5. Ulusal Girişimcilik Kongresi Ülke Genelinde Büyük İlgi Gördü

31 Mayıs ve 1 Haziran Tarihleri Arasında Gerçekleştirilen ve İnovasyon Ana Temasıyla Toplanan 5. Ulusal Girişimcilik Kongresi'ni 2 Günde Ülke Genelindeki 28 Farklı İlden Toplam 2 Bin 500 Kişi İzledi.

5. Ulusal Girişimcilik Kongresi Ülke Genelinde Büyük İlgi Gördü
07.06.2007 17:00 | Son Güncelleme: 07.06.2007 17:00

31 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve inovasyon ana temasıyla toplanan 5. Ulusal Girişimcilik Kongresi'ni 2 günde ülke genelindeki 28 farklı ilden toplam 2 bin 500 kişi izledi.

5. Ulusal Girişimcilik Kongresi Onur Ödülü’nün Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı A.Nazif Zorlu’ya verildiği bu yılki etkinlik, Prof. Dr. Deniz Gökçe’nin yöneticiliğinde gerçekleştirilmiş ve kongreye 9 oturumda 26 konuşmacı iştirak ederek, inovasyon konusunda fikirlerini söyleyerek, başarı öykülerini dile getirmişti.

Mail grupları aracılığıyla 1 milyon 350 kişiye duyurusu yapılan kongreye, Bursa’nın yanı sıra ülke genelinden 28 farklı ilden katılanlar oldu. Ulusal olma özelliğini pekiştiren kongre, Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kocaeli, Konya, Malatya, Muğla, Sakarya, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Yalova, Zonguldak illerinden katılan izleyiciler tarafından da takip edildi.

Gerçekleştirdiği projelerle ilklere de imza atan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ulusal Girişimcilik Kongresi ülke genelindeki diğer Odalara da örnek oldu. Bu yılki kongre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Eurochambers kapsamında akredite olan odalara duyurularak kongreyi izlemeleri sağlandı.

Ulusal ve yerel medyada da büyük ilgi gören 5. Ulusal Girişimcilik Kongresi ile ilgili olarak gazetelerde toplam 144 farklı haber yayınlandı. Kongreye televizyonların ise ayrı bir ilgisi oldu. Kongre hakkında ulusal televizyonlardan CNN Türk, CNBC-e, Habertürk, Kanal 24, Bussiness Channel ve İHA toplam 227 dakika yayın yaptı. Yine 5. Ulusal Girişimcilik Kongresi, Olay TV, AS TV ve Line TV tarafından canlı olarak yayınlandı. Kongre ile ilgili televizyonların canlı yayın süresi 32 saate ulaştı.

Firmaların kurumsal tanıtımlarına yönelik faaliyetlerde de bulundukları ve bu amaçla 32 ayrı standın açıldığı kongredeki Bursa Ticaret ve Sanayi Odası standında katılımcılara, BTSO tarafından bastırılan “İnovasyon Hayat Kurtarır”, “İnovasyon Nedir? Şirketlere Ne Getirir?” ve “Türkiye’de Ar-Ge” isimli kitaplar da üzretsiz olarak dağıtıldı.

(MŞ)

07.06.2007 16:27 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››5. Ulusal Girişimcilik Kongresi Ülke Genelinde Büyük İlgi Gördü - Haberler