17 Mart 2019, 09:15

42 Suçtan Aranan Şüpheli, Yaşlı Kadını Dolandırırken Yakalandı

Adana'nın Karataş ilçesinde dolandırıcılık, hırsızlık ve tehdit gibi 42 ayrı suçtan aranan zanlı yaşlı bir kadına ait 8 inek ve 80 koyunu dolandırarak almak isterken yakalandı.

Adana'nın Karataş ilçesinde ekipler; dolandırıcılık, tehdit, hakaret, hırsızlık, hükümlü ve tutuklunun kaçırılmasına yardım, silahla tehdit, basit yaralama, görevi yaptırmamak için direnme gibi 42 ayrı suçtan arama kaydı bulunan O.O.'yu yaşlı bir kadına ait 8 inek ve 80 koyunu dolandırarak almak üzereyken suçüstü yakaladı.

Olay, Karataş ilçesinde meydana geldi. Adana İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Mersin, Şırnak, Burdur, Mardin, Ağrı, Batman, Hakkari ve Osmaniye'de çeşitli suçlara karışan O.O.'nun (29) Karataş ilçesi Kumlu mahallesinde sahte kimlik kullanarak vatandaşları dolandırmaya çalıştığını belirledi.

YAŞLI KADINI DOLANDIRMAK ÜZEREYKEN YAKALANDI

Operasyon düzenleyen jandarma ekipleri, 23'ü dolandırıcılık olmak üzere bilişim suretiyle dolandırıcılık, tehdit, hakaret, hırsızlık, hükümlü ve tutuklunun kaçırılmasına yardım, silahla tehdit, basit yaralama, görevi yaptırmamak için direnme, 5607 Sayılı Kanun ile Askeri Ceza Kanununa Muhalefet suçunun da aralarında bulunduğu 42 ayrı suçtan arama kaydı bulunan O.O.'yu yaşlı bir kadına ait 8 inek ve 80 koyunu dolandırarak almak üzereyken suçüstü yakaladı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Karataş Adliyesine sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Adana, Karataş, 3. Sayfa
Kaynak: İHAYORUMLAR (8)
M ANADOLU: Adalet sistemimiz çok süper. Cezasını vermek yerine kaç adet suç dosyası var onları sayıyor. Daha fazla suç işlesin diye suçlulara cazip fırsatlar sunuyor. Mağdurlar dolandırılanlar inim inim inliyor.
LD: 43 sucunda artık tovbe edıp hacca gıdecek ulan bu mueebetlık değilde nedır verın olum cezasını gtsın ne kendıne hayrı var ne mıllete ne devlete asın gıtsın
KAREMURAT: 42 Değişik suç,yakalanmama...Evlere şenlik bir adalet sistemi...
AYRI SUÇ: 42 değişik ayrı suçlardan aranıp ta bulunmamak. İnsanın suç makinesi olası gelmez mi böyle bir ülkede.
GENÇLERBİRLİĞİ: başka ülkede yaşayamam yaa