Amerika'da koronavirüsten ölenlerin sayısı 21'e yükseldi

Amerika'da koronavrüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ülkede görülen vaka sayısı 500'ü geçti.

10.03.2020 00:12 | Son Güncelleme: 10.03.2020 01:02

Çin'de ortaya ve dünyanın büyük bölümüne yayılan koronavirüs Amerika'da da giderek yayılıyor. Ülkede ölenlerin sayısı 21'e yükselirken vaka sayısı 500'ü aştı.

NEW YORK'TA KIRMIZI ALARM

New York Valisi Andrew Cuomo, Twitter'dan yaptığı açıklamada eyaletteki vaka sayısının 142'ye çıktığını duyurdu.

New York Belediye Başkanı Bill De Blasio da iş yerine gitmek zorunda olmayanlara evlerinden çalışma çağrısında bulundu. De Blasio, bu şekilde toplu taşıma araçlarındaki kalabalığın azaltılmasıyla virüsün yayılmasının engellenebileceğini söyledi.

3 BİN KİŞİLİK GEMİ KARANTİNADA

Öte yandan California eyaleti açıklarında bulunan ve 21 kişide Kovid-19 tespit edilen 3 bin 500 kişilik dev yolcu gemisi aynı eyaletteki Oakland Limanı'na çekildi. Oakland Limanı Sözcüsü Mike Zampa, yaptığı açıklamada, cuma günü 21 kişide Kovid-19 tespit edilen geminin bugün limana demirlediğini belirtti.

Gemideki durum odası yetkililerine maske dağıtıldığı ve tüm yolculara da kamaralarının kapıları açık olduğu müddetçe maske takmaları zorunluluğu getirildiği vurgulandı. Oakland Limanı çevresinde geniş çaplı güvenlik önlemleri alınırken, gemideki tüm yolcuların bugün tahliye edilmeyeceği belirtildi.

YABANCILAR ÜLKELERİNE GÖNDERİLECEK

Tahliye edilen yolcular arasında ABD vatandaşı olanlar, 14 günlük karantina için California, Texas ve Georgia eyaletlerindeki karantina için kullanılan askeri üslere, yabancı ülke vatandaşları ise kendi ülkelerine gönderilecek.

Amerika’da koronavirüsten ölenlerin sayısı 21’e yükseldi

Kaynak: AA