18.09.2011 22:41

6. Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali

6. Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6.Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılan fotomaraton, baklava yeme, yöresel yemek ve en iyi Antep fıstığı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılan fotomaraton, baklava yeme, yöresel yemek ve en iyi Antep fıstığı yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Festival kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri, festival etkiniklerinin yapıldığı Festival Park'da düzenlenen ödül töreninde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürü Sema Marangoz tarafından verildi.

Sema Marangoz, törende, yarışmaların jüri üyelerinin de katılımı ile ilk üçe girenlere, para ve altın ödüllerinin yanı sıra, plaket ve içerisinde Gaziantep'e özgü yöresel ürünlerin bulunduğu birer paket hediye etti.

Yarışmalar sonucunda, fotomaraton yarışmasında birinci olan Erdem Şahin'e 3 bin, ikinci olan Mete Kışal'a 2 bin, üçüncü Ali Haydar Ceylan 'a ise bin TL ödül verildi. En iyi Antep fıstığı yarışmasında birinci olan Edip Şahin'e 3 bin, Osman Şahan'a 2 bin, Emine Erdem'e ise bin TL ödülü verildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6. gerçekleştirilen Uluslararası Antepfıstığı Kültür ve Sanat Festivali ödül töreni sonrasında sanatçı Melihat Gülses'in verdiği kapanış konseri ile sona erdi.

Onur konuğu olan KKTC'nin yanı sıra, 11 değişik ülkeden ekiplerin katılımı ile gerçekleştirilen konser 14 Eylül'de başladı ve 5 günden beri devam eden sosyal ve kültürel etkinlikleri vatandaşlar ücretsiz olarak izleme fırsatı buldu.

- GAZİANTEP
Kaynak: AA
Yerel