50 Yıldır Sevdiği Kadının Yolunu Bekliyor

Ağrı'da başlık parası yüzünden sevdiği kızla evlenemeyen 65 yaşındaki Memiş Orhan Turan, tek başına yaşadığı kulübede 50 yıllık hayaline kavuşacağı anı bekliyor.

50 Yıldır Sevdiği Kadının Yolunu Bekliyor
14.02.2015 12:55 | Son Güncelleme: 14.02.2015 14:35

Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde başlık parası yüzünden sevdiği kızla evlenemeyen ve 'Memiş Dayı' olarak tanınan 65 yaşındaki Memiş Orhan Turan, tek başına yaşadığı derme çatma kulübede 50 yıllık hayaline kavuşacağı anı bekliyor.

''CENNETİN ANAHTARI BENDE OLSAYDI HİÇ TEREDÜT ETMEDEN ONA VERİRDİM''

Memiş Orhan Turan, başlık parası yüzünden evlenemediği kıza kavuşamayınca ilçe merkezi dışında insanlardan uzak bir kulübede yaşamaya başladı. Sevdiği kadına kavuşmanın hayaliyle yaşayan Turan, 15 yaşındayken aşık olduğunu belirtti ve sevdiğinin ismini hiç kimseye söylemeden sır gibi saklamayı bildi. O kadın için, "Cennetin anahtarı bende olsaydı hiç tereddüt etmeden ona verirdim" diyen ve aşkına sadık kalabilmek için bir kulübede yaşamayı tercih eden Turan, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sevdiği kadınla ilgili duygularını şöyle ifade etti:

''BİRİNİ SEVDİNMİ PEŞİNİ HİÇ BIRAKMAYACAKSIN''

"Çok sevdim. Seven böyle sevecek. 'Ay aşkım, seni seviyorum' diyenlerden hoşlanmam. Yalanın hüneri olmaz. Dilde kemik yok dönüyor. Ama ben onu öyle sevdim ki hiç kimse öyle sevmedi. Biz telefonla halen daha konuşuyoruz Hatay'da yaşıyor. Çok dürüst bir insan. Cennetin anahtarı bende olsaydı hiç tereddüt etmeden ona verirdim.

Bugün 14 Şubat Sevgililer günü. İyi sevsinler, adam gibi sevsinler. Sevdiklerine hiç yanlış yapmasınlar. Zaten bir insan gerçek sevmeyecekse bu işe hiç bulaşmayacak. Birini sevdin mi de peşini hiç bırakmayacaksın." - Ağrı

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››50 Yıldır Sevdiği Kadının Yolunu Bekliyor - Haberler