30 Kişinin Ödül Alacağı #Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması Başladı

Bu kez şans değil, yetenek konuşsun istedik. Toplam 30 kişiye ödül vereceğimiz #Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması'nı planladık. Yarışmaya katılmanız için gereken şartları açıklıyoruz.

14.06.2019 16:3730 Kişinin Ödül Alacağı #Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması Başladı
Mobil cihazlardaki kameraların kalitesi arttığı için artık hemen herkes yeteneğini ortaya koyabiliyor. Peki ya çektiğiniz iyi fotoğrafları insanlara göstermek, yeteneğinizi insanlara duyurmak? İşte burası biraz zor. Yetenek, ne kadar çok insana ulaşırsanız o kadar yüksek düzeyde toplumsal onay alıyor.

Biz de düşündük taşındık, ne yaparsak bizi takip eden yüzbinlerce insana teşekkür edebiliriz dedik ve bu kez teşekkürü sıradan bir çekilişle yapmak istemedik. Aklımıza herkesin yeteneğini ortaya koyabileceği, sınırların olmadığı bir fotoğrafçılık yarışması geldi.Daha önce böyle bir girişimde hiç bulunmadığımız için, en az sizler kadar heyecanlıyız ve sonuçları gerçekten çok merak ediyoruz. Elbette adil bir yarışma olması için de bazı kurallar belirledik ve bu kez, şanstan çok yeteneğin ön plana çıkmasını istedik. Yapmanız gereken şeyler her ne kadar basit olsa da seçim süreci bir o kadar sancılı geçecek. Ancak en nihayetinde hak edenler, hak ettikleri ödüllere sahip olacaklar.

Yarışma sürecinde gerçekleşmesi muhtemel tüm mağduriyetleri önlemek adına, kazanan arkadaşlarımızı jüri sistemiyle belirleyeceğiz. Zira oylama sürecine sosyal medyada tespit edilemeyecek kaynaklardan yanıltıcı veri girişleri yapılabilir, haksız kazanç sağlanabilir.#Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması jürisi, Webtekno editörleri ve sosyal medya ekibi olacak.

Yarışmaya katılmak için yapmanız gerekenler:?Katılım sağlanacak fotoğraf, Instagram ya da Twitter üzerinden #Webteknoİçin etiketiyle paylaşılmalı,


Gönderi açıklamasına fotoğrafın hangi akıllı telefon modeliyle, nerede çekildiği yazılmalıdır,


Paylaşım yapılan profilin "herkese açık" olması gerekmektedir.

Örnek paylaşım görselleri:

*Katılımcılar, isteğe bağlı olarak fotoğrafta anlatmak istediklerine dair küçük bir notu paylaşımlarına ekleyebilirler. Bu açıklamalar seçim sürecine etki etmeyecektir, seçim sırasında sadece görsel nitelikler değerlendirilecektir.

#Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması ödülleri:

1 kişiye ZHIYUN Gimball


1 kişiye JBL CLIP 3 Ses Bombası


1 kişiye EACHINE E55 Kameralı Drone


1 kişiye Xiaomi mi Band 3


1 kişiye MEIZU Profesyonel Selfie Çubuğu


1 kişiye mi 10000 mAh Powerbank


1 kişiye UGREEN Telefon Kol Bandı


1 kişiye IPX8 Su Altı Telefon Kılıfı


1 kişiye Tronsmart Encore S2 Kablosuz Kulaklık


2 kişiye AIKE Profesyonel Geniş Açılı Lens


4 kişiye Ultimax Ahtapot Tripod Telefon Tutucu


5 kişiye Akrobat Orta Boy Ahtapot Tripod Telefon Tutucu


5 kişiye Tüm Akıllı Telefonlara Uyumlu KingMa R11 Mobil Oyun Tetiği


5 kişiye VR BOX Sanal Gerçeklik Gözlüğü#Webteknoİçin Mobil Fotoğrafçılık Yarışması Katılım şartları:Katılım sağlanan, yani paylaşımın gerçekleştirildiği profil herhangi bir şirkete ya da kuruma ait olmamalıdır,


Bir aday en fazla 3 fotoğraf ile yarışmaya katılabilir.


Gönderi açıklamasında fotoğrafın çekildiği cihazın marka ve modelini, fotoğrafın çekildiği yeri yazmayanların katılımları geçersiz sayılacaktır.


Katılımcılar, paylaşımlarını 14 Haziran 2019 - 28 Haziran 2019 tarihleri arasında yapmalıdır. Bu tarih aralığı dışında yapılan katılımlar geçersiz sayılacaktır.


Şans arttırmak amacıyla aynı fotoğrafı hem Twitter hem de Instagram üzerinden paylaşmak yasaktır. Böyle bir durumda, ilgili fotoğrafla yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır. Aynı katılımcı, farklı fotoğraflarla hem Twitter hem de Instagram üzerinden katılım sağlayabilir. Mecra değişse de toplam fotoğraf sayısı en fazla 3 olmalıdır.


Katılım sağlanan fotoğraf ya da fotoğraflardan herhangi birisinin katılımcıya ait olmadığı anlaşılırsa, o kişinin tüm katılımları geçersiz sayılacaktır.


Adobe Photoshop gibi yazılımlarla renk ve ışık dışında bir değişiklik tespit edildiğinde, adayın tüm katılımları geçersiz sayılacaktır.


Yarışmaya İzmo Bilişim ve Webtekno çalışanları ve çalışanların yakınları katılamaz. Katıldıkları takdirde ödül kazanamazlar.

Değerlendirme kriterleri:#Webteknoİçin hashtag(etiket) kullanımı, açıklama kısmında istenen bilgilerin eksiksiz olması: 10 puan


Kompozisyon: 25 puan


Yaratıcılık: 35 puan


Teknik: 30 puan


Toplam: 100 puan

Jüri üyeleri, tüm katılımcıların fotoğraflarını ön değerlendirme aşamasından geçirecek ve aralarından 60 finalist belirleyecekler. Tüm finalistler, puanlı değerlendirme aşamasından önce kamuoyuna Webtekno.com üzerinden açıklanacaktır. Bu açıklamanın ardından puanlama süreci başlayacaktır. Puanlandırma aşamasında, finale kalan her fotoğrafa verilen puanların aritmetik ortalaması alınacak, fotoğrafların aldıkları puanlar bu şekilde belirlenecektir. Ardından 60 fotoğraf, aldıkları puanlara göre sıralacaktır. En yüksek puan alan 30 kişi, kazandıkları ödüllerle birlikte Webtekno.com üzerinden duyurulacaktır.

Yarışmanın kazananları, 5 Temmuz 2019 tarihinde Webtekno.com ve tüm sosyal medya hesaplarımızdan açıklanacaktır. Herkese başarılar dileriz!

Webtekno Twitter hesabına buradan, Instagram hesabına da buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji

Kaynak: WebTekno

22.10.2019 11:40:22