12 Temmuz 2018, 14:36

Dünyanın En Uzun Tırnaklarına Sahip Hintli, 9 Metrelik Tırnaklarını Kestirdi

9 metreyi bulan boyuyla dünyanın en uzun tırnaklarına sahip olan Hint Shridhar Chillal, tırnaklarını kestirerek ABD'deki müzeye bağışladı.

66 yıldır tırnaklarını kesmeyen 83 yaşındaki Chillal, yaklaşık 910 santimetrelik tırnaklarını keserek ABD'deki bir müzeye bağışladı.

UZMANLAR ÖZENLE KESİP MÜZEYE KALDIRDI

New York'taki "Believe it or not!" müzesinde düzenlenen törende, Chillal'in bir elindeki toplam uzunluğu 9 metreyi geçen tırnaklar, teker teker bir uzman tarafından özenle kesildi.

"ÇOK ZOR İŞ"

Tırnak uzatmanın çok zor bir iş olduğunu belirten Chillal, "Tırnaklarınızı uyurken kırmamak için çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çok fazla hareket edemediğimden sık sık uyanıp, tırnaklarımın olduğu elimi öteki tarafa koymak zorunda kalıyordum." dedi.

Dünyanın en uzun tırnaklı adamı unvanıyla 2014'te Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Chillal'in en uzun tırnağı, baş parmağında bulunuyordu.

ÖĞRETMENİ YÜZÜNDEN UZATMIŞ

Chillal, daha önce yaptığı açıklamada tırnaklarını uzatma nedeni olarak, "Küçükken okulda, bir arkadaşımla, hocanın tırnağını kırdığımız için dayak yemiştik. Hocamız, uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamını asla anlayamayacağımızı söylemişti. O günden sonra tırnaklarımı uzatmaya karar verdim." ifadelerini kullanmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri,New York
12 Temmuz 2018 Perşembe 14:36YORUMLAR (183)
SAMSUNG J320: Tırnak Tanrısı
Ne bu şimdi böyle iğrenç bir durum haber neden oluyor rekormu kırmış midem bulandı ya yeter artık bi öğrencileri görmek zorundamıyız ülkemdeki haberlere bak yazık ya
ŞAHSINA MÜNHASIR: İnanılacak gibi değil tuvalette ne yapmış banyo da ne yapmış nasıl yemek yemiş hayret
S: kıskanmayın adamı . adam hındıstanda KAHRAMAN.
UGUR: ne zaman bir Hintli ile ilgili bir haber duysam kendi halime şükür ederim.
Tüm 183 yorumu okumak için tıklayın