04.07.2015 10:44

Düzce'de 19 Genç Kız Hafız Oldu

Düzce

Düzce İl Müftülüğüne bağlı Hamidiye Kız Kur'an Kursu, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 19 hafız mezun etti.

Düzce İl Müftülüğüne bağlı Hamidiye Kız Kur'an Kursu 2014-2015 eğitim-öğretim yılında 19 hafız mezun etti.

Hafızlığını bitirip mezun olan 19 hafız için Hamidiye Kız Kur'an Kursu salonunda kalabalık halkın katılımı ile gönülleri huzura erdirip hafızlık aşkını gönüllere akıtan bir tören yapıldı. Törene Müftü Selami Emen, Müftü Yardımcısı Ahmet Büyükgül, Kur'an Kursu öğreticileri ve öğrencileri ile aileleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim okunması ile başlayan maneviyatı yüksek programda ailelerin duygu dolu anlar yaşandığı gözlendi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Müftü Selami Emen hafızları, ailelerini ve Hamidiye Kız Kur'an Kursu öğreticilerini tebrik ederek "Hafızlıklarını ikmal eden 19 yavrumuzun sevincini paylaşmak üzere teşrif bulunduğunuzdan dolayı Cenabı Mevlam sizleri ve bütün din kardeşlerimi iki dünya mutluluğu ve saadeti üzerine daim kılsın. Hafızlar ordusuna Bi'ri Maune'de şehit edilen 70 hafız sahabenin arkasından gelenlerin başlarında taçları güneş gibi parlayan bu 19 kızımızda katılmış oldu. Ne mutlu o anaya ne mutlu o babaya. Hiç bir derece, hiç bir terfi, hafızların dercesine erişemez. Gelecek kuşaklar Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde hafızlardan öğrenebilir. Yetiştirdiğimiz bu hafız kardeşlerimizin de çocuklarını kendileri gibi yetiştirmeleri büyük önem arz etmektedir. Böylesine büyük bir hizmete imza atan tüm kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Bu hafızlarımızın ana-babalarına da, böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür ediyorum. Bu hafızlarımıza ne kadar saygı ve hürmet göstersek, bu hafızlarımızı ne kadar tebrik etsek onlara ne kadar gıpta etsek inanın azdır. Bu topluluğun içerisinde nice böyle hafızlık yapmış, hayatlarını Kur'an ile tenzil etmiş arkadaşlarımız var. Onları da tebrik ediyorum. Devamını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. Bu gençlerimiz ve aileleri mahşer günü taç giyecekler ve onlara oku ve yüksel denilecek. Mahşer kalabalığının hayran bakışlarıyla onlar yükselecek" dedi.

Programda konuşmaların ardından kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere taç giyme merasimi düzenlendi. Kur'an kursu öğrencilerinin söylediği ilahi ve yaptıkları sema gösterisinin ardından program yapılan dua ile sona erdi. - DÜZCE
Kaynak: İHA
Selami Emen, Müftü, Hamidiye, Düzce, Yerel