07 Aralık 2017, 19:13

ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Çatısındaki Silahlı ve Tam Teçhizatlı ABD Askeri Dikkat Çekti

Memur-Sen, Trump'ın Kudüs kararını ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önüne çelenk bırakarak protesto etti. Bu sırada Büyükelçilik çatısında silahlı ve tam teçhizatlı bir ABD askeri dikkat çekti.

Ankara'daki  ABD Büyükelçiliği önünde bir araya gelen  Memur-Sen üyeleri,  ABD'nin  Kudüs'ü  İsrail'in başkenti olarak tanıma kararına tepki gösterdi. " Kudüs ümmetin kalbidir" ve " Kudüs halkı yalnız değildir" yazılı dövizler taşıyan grup üyeleri,  ABD aleyhinde çeşitli sloganlar attı.

Kararın yeni işgallerin, yeni çatışmaların fitilini ateşlediğini ve  Kudüs'ün tüm insanlığın ortak mirası olduğunu ifade eden  Memur-Sen  Ankara İl Başkanı  Mustafa Kır,  Kudüs'ün Müslümanların egemen olduğu dönemlerde huzur ve güven adası olduğunu vurguladı.

ÇATIDA TAM TEÇHİZATLI VE SİLAHLI  ABD ASKERİ

Sivillerin gösterisi sırasında, bugüne kadar rastlanmayan bir görüntü kameralara yansıdı.  ABD Büyükelçiliğinin çatısında, tam teçhizatlı ve "savaşmaya hazır" bir  ABD askerinin, elindeki uzun namlulu tüfekle kalabalığı izlediği görüldü.

KALABALIK, SİLAHLI ASKERE TEPKİ GÖSTERDİ

Açıklamanın ardından Kır ve beraberindekiler,  ABD Büyükelçiliği duvarına siyah çelenk bıraktı. Bu sırada gruptaki bazı kişiler, büyükelçilik binası çatısındaki silahlı  ABD askerine tepki gösterdi.

Protesto eylemi nedeniyle büyükelçilik civarı, bariyerler çekilerek yaya ve araç trafiğine kapatıldı.


Memur Sen,Kudüs,Ankara,Amerika Birleşik Devletleri
07 Aralık 2017 Perşembe 19:13