15 Temmuz Şehitleri Anıldı

Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED), "Ötesi yok" konulu etkinlikte, 15 Temmuz darbe girişiminde kendini vatan için feda eden şehitleri andı.

29.12.2016 17:01 15 Temmuz Şehitleri Anıldı
Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED), "Ötesi yok" konulu etkinlikte, 15 Temmuz darbe girişiminde kendini vatan için feda eden şehitleri andı.

Antalya Kültür Merkezinde KONGED Sivil Toplum Kuruluşlarından ve Kurumlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Filiz Özkul öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, KONGED üyeleri ve Fatih Haktan Coşkun Dans Sanatları Merkezi öğrencileri, "Ötesi Yok" adlı sahne oyununu sergiledi.

KONGED Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu, şehitlere saygı etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, tarih boyunca devletin bekası ve milletin refahı için canını feda eden şehitleri ve vatan mücadelesinde gözünü kırpmadan canını ortaya koyan gazileri saygıyla andıklarını söyledi.

Türkiye'nin son dönemlerde adeta ikinci bir istiklal mücadelesi verdiğinin altını çizen Alveroğlu, 15 Temmuz akşamının da bu istiklal mücadelesi içinde yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Kendini bu cennet ülkeye ait hisseden her yürekli fert, vatanı için, çocuklarının yarınları için, demokrasi için, birlik ve beraberliğine sıkıca tutunarak, dimdik ayakta mücadelesini verdi. 15 Temmuz akşamı milletimiz, sıkılan her kurşuna cesaretiyle karşı koydu. Hiçbir ideolojiyi ön şart yapmaksızın yalnızca vatan, yalnızca bayrak diyerek, canı pahasına, farklılıklarıyla kol kola, tek yürek oldu. Daha da önemlisi, 15 Temmuz akşamı, milletimizin bağımsızlık nişanı olarak addettiğimiz Çanakkale ruhu yeniden doğdu. O gece tüm dünyaya bir kez daha şunu öğrettik, bu yüce millet ne zaman kıyameti yaşarsa, bir başka destanı dünya tarihine yazdıracak gücü ve kuvveti her daim muhafaza edecektir."

Alveroğlu, "Sözün özü, bu programda vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimiz için saygı duruşundayız. Vatan için yaşayıp, vatan için öldünüz. İşte bu salondan yüzlerce yürek haykırıyoruz, siz toprağa değil, bu asil milletin kalbine gömüldünüz." dedi.

Konuşmaların ardından, "Ötesi Yok" adlı oyun sergilendi. Oyun memleketim şarkısı ile sona erdi.

Programa, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Esra Özkoç, Anset Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, Büyükşehir Meclis Üyeleri Ruhi Beşiktaş ve Ercan Merthatun ile çok sayıda davetli katıldı.

Ahmet Alper, Konyaaltı, Antalya, Politika, Güncel

Kaynak: AA