Haber, Son Dakika, Haberler

4 Çocuğu ile Birlikte Ölü Gösterilip Dolandırıldı

Antalya'da Bulunan Yaklaşık 750 Bin YTL Değerindeki Arsası Kendisi ve 4 Çocuğu Sahte Evraklarla Ölü Gösterilerek Satılan Musa Kazım Fidan, Arsayı Satın Alan Şahıslar Hakkında Dava Açtı.

27.03.2007 13:38 | Son Güncelleme: 27.03.2007 13:38
4 Çocuğu ile Birlikte Ölü Gösterilip Dolandırıldı
Antalya'da bulunan yaklaşık 750 bin YTL değerindeki arsası

kendisi ve 4 çocuğu sahte evraklarla ölü gösterilerek satılan Almanya'da yaşayan Musa Kazım Fidan, arsayı satın alan şahıslar hakkında dava açtı.

Almanya'da işçi olarak çalışan 75 yaşındaki Musa Kazım Fidan, 1989 yılında Antalya'nın Ahatlı Mahallesi'nde 579 metrekare arsa satın aldı. 18 yıl boyunca arsasının vergisini ödediğini söyleyen gurbetçi Fidan, "2006 yılına kadar her yıl Antalya'ya gelerek vergimi ödüyordum. Geçen yıl tekrar vergimi ödemek için geldiğimde vergi dairesindeki memur, benim ve 4 çocuğumun öldüğünü ve arsanın başkasının üzerinde bulunduğunu söyledi. Önce büyük bir şok yaşadım, ardından Nüfus Dairesi'ne gittim. Nüfus Dairesi'nde benimle birlikte çocuklarım Doğan, İlyas, Metin ve Sefer'in de ölü göründüğünü öğrendim. Oradan Tapu Müdürlüğü'ne geçtiğimde yaşıyor olarak görünen tek oğlum Ecevit Fidan adına sahte bir kimlik düzenlendiğini ve arsanın onun üzerine geçirildiğini öğrendim. Tapudaki oğluma ait kimlikte tanımadığım bir insanın fotoğrafı vardı ve arsam Hasan T. ve Ömer S. isimli 2 kişiye satılmış. Onlardan da Cemal Gözüaçık isimli bir müteahhide satıldığını öğrendim" dedi.

Hemen savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduğunu belirten Fidan, "Bütün çocuklarımla birlikte Antalya'ya gelerek yaşadığımızı ispat ettik. Arsayı üzerine alan oğlum Ecevit Fidan'ın 2006 yılında Türkiye'ye hiç gelmediği pasaport kayıtlarından tespit edildi. Arsamızı geri almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız" diye konuştu.

Antalya 8. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davanın 2. duruşmasının yeterli delil olmadığı ve şahitlerin dinlenmesi için 24 Mayıs tarihine ertelendiğini ifade eden Fidan, "Tapu Müdürlüğü'nde bu işlemleri yapan memurlar için valilik tarafından idari soruşturma sürdürülüyor" dedi.

Fidan'a ait arsayı satın alan Antalya Emlakçlar Odası 2. Başkanı Hasan T. ve emlakçılık yaptığı öğrenilen Ömer S.'nin, Emniyet Müdürlüğü tarafından tapu dolandırıcılarına yönelik yapılan "Parsel" operasyonunda gözaltına alınarak tutuklandıkları öğrenildi.

(SE-SÇ-CC-Y)

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››4 Çocuğu ile Birlikte Ölü Gösterilip Dolandırıldı - Haberler