18 Mayıs 2018, 18:33

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk

AK Parti Denizli miletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

AK Parti Denizli miletvekilleri Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Milletvekili Ramazanoğlu, mesajında şunları kaydetti:

"Bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, yalnızca bu ülkenin değil, bu kadim coğrafyanın da kaderine başta gençlerimiz olmak üzere milletimizle birlikte yön vermiştir. Biz nasıl 1919 tarihinde ülkemizin geleceği olan gençlerimizden güç aldıysak bugün de ülkemizi çok iyi noktalara taşımada gücümüzü yine gençlikten alıyoruz. Bu ülkenin evlatları nasıl milli mücadele döneminde memleket meselelerine kayıtsız kalmamışsa, vatana alçakça kasteden darbelere karşı da asla sessiz durmamıştır.

Her daim vurguluyoruz ki güçlü, müreffeh bir Türkiye'yi gençlerimizle birlikte inşa ve ihya edeceğiz. Türkiye olarak 2023 hedeflerimizi, ardından ise 2053 ve 2071 vizyonlarımızı gençlerimizin gücü ve enerjisi ile gerçekleştireceğiz."

Milletvekili Şahin Tin

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, mesajında, Türkiye'nin genç nüfusu bakımından birçok dünya ülkesinden daha şanslı olduğunu belirtti.

AK Parti olarak gençlerin, siyasete, ülke yönetimine, üretim mekanizmalarına, ekonomiye dahil edilmelerinde önemli atılımlar yaptıklarını dile getiren Tin, "Gençler, AK Parti iktidarı döneminde hak ettikleri değeri görmeye başladılar. Atatürk'ü anmak ve onu anlamak bize bıraktığı her mirasa sahip çıkmakla mümkündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ten aldığımız ilhamla gençlerimize sahip çıkıyor ve onları hak ettikleri değere kavuşturmak için her türlü adımı atıyoruz. Gençler artık siyasette 18 yaşından itibaren aktif rol alabiliyor. Kendi işini kurmak isteyen girişimci gençlerimiz için her türlü desteği sağlıyoruz." dedi.

Milletvekili Cahit Özkan

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan da mesajında, Türk milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazdığını, 19 Mayıs'ın da Türk milleti için tarihi bir gün ve önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Özkan mesajında şunlara yer verdi:

"Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan bir darbe girişimine maruz kaldı. Nitekim 15 Temmuz'da yaşadığımız karanlık gece yerini, milletimizin, özellikle gençlerimizin sahip olduğu bilinçle aydınlık bir gündüze bıraktı. Bu diriliş ruhu, ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşma yolunda ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağı olacaktır." Ak Parti,Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu,19 Mayıs,Mustafa Kemal Atatürk
Kaynak: AA