Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Düşmanın Yolu Filmi

Dünyanın en uzun soluklu festivallerinden 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında "Düşmanın Yolu" adlı film gösterildi.

11.10.2014 17:36Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Düşmanın Yolu Filmi
Dünyanın en uzun soluklu festivallerinden 51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında "Düşmanın Yolu" adlı film gösterildi.

Rachid Bouchareb'in yazıp yönettiği, Altın Portakal'da "Yaşam Boyu Onur Ödülü"ne layık görülen Ellen Burstyn, Forest Whitaker ile Harvey Keitel'ın oynadığı film, Migros AVM'de sinemaseverlerle buluştu.

Filmi, 1974 yılında "Alice Doesn't Live Here Anymore" adlı filmdeki performansıyla "En İyi Kadın Oyuncu" dalında Oscar alan Ellen Burstyn ile sanatseverler izledi.

Daha sonra yapılan söyleşi de Burstyn, senaryoyu okuduğunda etkilendiğini ve Bouchareb'in filmi olmasından dolayı kabul ettiğini söyledi.

Bir seyircinin "Kendinizi izlerken ne hissediyorsunuz?" sorusuna Burstyn, "Siz seyirci olarak ne hissediyorsanız ben de onu hissediyorum aslında" dedi.

Bir seyircinin mahkumun annesini canlandıran Ellen Burstyn'in duyguları çok iyi yansıttığını belirtmesi üzerine Burstyn, teşekkür etti. Burstyn, filmin izleyiciler tarafından beğenilmesinin memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.

-Filmin konusu

Bu yıl Berlin'de yarışan "Düşmanın Yolu", 1973 yapımı Jose Giovanni'nin yazıp yönettiği "Deux Hommes dansla Wille" filminin yeniden yapımı.

Rachid Bouchareb'in uyarladığı film bir güç ve intikam hikayesini anlatıyor. New Mexico'nun çöllerle çevrili küçük bir kasabasında birçok Meksikalı'nın öldürüldüğü ya da susuzluktan öldüğü topraklarda William Garnett isimli mahkum hapisten çıkar.

Garnett, yeni tanıştığı İslam inancı sayesinde örnek teşkil eden davranışlarıyla kasabada yeni bir hayata başlar. Fakat geçmişi iyi bilinmektedir ve çok geçmeden kasabanın intikam peşindeki şerifi ile yeraltı dünyasından eski bir dostu William Garnett'ın peşine düşer. - Antalya

Harvey Keitel, Ellen Burstyn, Antalya, Yerel

Kaynak: AA

16.10.2019 03:39:12