23 Yıldır Beyninde Tümörle Yaşayan Genç, Ameliyat İçin Yardım Bekliyor

Kahramanmaraş'ta, Doğuştan Beyninde Tümör Bulunan 23 Yaşındaki Hacı Mehmet Işık, Ameliyat Olabilmek İçin Yardım Bekliyor.

23 Yıldır Beyninde Tümörle Yaşayan Genç, Ameliyat İçin Yardım Bekliyor
19.03.2007 14:39 | Son Güncelleme: 19.03.2007 14:39

Kahramanmaraş'ta, doğuştan beyninde tümör bulunan 23 yaşındaki Hacı Mehmet Işık, ameliyat olabilmek için yardım bekliyor.

Dumlupınar Mahallesi'nde oturan ve geçimini inşaat işçiliği yaparak sürdüren Adem Işık'ın 3. çocuğu olan Hacı Mehmet Işık, 23 yıldır beynindeki tümörle mücadele ediyor. Hastalığı nedeniyle konuşamayan genç, ameliyat sonunda yaşama sarılacağı günü iple çekiyor.

Baba Adem Işık, 23 yıldır hastalıkla mücadele ettiklerini belirterek, "Hacı Mehmet'in beyninde tümör olduğunu 4 yaşına gelince anlayabildik. Doktorlar doğuştan olduğunu söylediler. Sosyal güvencemiz olmadığı için o tarihlerde tedavi imkanı bulamadık. Daha sonra Ankara'da Dr. Sami Ulus Çocuk Hastanesi'ne gittik. Ameliyat olması gerektiğini belirttiler. Maddi imkanımız olmadığı için geri dönmek zorunda kaldık" dedi.

Kendisinin de artık eskisi gibi çalışamadığını ifade eden Işık, "Bir yandan hastalık, bir yandan geçim şartları bizi perişan etti. Hayırseverlerden ameliyat için yardım bekliyoruz" diye konuştu.

(ACB-MT-Y)

19.03.2007 14:31 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››23 Yıldır Beyninde Tümörle Yaşayan Genç, Ameliyat İçin Yardım Bekliyor - Haberler