7 Yeni Film Vizyona Giriyor

Sinemaseverler bu hafta komedi, aksiyon, belgesel türlerinden seçkilerden oluşan 7 film ile buluşuyor.6 Aralık haftasında "Kızım İçin", "Düğün Dernek", "Mc Dandik", "Yozgat Blues" vizyona giren yerli yapımlar.YILIN...

7 Yeni Film Vizyona Giriyor
05.12.2013 14:46 | Son Güncelleme: 05.12.2013 14:46
Sinemaseverler bu hafta komedi, aksiyon, belgesel türlerinden seçkilerden oluşan 7 film ile buluşuyor. 6 Aralık haftasında “Kızım İçin”, “Düğün Dernek”, “Mc Dandik”, “ Yozgat Blues” vizyona giren yerli yapımlar.

YILIN SAVAŞI

Hip-hop’ın dev ismi Dante Graham, break dansçı erkek geçmişi sayesinde milyar dolarlık bir iş kurmuştur. Şimdi tek amacı vardır. Fransa’nın Montpellier şehrinde gerçekleşecek olan, hip-hop’ın bir numaralı efsanevi yarışması “Battle of the Year”ı kazanabilecek bir Amerikan rüya takımı yaratarak ABD’nin bu danstaki üstünlüğünü tüm dünyaya yeniden kabul ettirmektir. Benson Lee’nin yönettiği ve Josh Holloway, Laz Alonso, Josh Peck ile Caity Lotz’un oynadığı “Yılın Savaşı”, dünyanın en elit takımlarından bazıları atletizm, güç ve zarafetin muazzam birleşimiyle 3-D teknolojisiyle vizyona giriyor.

ÖLÜMSÜZ AŞK

Ruth ve Bob, Teksas’ta yaşayan kanun kaçağı genç bir çifttir. Karıştıkları bir soygunda hamile olan Ruth yanlışlıkla bir polisi vurunca Bob suçu üstlenerek hapse girer. Bob hapisten kaçarak sevgilisi ve çocuğuna kavuşmak için hayatı pahasına bir maceraya atılır. Bu sırada polis memuru Patrick, Ruth’a aşık olur. Ruth, O’nun güvenli hayatı ile aşkı arasında zorlu bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. David Lowery’nin yönettiği ve Casey Affleck, Rooney Mara, Ben Foster ile Nate Parker’ın oynadığı “Ölümsüz Aşk”, Sundance Film Festivali’nden En İyi Görüntü Yönetimi ödülüyle dönmüştü.

KIZIM İÇİN

Tuncer, karısından boşanıp kendi hayatına yönelmiştir. Babasının varlığından habersiz büyüyen Tuba ise 18 yaşını doldurmasına üç hafta kala, bir anda karşısında Tuncer’i bulur. Onunla birlikte bir yolculuğa çıkar. Tuba, yolculukta, babası olduğunu iddia eden Tuncer’i tanırken, sürprizlerle karşılaşacaktır. Bir yandan hayatında eksikliğini hissettiği sevgilerle, diğer yandan aşkla tanışacaktır. Yetkin Dikinciler, Eda Ece, İnci Türkay ile Berke Üzrek’in oynadığı “Kızım İçin”i Hakan Haksun yazıp yönetti.


SAROYAN ÜLKESİ

Kendisini her zaman Ermeni, Amerika’lı ve Bitlistsi olarak tanımlayan yazar William Saroyan, 1964'te uzun bir Anadolu yolculuğuna çıkar.
“Saroyan Ülkesi”, William Saroyan’ın bu yolculuğunun izinde, atalarının peşinden giden bir adamın kendisini bir kez daha keşfedişini anlatıyor.
Gerek yol arkadaşlarının tanıklıklıkları, gerekse Saroyan’ın kendi anıları ve hikâyeleri aracılığıyla yazarın öfkesini, tutkusunu, özlemini, empati yetisini ve insan sevgisini sergiliyor. Lusin Dink’in yönettiği “Saroyan Ülkesi” belgesel sevenler için.

DÜĞÜN DERNEK

İmece usulü bir düğün yapmaya kalkışan dört kafadarın sevimli hikâyesi. Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışabilmek için acilen evlenmeleri gerekir. Ancak damadın babası İsmail için, dört dörtlük bir düğün yapmak şarttır. Sivas’da düğün gelenekleri ağır, İsmail’de imkân dardır, ama ne gam! Can yoldaşları ile tüm Sivas düğün için seferber edilecektir. Selçuk Aydemir’in yönettiği ve Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin ile Devrim Yakut’un oynadığı “Düğün Dernek”, komedi türünde.

MC DANDİK

Doğduğu gün kaderi belirlenmiş olan öksüz ve yetim Dandik, zorluklarla dolu bir hayatın içinde iyilik ve dürüstlükle aşkının peşinden koşarken hayatın engellerini aşmaya çalışır. Yıllar önce kaybettiği çocukluk aşkı Aslı’yı tesadüfen yeniden bulan Dandik, en yakın arkadaşı Fiko ile birlikte ayakta durmaya çalışırken bir yandan da sevdiğiyle mutlu bir hayat kurmanın yollarını arar. Ragga Oktay, Zerrin Arıkan, Lemi Filozof ile Sümer Tilmaç’ın oynadığı “Mc Dandik”in yönetmen koltuğunda Ragga Oktay ile Cem Yaz oturuyor.

YOZGAT BLUES

Yavuz, belediyenin açtığı müzik kursunda hocalık yaparken, AVM´lerde eski Fransızca şarkılar söylemektedir. Kurstan öğrencisi Neşe ise marketlerde ürün tanıtımı yapmaktadır. Yavuz, aldığı bir iş teklifi üzerine Neşe’yle birlikte Yozgat’a gider. Sabri ve radyocu arkadaşının destekleriyle çok uğraşsalar da yaptıkları müzik pek ilgi çekmez. Zaman geçtikçe ilişkileri beklemedikleri yerlere gider. Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ve Ercan Kesal, Ayça Damgacı, Tansu Biçer ile Nadir Sarıbacak’ın oynadığı “Yozgat Blues”un öyküsü Tarık Tufan’a ait.

Kaynak: CİHAN