80 Günde Devrialem Filmi

80 Günde Devrialem filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. 80 Günde Devrialem filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

05.07.2011 17:4880 Günde Devrialem Filmi
Jules Verne’in klasik eserinden perdeye uyarlanan “80 Günde Devrialem”, köyünden çalınan kutsal bir objeyi geri vermek için Çin’e gitmeye çalışan Passepartout çevresinde gelişiyor. Passepartout’un yol arkadaşı, mucit olarak ününü ve kariyerini 80 günde dünyayı dolaşacağına dair cüretkâr bir bahse karşılık olarak koyan Phielas Fogg olurken, Kraliyet Bilim Akademisi Başkanı Lord Kelvin, Passepartout ve Fogg’un kazanmaları durumunda gücünü ve servetini kaybetme tehlikesiyle yüzyüze kalacağı için onları durdurmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazırdır.

Kaybettiği ilham perisine seyahat sırasında yeniden kavuşacağını düşünen genç güzel Fransız aktrist Monique de Grave da Passepartout ve Fogg’a katılır. Kendisini de yanlarına almaları için onları ikna ettikten sonra, yalnızca sanatçı ruhunu bulmakla kalmayıp, aynı zamanda telaşlı bilim adamı Fogg’a aşık olacaktır. Üçlü, maceraları boyunca dünyayı dolaşmak için zamana karşı yarışırken çeşit çeşit karakterlere rastlayıp, heyecan, tehlike, aşkla ve komik olaylarla karşı karşıya gelirler…

Yönetmen:Frank Coraci
Senaryo:David Benullo, David N. Titcher, Jules Verne
Oyuncular:Jim Broadbent, Robert Fyfe, Steve Coogan, Steve Coogan, Jackie Chan
Filmin Türü:Macera, Komedi,
Orijinal Adı:Around the World in 80 Days
Yapımcı Firma:80 Days Productions Ltd. [gb]
Yapım Yılı:2004
Yapım Ülkesi:ABD/ Almanya/ İrlanda
Orijinal Dili:İngilizce/Fransızca/almanca/Hintçe/Türkçe
Filmin Süresi:120 dk.
Resmi Sitesi:http://disney.go.com/disneyvideos/liveaction/80days/main_flash.html
Vizyon Tarihi:01.01.2005


Güncel

Son Dakika Güncel Haberleri
16.10.2019 10:18:43