgütüyle iltisaklı olduğu için Türkiye'de kapatılan kuruluşlardan BM'de istişari statüsünde olanların bu statülerini iptal ettirdiklerini, başvuru sürecinde olanlarınkini de kapattırdıklarını ifade etti.

Sinirlioğlu, FETÖ'nün bir sivil toplum hareketi olmadığını belirterek, "Böyle olmadıklarını 15 Temmuz'da bizlerin yanı sıra bütün dünya gördü. Anlamamakta ısrar edenler var, onlara da anlatmaya devam edeceğiz." dedi.

Törende, 15 Temmuz'da yaşananlara ilişkin Anadolu Ajansı tarafından hazırlanan video da izlendi.

Kaynak: AA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - Haberler