22.06.2017 17:11

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'na Doğru

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcular belli oldu.

2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek sporcular belli oldu.

Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonundan yapılan açıklamaya göre Türk Milli Takımı'nda, 20 branşta 294 sporcu yer alıyor.

Samsun'un ev sahipliğinde 18-30 Temmuz'da düzenlenecek organizasyonda Türkiye'yi temsil edecek milli takım kadroları şöyle:

Atıcılık (12): Onur Gökçedağ, Habip Yeşilöz, Makbule Akkaya, Seval Öztürk, Mehmet Güçlü, Oğuzhan Yılmaz, Ayşe Coşar, Ayşe Temur, İlyas Kavalcı, İsmail Yakıcı, Sevda Öztürk, Mehmet Bal.

Atletizm (15): Önder Karakülah, Aysun Akay, Doğan Biçer, Şükrü Çetinkaya, İpek Eşkin, Hüseyin Baydaş, Serdar Ortaç, Hasan Baydaş, Yasin Süzen, Serhan Çalhan, Muhammed Çakır, Yağmur Taş, Alperen Akbulut, Mahmut Kılıç, Fatmagül Koç.

Badminton (8): Hasan Baygeldi, Kemal Özer, Mehmet Barış Ural, Doğukan Yılmaz, Esra Zeynep Ergincan, Nalan Kaygın, Hale Küçüksevgili, Gizemnur Uludağ.

Bowling (12): Abdurrahim Arat, İlhan Asımoğlu, Önder Başak, Zeynep Canpolat, Zehra Gülen, Melek İman, Burcu Koçyiğit, Feride Korkmaz, Şükriye Mutlusoy, Mehmet Sinoğlu, Adem Taşkın, Esat Türker.

Basketbol kadınlar (14): Çağla Aslan, Feyzanur Bal, Esin Bilgili, Dila Büyükavcı, Gamze Çalışkan, Büşra Çevik, İnci Göğer, Ecrin Köse, Gözdenur Örencik, Meltem Subaşı, Çağla Uzundurukan, Merve Yeşilyurt, Hümeyra Gündem, Miray Tufancı.

Basketbol erkekler (15): Avcı Altıner, Sarp Arman Çıtlak, Hakan Çoban, Bülent Dursun, Emrullah Gökalp, Göğtuğcan İncearap, İlhan Cem Karaoğlan, Mert Karataş, Ali Kaya, Volkan Koçlu, Ömer Otamış, Aytaç Sevinç, Muzaffer Abacı, Mehmet Emir Özoğuz, Enis Susuz.

Dağ bisikleti (5): Mustafa Önder Atik, Ercüment Boran, Ramazan Günay, Onur Kop, Raziye Salim.

Futbol erkekler (22): Mustafa Acar, Mahmut Aktaş, Tolga Alkan, Orhan Aydeniz, Soner Balcı, Serhat Başaran, Ali Dalkıran, Hüseyin Er, Hakan Erol, İbrahim Güzel, Seyit Karaca, Fırat Kaya, Melih Kırışçı, Hakan Kurt, Ersin Mert, Janbert Özeser, Yunus Şahin, Mustafa Şaşmaz, Mehmet Sert, Murat Şimşek, Eşref Metin Su, İmamettin Sunmez.

Futbol kadınlar (22): Özlem Aktaş, Ayşegül Arı, Fatma Çapaklı, Berna Çekiç, Bahar Yalçın Çevikalp, Perihan Derya Dedeoğlu, Sadiye Dellal, Berfin Demir, Müslüme Develi, Büşra Doğruyol, Yasemin Dönmez, Kardelen Duran, Rabia Erdoğmuş, İrem Fatma Kara, Fatma Kavlak, Sümeyye Merdivan, Elif Ömür, Rabiya Şahin, Esra Salahei, Emine Türk, Su Yaren, Raziye Yeşilyurt.

Golf (6): İlknur Çavdar, Muhammet Demir, Erdem Kulanoğlu, Gülistan Öztunç, Havva Yavuz, Mehmet Yavuz.

Güreş (14): Cemil Oğuzhan Şimşek, Celal Koçak, Muhammet Akdeniz, Kadir Kuş, Ahmet Talha Kaçur, Seyfullah Karadeniz (Grekoromen), Mustafa Dede, İsmail Hakkı Bostancı, Mehmet Ali Yiğit, Onur Arı, Ercan Gör, Oğuz Dönder, Dursun Gözel, İlhan Çıtak (Serbest).

Hentbol erkekler (18): Murat Acar, Hamza Alkoyun, Murat Atak, Cem Denli, Ahmet Gözel, Tugay Gündoğdu, Kemal Gündüz, Mahmut Volkan Kış, Taşkın Kızılkaya, Samet Köklü, Serkan Oral, Mustafa Özbay, Emre Özçelik, Ali Rıfat Şahin, Mustafa Semiz, Remzi Sönmez, İsmail Tuna, Ergin Yılmaz.

Judo (18): Mehmet Uysal, İpek Erçin, Samet Bulut, Serpil Yavuz, Dilek Altın, Zehra Özbey, Erkan Esenboğa, Didem Erel, Ayşe Kesiktaş, Abdullah Sevinç, Münife Aydın, Metin Tekin, Mevlüt Akmaz, Furkan Acar, Muhammet Ağaç, Lütfullah Mustafa Kılıç, Muhammed Peksert, Enes Yıldız.

Karate (24): Gamze Keresteci, Osman Kula, Melek Morgil, İrem Özkar, Burak Can, Rumeysa Akyüzlü, Mehmet Ali Sapmaz, Melek Dereköy, Volkan Kardeşler, Şükrü Dündar, Fatih Çiçek, Kader Işık, Sena Sönmez, Rezzan Işık, Zeliha Işık, Fatih Akbulut, Abdullah Ataş, Şaban Köse, Yücel Taşkulak, Burak Tiryaki, Oğuzhan Genç, Rıfat Onay, Doğan Kazmacı, Ümit Özçevik.

Masa tenisi (8): Doğan Erdal, Saffet Erdoğan, Garip Olcaş, Avni Timuçin, Meltem Akyaz, Dilem Akyüz, Nevruz Çiftkuran, Emine Kahraman.

Oryantiring (7): Sevda Aktaş, Yusuf Emre Aydoğdu, Kadriye Demirci, Emrah Eren, Huriye Karahan, Hakan Kayan, Ahmet Sallı.

Plaj voleybolu (8): Meltem Çal, Damla Buse Celep, Emre Çiftçi, Yasin Okatan, İlayda Pay, Resul Tekin, Ayşegül Yalnız, Harun Metin.

Tekvando (14): Selver Şeker, Osman Geçit, Merve Yazıcı, Selma Canlı, Ahmet Hakan Tuna, Yıldız Bekil, Muhammed Güler, Batuhan Şimşek, Ayşe Gül Gökkaya, Ali Karaca, İbrahim Atamer, Aslıhan Savan, Zeki Çalışkan, Elif Yenigün.

Tenis (9): Mahmut Can Aydın, Tutem Banguoğlu, Necati Görmez, Berçem Kol, Beste Mürşitoğlu, Asuman Sakı, Sercan Yeşilova, İsmail Hakkı Yılmaz, Hidayet Kocatürk.

Voleybol erkekler (14): Kadir Akyıldız, Kaan Hilmi Çiçek, Furkan Genç, Ersin Hayta, Metin İmdat, Kerim Karabıçak, Rıdvan Karataş, Mehmet Kuzucu, Emrullah Palaz, Ahmet Metin Razbonyalı, Cevat Şimşek, Ozan Yağız, Hasan Yaşan, Fatih Yiğiter.

Voleybol kadınlar (14): İlayda Alkan, Kezban Çağla Ateş, Gamze Canpolat, Şeyma Tuğsem Gürbüz, Fikriye Hulur, Didem Otamış, Melike Soyugüzel, Fatma Üzüm, Yeter Yalçın, Merve Nur Yarar, Hacer Dursun, Yeşim Yelken, Pınar Kaya, Esra Genç.

Yüzme (8): Meliha Uncu Tosun, Emre Gürsoy, Berna Dikyuva, Emirhan Eroğlu, Reyhan Küçük, Ali Özyalçın, Cihan Sarıoğlu, Buse Yörükoğlu.

Yol bisikleti (7): Kasım Asma, Büşra Çetinkaya, Cuma Ekener, Ali Korkmaz, Ebru Tok, Nazlı Tahtallı, Elvan Topal.
Kaynak: AA
Şahin Mustafa, Mahmut Volkan, Yavuz Mehmet, Türkiye, Spor