7 Okula Girip Hırsızlık Yaptığı Belirlenen Şüpheli Yakalandı

Mersin'de 7 okula girip hırsızlık yaptığı belirlenen şüpheli, halk eğitim merkezindeki televizyonları sökmeye çalışırken suçüstü yakalandı.

29.01.2017 11:42 | Son Güncelleme: 29.01.2017 15:13

'in merkez ilçesindeki 7 ayrı okula girerek hırsızlık yaptığı belirlenen şüpheli, halk eğitim merkezindeki televizyonları sökmeye çalışırken suçüstü yakalandı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

İHBARI ALAN POLİS ÇALIŞMA BAŞLATTI

Merkez Akdeniz ilçesindeki 7 okulda hırsızlık yapıldığı ihbarı üzerine Asayiş Şube Müdürülüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

EMNİYETTE SUÇ KAYDI VAR

Okullardaki güvenlik kameraları görüntülerini inceleyen ekipler, şüphelinin daha önce de hırsızlık suçlarından kayıtları olan Kadir B. olduğunu belirledi.

TELEVİZYONLARI ÇALARKEN SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Ekipler takibe aldıkları şüpheliyi, Halk Eğitim Merkezindeki televizyonları çalmaya çalışırken suçüstü yakaladı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Kadir B. tutuklandı.

CAMDAN ÇIKARKEN SIKIŞTI

Şüphelinin bir okuldaki odaya girme görüntüleri de güvenlik kameralarınca kaydedildi. Zanlının kilitli olan odaya camdan girmeye çalıştığı, girdiği yerden çıkarken de camda sıkıştığı saniye saniye görüntülendi.

ÇALDIKLARINI POŞETE DOLDURDU

Yine güvenlik kameralarınca şüphelinin bir bilgisayar monitörü ile okuldan çaldığı malzemeleri büyük bir poşet içerisine doldurup götürdüğü görüldü.

2 HIRSIZLIK ŞÜPHELİSİ DAHA YAKALANDI

Öte yandan Mersin merkezde girdikleri elektronik eşya dükkanından yaklaşık 15 bin liralık malzeme çalan 2 şüpheli, çalıntı eşyaları bir inşaata saklamak isterken yakalandı.

Merkez Toroslar ilçesindeki bir elektronik eşya dükkanından yaklaşık 15 bin lira değerinde televizyon, bilgisayar gibi elektronik eşyaların çalınması üzerine soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.

İNŞAATTA SAKLAMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDILAR

Şüphelileri belirleyen ve gittikleri yönde araştırma yapan ekipler, bir inşaatta 2 kişinin olduğunu gördü. Düzenlenen operasyonda çalıntı malzemeleri inşaata saklamaya çalışan Metin D. ile Murat Ş. gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, götürüldükleri mahkemece tutuklandı.

7 Okula Girip Hırsızlık Yaptığı Belirlenen Şüpheli Yakalandı

Hırsızlık Büro Amirliği, Karacaoğlan, Akdeniz, Mersin, 3. Sayfa

Kaynak: AA


HABER YORUMLARI
18.02.2020 08:58:39