2 ilde 'Son Nokta' Operasyonu: 9 kişi tutuklandı

2 ilde 'Son Nokta' Operasyonu: 9 kişi tutuklandı Ankara ve Çankırı illerinde aralarında şehit ailesinin de bulunduğu vatandaşlardan hayvan, gayrimenkul ve otomobil alarak dolandırıcılık yapan suç örgütüne yönelik düzenlenen 'Son Nokta' operasyonunda adliyeye çıkartılan 20 kişi'den 9'u tutuklandı.

30.06.2020 20:02 | Son Güncelleme: 30.06.2020 21:41

2 ilde 'Son Nokta' Operasyonu: 9 kişi tutuklandı

ÇANKIRI - Ankara ve Çankırı illerinde aralarında şehit ailesinin de bulunduğu vatandaşlardan hayvan, gayrimenkul ve otomobil alarak dolandırıcılık yapan suç örgütüne yönelik düzenlenen 'Son Nokta' operasyonunda adliyeye çıkartılan 20 kişi'den 9'u tutuklandı.

22 Haziran günü, Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, aralarında şehit ailesinin de bulunduğu vatandaşlardan hayvan, gayrimenkul ve otomobil alarak karşılıksız çek-senet verip dolandırıcılık yapan şahıslara yönelik Ankara ve Çankırı illerinde "Son Nokta" operasyonu düzenlendi. Bunun üzerine adresleri tespit edilen 20 şüpheli gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Suç örgütü lideri Recep A. ile Ertuğrul Ö., Erkan Ç., Oğuz Ç., Yaşar A., Fazıl Ş., Ekrem Ç., Ferhat K. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ettiği öğrenildi.

2 ilde ’Son Nokta’ Operasyonu: 9 kişi tutuklandı

Kaynak: İHA

Haberler››3. Sayfa››2 ilde 'Son Nokta' Operasyonu: 9 kişi tutuklandı - Haberler