20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu

Artvin'in Borçka ilçesinde geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel, bölgede bulunan alabalık çiftliğine büyük zarar verdi. Tesisin işletme sahibi, "20 yıl önce kurulan tesis ve birikimimi bir anda su aldı götürdü" dedi.

08.10.2019 10:19

Artvin'in Borçka ilçesinde geçtiğimiz 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası meydana gelen sel, bölgede bulunan 20 yıllık alabalık çiftliğine büyük zarar verdi. Tesiste yüz binlerce balık telef olurken, işletme sahipleri yetkililerden yardım istedi.

ALABALIK TESİSLERİ YERLE BİR OLDU

Artvin'in Borçka ilçesinde 29 Eylül Cumartesi günü şiddetli yağış sonrası sel meydana geldi. İlçenin Çifteköprü mevkiinde hizmet veren alabalık tesisleri ve restoran bölümü taşan dere nedeniyle yerle bir oldu.

DERE İSTİNAT DUVARI YAPILMASINI İSTEDİLER

Tesiste yüz binlerce balık telef olurken, işletmenin restoran bölümü, ahşap kamelyalar ve duvarlar taşan derenin altında kalarak yıkıldı. İşletme sahipleri, yaşanan olay sonrası yetkililerden dere istinat duvarı yapılması talebinde bulundu.

"20 YILLIK BİRİKİMİMİ BİR ANDA SU ALDI GÖTÜRDÜ"

Tesisin işletme sahibi olan Hanefi Hacıibrahimoğlu, yaşanan felaket sonrası yaptığı açıklamada "Dere taşkını, tesisteki havuzlarda bulunan binlerce alabalığı telef etti. Bunun yanı sıra işletmemizdeki lokanta bölümü ve kamelyalar yıkıldı. 20 yıl önce kurulan tesis ve birikimim bir anda su aldı götürdü" dedi.

20 yıllık birikimi, sel felaketinde 1 gecede yok oldu

Borçka, Eylül, 3. Sayfa, Ekonomi, Güncel

Kaynak: İHA

YORUMLAR(11)
ADINIZI YAZIN:ALLAHyardım etsin sağlık olsun daha ıyısını yaparsın
HAKAN ŞAHİNER:Her işte bir hayır vardır
ADINIZI YAZIN:HANGİ DERE ORASI SENEYE BALIĞA GİDELİM Bİ KISMINI KURTARURUZ YİYEREK DA
ARTVİNLİ:Enerji bakanlığı artvin arhavi ilçesine 12 adet hes ruhsatı verdi bu ilçe coğrafi yapısı son derece tehlikeli dağlık bölgeye hes projesi verilmesi ilerde çok büyük sorunlar çıkaracaktır şu anda faaliyette olan MNG hes santrali 29 eylül gece saat 3, sel, den kıyamet koparken MNG hes aniden gelen sel nedeni ile baraj tahliye kapaklarını açamadı köy sular altında kaldı bakalım öbür hes projeleride hepsi faaliyetler oldumu daha neler göreceğiz sn. DSİ genel müdürü MNG hes kapakları açamadı
BİR ZAMANLAR ANADOLU:Sigorta yaptıraydın, kazanırken vatandaşla paylaştınmı da vatandaşın parasından yardım istiyorsun!
BİRİSİ:0 katılıyorum.
MARDINLI DEHO:DEREYE YAKIN YAPI YAPMAYIN VEYA DEVLET GIBI BUYUK MOLOZ TASLARINDAN DUVAR VE SET YAPIN DESEM HEPSI HAMSI BEYINLI DINLEMEZ
KARADENİZ:yaptığın yoruma mardin, li yazma mardin halkı kardeşimizdir senin cahil yorumuna değerli mardin halkını alet etme
HOPALI:SEN KENDİ İŞİNE BAK ZİRTO
FUKARA:20 yıllık zekatını bir kerede ödemiş
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
14.10.2019 19:28:38