2 Dakika 58 Saniye!

Galatasaray’ın büyük tepkisini alan penaltı kararında, Hüseyin Göçek ile Halis Özkahya’nın arasında 2 dakika 58 saniyelik bir diyalog yaşandığı, buna rağmen çözüme kavuşmadığı ortaya çıktı.

25.11.2018 09:07 | Son Güncelleme: 25.11.2018 09:072 Dakika 58 Saniye!
Galatasaraylı Serdar Aziz'in Atiker Konyasporlu Skubic'e faul yaptığı gerekçesiyle verilen penaltı pozisyonunda özellikle Asistan Hakem (VAR) uygulaması büyük tartışmaya neden oldu.
Doğrudan penaltı noktasına giden Göçek, VAR odasında ekrandan pozisyonu izleyen VAR hakemi Halis Özkahya ile diyaloğa girdi. Bu konuşma öncesinde topu üzerine atan Serdar Aziz'i kırmızı kartla ihraç eden Hüseyin Göçek, Özkahya'nın düşüncesini merak etti. Ekrandan değişik pozisyonları izleyen Özkahya, orta hakeme, "ekrandan seyretme" tavsiyesinde bulunmayıp, bir de kararı destekleyici yönde konuşma yapınca, hakem Göçek, VAR görüntüsünü izlemeye gerek duymadan penaltıyı kullandırdı.
2 dakika 58 saniye süren bu diyaloğa rağmen, hakemlerin doğruyu bulamaması büyük tepki topladı. Galatasaray tarafından dinlenmek isteyen bu diyaloğun kamuoyuna aktarılması ise biraz zor görünüyor. Çünkü "VAR" sistemiyle ilgili her türlü karar, IFAB tarafından alınıyor. Dolayısıyla bu ses kayıtlarının dışarı aktarılması da ancak IFAB'ın izniyle gerçekleşebiliyor.

Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Serdar Aziz, Galatasaray, Spor

Kaynak: Skorer

HABER YORUMLARI
14.11.2019 21:35:12