19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

Mazruna Sanat Topluluğu ekibinin gösterisi Vatandaşlardan görüntü - Mardin Mardin'de de bayram, Türk bayraklı ve sosyal mesafeli halay ile kutlandı.

19.05.2020 21:41 | Son Güncelleme: 19.05.2020 21:42
Mazruna Sanat Topluluğu ekibinin gösterisi
Vatandaşlardan görüntü - Mardin
Mardin'de de bayram, Türk bayraklı ve sosyal mesafeli halay ile kutlandı.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sanat Akademisine bağlı Meridin Müzik ekibi ve Mazruna Sanat Topluluğu, cadde ve sokakları üstü açık otobüs ile gezerek çeşitli etkinlikler düzenledi.
Mazruna Sanat Topluluğu ekibi ellerinde Türk bayrağıyla sosyal mesafeli halay çekip, reyhani ve zeybek oynadı. Sosyal mesafe ve tedbirlere uyularak çekilen halay balkon ve pencerelerden ellerindeki Türk bayraklarıyla etkinliklere eşlik eden vatandaşlarca alkış aldı.
Vatandaşlardan İbrahim Aktaş, etkinliklerle moral bulduğunu dile getirerek, "İlk defa Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayamadık. Bunun hüznünü yaşadık. Ama tedbirler kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesince günün ruhuna uygun bir şekilde etkinlikler gerçekleşti. Bizler de bayrağımızı elimize alarak balkonlarda da olsa kutlamalara eşlik ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor

Kaynak: AA