20 Mart 2017, 07:25

Fenerbahçe'de Ozan Tufan Transferi Fiyasko Oldu

Fenerbahçe'nin Bursaspor'a 27.3 milyon TL ödeyerek transfer ettiği Ozan Tufan, şimdiye kadarki performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Ozan Tufan, Türk futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en önemli yetenek olarak görülüyordu.  Bursaspor'da kısa sürede kendini gösterip, takımın vazgeçilmezlerinden biri oldu, dana 18 yaşında Ay-Yıldızlı formayı sırtına geçirdi. Geçtiğimiz sezonun başında  İstanbul'un iki devi  Fenerbahçe ile  Beşiktaş onu transfer ekmek için kıyasıya bir mücadeleye girdi. Kazanan, Sarı- Lacivertliler oldu.  Van Persie,  Nani, Kjaer gibi yıldızların alındığı bu transfer döneminde, Ozan için  Bursaspor'a tam 7 milyon Euro (27.3 milyon TL) ödendi.

45 DAKİKADA KENARA

Genç futbolcu, ilk sezonunda yıldızların gölgesinde kaldı. Topal- Josef ikilisinin arkasında yedek bekledi. Başkan  Aziz Yıldırım'ın Pereira'yı gönderme nedenleri arasında  Ozan Tufan'a gereken şansı vermemesi bile gösterildi! Ancak 21 yaşındaki oyuncu, bulduğu şansları bir türlü kullanamadı. Advocaat döneminde de beklenen çıkışı yapamadı. Ligin 6. ve 23. haftasındaki Osmanlı maçları ile son oynanan Atiker  Konya karşılaşmasında 11'de başlasa da kötü forma nedeniyle ilk yarı sonunda kenara geldi.

FATİH TERİM DE VAZGEÇTİ

Ozan,  Fenerbahçe'deki iki sezonunda da fazla kilolarıyla dikkat çekti. Bu nedenle fiziki anlamda düşüş yaşadığı yorumları yapıldı.  Konya maçında yenilen ilk golden önce orta sahadan kendi ceza sahasına doğru hafif tempoda yaptığı koşu, taraftarları çıldırttı. Tribünler genç oyuncuyu, kenara gelene kadar ıslıkladı.  Fatih Terim'in vazgeçilmezleri arasında olmasına rağmen son aday kadroya da dahil edilmeyen  Ozan Tufan, 27 milyonluk fiyasko olma yolunda adım adım ilerliyor!

(Fanatik)

20 Mart 2017 Pazartesi 07:25

    YORUMLAR