72 yıl önce ölen adamın mezarını altın bulmak için talan ettiler

Tekirdağ'da 1948 yılında hayatını kaybeden bir adamın mezarını altın bulma bahanesiyle kazan defineciler, merhumun kabrini talan etti.

13.07.2020 08:06 | Son Güncelleme: 13.07.2020 12:41

Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde vefatının ardından 1948 yılında toprağa verilen bir vatandaşın cenazesinde define kazısı yapıldığı iddia edildi. Yaklaşık 1,5 metre kazılan mezar görenleri dehşete düşürürken, mahalle muhtarı Ünal Arslan, "Altın bahanesiyle yaptıkları utanmazlığa bakın. Hiç mi vicdanları sızlamadı?" diyerek tepki gösterdi.

72 yıl önce ölen adamın mezarını altın bulmak için talan ettiler

Edinilen bilgiye göre, 72 yıl önce Ahmetpaşa Mahallesi mezarlığına cenazesi defnedilen Yusuf B'nin, mezarını yaklaşık 1,5 metre kazılmış vaziyette görenler şoke oldu. İhbar üzerine bölgeye giden jandarma ekipleri, kazı yapanların yakalanması için çalışma başlattı.

72 yıl önce ölen adamın mezarını altın bulmak için talan ettiler

"ŞAŞKINLIK İÇERİSİNDEYİZ"

Define hayaliyle kazı yapılmış olabileceğini savunan Ahmetpaşa Mahallesi Muhtarı Ünal Arslan, "Kimliği belirsiz kişiler tarafından burasının kazılması hiç hoş değil. Tam anlamıyla şaşkınlık içerisindeyiz. Gerekçeleri nedir bilemiyoruz ama aklımıza ilk gelen define arayışı olduğunu düşünüyoruz. Zamanında mezara konulacak, gömülecek bir şey olduğunu sanmıyorum. Kazarken hiç mi vicdanları sızlamadı? Keşke olmasaydı ama insanlar neyin derdindeler, ne yapmak istiyorlar bilmiyoruz. Görünen o ki burada kalpazanlık işi var. Tabi bu benim görüşüm. Jandarmamız da olayla ilgili araştırmasını yapıyor" dedi.

72 yıl önce ölen adamın mezarını altın bulmak için talan ettiler

Kaynak: İHA

Yorumlar (6)
SAHİN: Ya mısırmı burasi ölen kişilerle beraber altinmi mi gömüyorlar
MURAT: Defnedilirken adamın agzindaki altın dişlerinin alınmadığını zannetmişlerdir
DOKTOR CİVANIM: Müslüman mezarında altının ne işi var, müslümanlar mezara altın, ziynet ve herhangi bir eşya koymayı dine aykırı bulurlar. Bu açıdan bu mezarı kazmak salakça olmuş
Haberler››Güncel››72 yıl önce ölen adamın mezarını altın bulmak için talan ettiler - Haberler