9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası

9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 500 metrelik dolunay etabıyla devam etti.

29.09.2018 00:35
9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, 500 metrelik dolunay etabıyla devam etti.

Muğla Valiliği'nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesince, Yalı Mahallesi'ndeki Hapymag Resort Sea Garden otelinin sahilinde gerçekleştirilen şampiyonda, Profilo Dolunayda Yüzme Yarışı yapıldı.

Programda, engelli sporcuların da bulunduğu 286 kişi, açık suda gece yüzme heyecanını yaşadı. Sahilde belirlenen alandan çıkış yapan sporcular, 500 metrelik parkuru başarıyla tamamladı. Çok sayıda kişinin izlediği yarışlarda güzel görüntüler oluştu.

Yarışmaya, Güney Afrikalı ultra maraton yüzücüsü Carina Bruwer de katıldı.

Erkekler kategorisinde Tolga Öcal, kadınlarda ise Hilal Zeyneb Saraç birinci oldu. Yarışmada dereceye giren yüzücülere törenle ödülleri verildi.

Dolunay yarışına katılan Ece Bilal, şampiyonadan çok keyif aldığını söyledi. Yarışmaya geçen yıl da katıldığını ifade eden Bilal, "Taktığımız ateş böcekleri çok güzel görüntüler oluşturdu. Yüzmekten çok kafayı kaldırıp izleyerek gittim. Çok eğlenceli dakikalar yaşadım." ifadelerini kullandı.

ABD'den tatil için gelen ve yarışmaya katılan Sait Menteşe ise "Yarışmaya katılma fırsatım oldu. Çok güzel ve keyifli anlar yaşadım. Bu koya 15 yıldır geliyorum. Burada olmak çok keyifli." diye koruştu.

Şampiyona, 30 Eylül'e kadar düzenlenecek çeşitli yarışmalarla devam edecek.
9. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası

Spor

Kaynak: AA

YORUMLAR
18.10.2019 11:19:54