14 Mart 2018, 18:32

89 Yaşındaki Nine Arazisinden Geçen Caddeden Arabaların Geçmesine İzin Vermedi

Muğla Bodrum'da 89 yaşındaki yaşlı kadın, evinin önündeki caddenin özel mülkünden geçtiğini söyleyerek araçların geçişine izin vermedi.

 Muğla'nın  Bodrum ilçesinde 89 yaşındaki Aliye Can isimli yaşlı kadın, evinin önündeki caddenin özel mülkünden geçtiği gerekçesiyle araçların geçişine izin vermedi. Caddenin Aliye Can'ın özel mülkünden geçtiği anlaşılınca zabıta ekipleri şerit çekerek yolu kapattı.

KENDİ ARAZİSİNDEN GEÇEN YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Türkkuyusu Mahallesi Mars Mabedi Caddesi üzerindeki evinde yaşamını sürdüren 89 yaşındaki Aliye Can, caddenin kendi arazisinden geçtiği, gelip geçen araçların da cadde kenarına diktiği çamları çiğnediği gerekçesiyle yolun ortasında durarak araç geçişine izin vermedi. Kimi araç sürücüleri ile tartışma yaşayan Aliye Can, uzun süre yolu trafiğe açmadı. Durumu haber alan polis ekipleri bölgeye intikal etti.

2 SAAT SONRA ŞERİTLER KOPARILDI YENİDEN TRAFİĞE AÇILDI

Durumu değerlendiren ekipler, caddenin Aliye Can'ın arazisinden geçtiğini tespit etti.  Polis, daha sonra yaşlı kadını evine gitmeye ikna etti. Bir süre sonra bölgeye gelen zabıta, caddenin giriş ve çıkışını şerit çekerek yolu trafiğe kapattı. Aliye Can, "Buradaki sıkıntı burasının yol olmamasından kaynaklanıyor. Burası bizim özel mülkümüz. Belediye ile irtibat halindeyiz, bir şeyler yapılacak" dedi. Yaklaşık 2 saat sonra zabıtanın çektiği şeritlerin kopartıldığı ve caddenin araç trafiğine açıldığı görüldü.

Bodrum,Muğla
14 Mart 2018 Çarşamba 18:32YORUMLAR (31)
VOLKAN KIVIRCIK: Helal olsun Anneme derdi ağaçlar. Nazımın dediği gibi yani, öylesine ciddiye alacaksın ki yaşamayı, yetmişinde bile, mesela, zeytin dikeceksin, hem de öyle çocuklara falan kalır diye değil, ölmekten korktuğun halde ölüme inanmadığın için, yaşamak yani ağır bastığından. Nazım Hikmet
DE HERE: Helal olsun nineye
DUYARLI OLMAK GEREK: Teyzenin yerinin bir kısmının imar planında yol gözükmesi, belediyenin yol yaparak yeri işgaline sebep olamaz. Belediye, önce yasalara uymayı öğrenmelidir. Kimse de başkasının malı için boşuna yorum yapmasın. Teyzenin tapulu malına herkes artık saygı duymayı öğrensin. Sonuçta, hak, hukuk, adalet, yasa var :))))
  • DUYARLI OLMAK GEREK : Belediyenin, ya kamu yararına kamulaştırma hakkı ya da teyzeden izin alması gerektiğini de unutmayın. Madem belediyenin bu yola ihtiyacı var o zaman yukarıdaki iki hakkını kullansın. Teyzenin tapulu yerini de işgal etmeye belediyenin hiç hakkı yok. Adınızı yazın sanırım anlatabildim.:)))
  • ADINIZI YAZIN : Sizinde bilmediğiniz bir şey var; Kamu yararına her türlü arsa, arazi istimlak edilebilir.
Tüm 31 yorumu okumak için tıklayın