ABD'de polisler, aracı göstericilerin üzerine sürdü, polis şefi ise doğru olanın yapıldığını söyledi

ABD'de ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için sokağa dökülen göstericilerin üzerine polis aracı sürüldü. Detroit şehrinde yaşanan olayda 6 kişi yaralandı. Aracı, göstericilerin üzerine süren polislerin herhangi bir ceza almadıkları açıklandı. Polis şefi, polislerin yaptığının doğru olduğunu ve tahrik edildiklerini söyledi.

30.06.2020 08:42 | Son Güncelleme: 30.06.2020 09:46

ABD'de ırkçılığı ve polis şiddetini protesto etmek için toplanan kalabalığın üzerine polis aracını sürdü. Olayda 6 kişi hafif şekilde yaralandı. Detroit Polis Şefi yaptığı açıklamada, olaya karışan polislerin göstericiler tarafından tahrik edildiğini ve doğru olanı yaptıklarını savunarak ceza almadıklarını duyurdu.

POLİS ŞEFİ YAPILANIN DOĞRU OLDUĞUNU SAVUNDU

Detroit Polis Şefi James Craig, olayla ilgili yaptığı açıklamada olaya karışan polislerin yaşananlar sonrasında herhangi bir ceza almadıklarını aktarırken, görevlerine devam ettiklerini duyurdu. Craig, protestocuların polisleri tahrik ettiğini dile getirirken, polisin doğru olanı yaptığını savundu. Polis Şefi, göstericilerin polisleri darp etmeye çalıştıklarını vurguladı.

Öte yandan protestocuların 13 Mart tarihinde Breonna Taylor'ın polis tarafından öldürülmesini, ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza biriminin kaldırılması ve polis reformu gibi konuları protesto etmek amacı ile toplandıkları belirtildi.

ABD’de polisler, aracı göstericilerin üzerine sürdü, polis şefi ise doğru olanın yapıldığını söyledi

Kaynak: İHA

Haberler››Dünya››ABD'de polisler, aracı göstericilerin üzerine sürdü, polis şefi ise doğru olanın yapıldığını söyledi - Haberler