2. Antalya Televizyon Ödülleri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı AKSAV tarafından düzenlenen "Antalya Televizyon Ödülleri" adayları, ön jüri toplantısıyla belirlendi.

2. Antalya Televizyon Ödülleri
07.04.2011 13:04 | Son Güncelleme: 07.04.2011 13:04
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen "Antalya Televizyon Ödülleri" adayları, ön jüri toplantısıyla belirlendi.

AKSAV'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Murat Saygı, Kandemir Konduk, Kudret Sabancı, Berna Laçin, Yüksel Aytuğ, Mesut Yar, Memet Güler, Gizem Kaboğlu, Sancar Sayın ve Adem Akyürek'den oluşan ön jüri, 32 kategoride, 28 dizi ve 109 televizyon programını oylayarak adayları belirledi. Ödüller, 30 Nisanda Mardan Palace Otel'de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ve tören TNT Televizyonu'ndan canlı yayınlanacak.

Öte yandan, ön jüri, "En İyi Reality Programı" ve "En İyi Çocuk Programı" kategorilerinin, yeterli başvuru olmadığı için kaldırılmasına ve "En İyi Sağlık Programı" kategorisinin açılmasına oybirliği ile karar verdi.

-ÇOK İZLENEN DİZİLER YARIŞACAK-

Ekranların sevilen dizilerinin sahibi olmak için yarışacağı ödül töreninde, En İyi Drama Dizisi kategorisinde, "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Muhteşem Yüzyıl",

"Öyle Bir Geçer Zamanki", "Adını Feriha Koydum" ve "Ezel" yarışacak. Dizi oyuncuları Halit Ergeç, Kenan İmirzalıoğlu, Erdal Özyağcılar, Okan Yalabık, Erkan Petekkaya ve Erkan Beşikçioğlu ise "En İyi Drama Erkek Oyuncu", Nebahat Çehre, Hatice Şendil, Beren Saat, Meryem Uzerli, Ayça Bingöl ve Vahide Gördüm de, "En İyi Drama Kadın Oyuncu" kategorilerinde ödülün sahibi olmak için mücadele edecek.

Televizyon dizileri arasında çok izlenenler arasında yer alan ve "En İyi Dram" kategorisinde yarışan dizilerden "Muhteşem "Yüzyıl 12, "Öyle Bir Geçer Zamanki" 10, "Ezel" 9, "Fatmagül'un Suçu Ne?" 7, "Adını Feriha Koydum" ise 4 dalda ana jüri tarafından değerlendirilecek.

-"KÜÇÜK OSMAN"A BİR ÖDÜL DE Antalya'DAN-

Tekin Akmansoy'un "Onur Ödülü" alacağı törende, "Öyle Bir Geçer Zamanki" dizisinde "Küçük Osman" karakterini canlandıran ve geçtiğimiz günlerde bir internet sitesinin Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği "2010 Yılı Televizyon Yıldızları" töreninde "En İyi Çocuk Oyuncu" ödülünü alan Emir Berke Zincidi, "Jüri Özel Ödülü" alacak.

Açıklamaya göre, kategoriler ve yarışacak diziler şöyle:

"Dramatik Televizyon Yapımları" dalı "En İyi Drama Dizisi" kategorisi:

"Adını Feriha Koydum", "Ezel", "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Muhteşem Yüzyıl",

"Öyle Bir Geçer Zamanki"

"En iyi Gençlik Dizisi" kategorisinde: "Arka Sıradakiler", "Deniz Yıldızı", "Elde Var Hayat", "Kavak Yelleri", "Küçük Sırlar"

"En İyi Polisiye Dizi" kategorisinde: "Arka Sokaklar", "Behzat Ç.",

"Kızım Nerede?"

"En İyi Dönem Dönem Dizisi" kategorisinde: "Karadağlar", "Muhteşem Yüzyıl", "Türkan"

"En İyi Komedi Dizisi" kategorisinde: "Geniş Aile", "Yahşi Cazibe",

"Yerden Yüksek", "Kadınları Anlama Kılavuzu"

"En İyi Dizi Yönetmeni" kategorisinde: Serdar Akar (Behzat Ç.), Uluç Bayraktar (Ezel), Hilal Saral (Fatmagül'ün Suçu Ne?), Zeynep Günay Tan (Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Yağmur - Durul Taylan (Muhteşem Yüzyıl)

"En İyi Dizi Senaryosu" kategorisinde: Kerem Deren - Pınar Bulut (Ezel), Coşkun Irmak (Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Meral Okay (Muhteşem Yüzyıl), Ercan Mehmet Erdem - Emrah Serbes (Behzat Ç.), Oya Yüce (Türkan)

"En İyi Dizi Kadın Oyuncu" kategorisinde: Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Nebahat Çehre (Muhteşem Yüzyıl), Vahide Gördüm (Adını Feriha Koydum), Beren Saat (Fatmagül'ün Suçu Ne?), Hatice Şendil (Karadağlar), Meryem Uzerli

(Muhteşem Yüzyıl)

"En İyi Dizi Erkek Oyuncu" kategorisinde: Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç.), Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl), Kenan İmirzalıoğlu (Ezel), Erdal Özyağcılar

(Karadağlar), Erkan Petekkaya (Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Okan Yalabık (Muhteşem Yüzyıl)

"En İyi Dizi Yardımcı Kadın Oyuncu" kategorisinde: Hatice Aslan (Lale Devri), Filiz Ahmet (Muhteşem Yüzyıl), Farah Zeynep Abdullah (Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Esra Dermancıoğlu (Fatmagül'ün Suçu Ne?), İpek Bilgin (Ezel)

"En İyi Dizi Yardımcı Erkek Oyuncu" kategorisinde: Fatih Artman (Behzat Ç.), Metin Çekmez (Adını Feriha Koydum), Barış Falay (Ezel), Aras Bulut İynemli

(Öyle Bir Geçer Zaman Ki), Bülent Seyran (Fatmagül'ün Suçu Ne?)

"Komedi Dizisi En İyi Yönetmen" kategorisinde: Taner Akvardar (Yerden Yüksek), Bora Onur (Yahşi Cazibe), Ömer Uğur (Geniş Aile)

"Komedi Dizisi En İyi Senaryo" kategorisinde: Cüneyt İnay (Geniş Aile), Mehmet Akif Turgut - Funda Çetin (Kadınları Anlama Kılavuzu), Gani Müjde (Yahşi Cazibe), Kamuran Süner - Cüneyt İnay (Yerden Yüksek)

"Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu" kategorisinde: Süeda Çil (Kadınları Anlama Kılavuzu), Rojda Demirer (Geniş Aile), Hasibe Eren (Yerden Yüksek), Aslıhan Gürbüz (Yahşi Cazibe)

"Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu" kategorisinde: Altan Erkekli (Yerden Yüksek), Ufuk Özkan (Geniş Aile), Alper Saldıran (Yerden Yüksek), Hakan Yılmaz

(Yahşi Cazibe)

"Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" kategorisinde: Ayça Işıldar

(Kadınları Anlama Kılavuzu), Hande Katipoğlu Seyhun (Yahşi Cazibe), Toprak Sağlam

(Yerden Yüksek), Tanju Tuncel (Geniş Aile)

"Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" kategorisinde: Enis Arıkan

(Yerden Yüksek), Bülent Çolak (Geniş Aile), Gökçe Özyol (Yahşi Cazibe)

"En iyi Dizi Film Görüntü Yönetmeni" kategorisinde: Aydın Sarıoğlu

(Muhteşem Yüzyıl), Ertunç Şenkay (Karadağlar), Veysel Tekşahin (Ezel), Hüseyin Tunç (Fatmagül'ün Suçu ne?), Sedat Yücel (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

"En İyi Dizi Film Müzik" kategorisinde: Fahir Atakoğlu - Soner Akalın - Aytekin Ataş (Muhteşem Yüzyıl), Toygar Işıklı (Ezel), Toygar Işıklı (Fatmagül'ün Suçu Ne?), Kıraç (Karadağlar), Nail Yurtsever - Cem Tuncer (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

"En İyi Dizi Film Sanat Yönetmeni" kategorisinde: İbrahim İldem

(Karadağlar), Esra Oral (Adını Feriha Koydum), Aynur Topalak (Ezel), Nilüfer Giritlioğlu - Zafer Kanyılmaz (Muhteşem Yüzyıl), Murat Güney - Soydan Kuş (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

-DRAMA DIŞI TELEVİZYON YAPIMLARI-

Bu arada "Drama Dışı Televizyon Yapımları" dalında da kategoriler şöyle:

"En İyi Kültür - Sanat Programı" kategorisinde: Afiş, Cinemania, Gece Gündüz, Hayat Gezince Güzel, Yol Üstü lezzet Durakları

"En İyi Kadın Programı" kategorisinde: Ebruli, Deryanın Dünyası, Sabahın Sedası, Gülben, Arım Balım Peteğim

"En İyi Sağlık Programı" kategorisinde: Herşeyin Başı Sağlık, Doktorum, Check - Up, HT Sağlık, Ender Saraç'la Sağlıklı Yaşam

"En İyi Spor Programı" kategorisinde: Bizim Stadyum, Herşey Futbol, Son Kale, Yüzde 100 Futbol, Telegol

"En İyi Talk Show ve Müzik - Eğlence Programı" kategorisinde: Beyaz Show, Gölgede Muhabbet, Saba Tümer'le Bu Gece, Fazla Mesai, Neşeli Pazarlar

"En İyi Komedi Programı" kategorisinde: Hayrettin, Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni, Çok Güzel Hareketler Bunlar, Komedi Dükkanı

"En İyi Yarışma Programı" kategorisinde: Kelimenin Gücü, Canlı Para, Yetenek Sizsiniz, Yok Böyle Dans, Kelime Oyunu

"En İyi Magazin Programı" kategorisinde: Pazar Sürprizi, Süper Star Life, Dizi Tv, Magazin D, 2. Sayfa

"En İyi Haber - Tartışma Programı" kategorisinde: 5N 1K, Siyaset Meydanı, Arena, 32. Gün, Gerçek Orada Bir Yerde

"En İyi Ekonomi - Sektör Programı" kategorisinde: Otomobil Sevdası, Bakış, Kokpit, Ekonomi Notları, İş'te Gündem

"En İyi Ana Haber Bülteni Sunucusu" kategorisinde: Mehmet Ali Birand, Uğur Dündar, Can Dündar, Ali Kırca, Nevşin Mengü

"En İyi Belgesel Yapım" kategorisinde: Güzel Oyun, Portreler, Trakya'nın Kara Günleri, Yeşil Doğa, Ali Adnan Başvekil 'Bir İnsan Serüveni".

- ANTALYA

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber