15 Mart 2014, 14:53

150. Yılda Piyanoda Bir Fırtına: Khatıa Bunıatıshvılı

150. Yılda Piyanoda Bir Fırtına: Khatıa Bunıatıshvılı

Boğaziçi Üniversitesi, 150. Yıl etkinlikleri kapsamında konser sahnelerinin ikonik yıldızı Khatia Buniatishvili'yi ağırlıyor.

Boğaziçi Üniversitesi, 150. Yıl etkinlikleri kapsamında konser sahnelerinin ikonik yıldızı Khatia Buniatishvili'yi ağırlıyor. Günümüzün piyanistleri arasında adı en çok anılan Khatia Buniatishvili, 19 Mart 2014, Çarşamba günü saat 19:00'da Albert Long Hall'de unutulmaz bir konser vermek üzere Boğaziçi Üniversitesi'ne geliyor.

BBC tarafından "Yeni Kuşağın Sanatçısı", Musikverein ve Konzerthaus tarafından "2012'nin Yükselen Yıldızı" seçilen Gürcisten doğumlu Buniatishvili, piyanoya annesiyle başlamış, 6 yaşında ilk orkestralı konserini vermiş, Tiflis Konservatuarı'nda eğitim görmüş.

Uluslararası Horowitz ve 12. Rubinstein gibi prestijli yarışmalarda aldığı ödüllerle uluslararası kariyerine başlayan Buniatishvili'yi çağımızın en önemli piyanistlerinden Martha Argerich "Sıradışı bir yetenek" olarak tanımlıyor. Başarılı piyanist, Wigmore Hall, Concertgebouw, Carnegie Hall ve Musikverein gibi dünyanın seçkin müzik merkezlerinde verdiği resitaller ve oda müziği konserleriyle adından sıkça bahsettiriyor.

Buniatishvili, Liszt, Ravel, Chopin ve Stravinski'den eserler seslendirecek.

Tarih: 19 Mart 2014, Çarşamba
Saat: 19:00
Yer: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampus/ Albert Long Hall

Çarşamba,Boğaziçi Üniversitesi
15 Mart 2014 Cumartesi 14:53