13 Ağustos 2017, 09:22

ABD'nin Skandal Suriye Haritasında Ülkenin Kuzeyi PKK'lı Teröristlere Verildi

ABD'lilerin, Suriyeyi tamamen bölüp ülkenin kuzey kesimini PKK'lı teröristlere verdiği korsan harita ortaya çıktı. Pentagon, bu haritayla Fırat Kalkanı bölgesine de göz diktiğini ilan etti.

ABD'liler,  Suriye'yi tamamen bölüp ülkenin kuzeyini  PKK'ya veren korsan bir harita çizdi. Pentagon'un haritasında Fırat Kalkanı harekatı ile kurtarılan bölgelerden sözde 'Şahba Kantonu' diye bahsedilmesi dikkat çekti.

ÜLKENİN KUZEYİNİ  PKK'LILARA VERDİLER

Suriye'de terör örgütü PKK/PYD elebaşılarından oluşan heyetle Haseke ve  Rakka'da biraraya gelen Amerikalılar,  PKK federalizmine son şeklini verdi. Haseke-Rimeylan ve Rakka-Ayn İsa'da 27-28 Temmuz'da yapılan toplantılarda, ülkeyi parçalayıp kuzey bölgeyi tamamen teröristlere teslim eden harita konuşuldu. CIA-PKK temasında, 3 bölge ve 6 kantondan oluşan terör devletinin sınırları çizildi.  Türkiye'yi güneyden tamamıyla kuşatan haritada, Mehmetçik ve Özgür  Suriye Ordusu'nca DEAŞ'tan temizlenen Fırat Kalkanı Harekât bölgesi de  PKK'ya aitmiş gibi gösterildi.


HEDEFLERİ FIRAT KALKANI

Irak'ın  Yarubiye sınırından  Hatay'ın dibi olan  Afrin'e kadar tüm bölgeyi 6 kantona bölen ABD-PKK karma heyeti, bugüne kadar aleni olarak dillendirilmeyen bölünmüş  Suriye gerçeğini, son haritayla birlikte somut şekilde resmetmiş oldu.  PKK terör devletinin ilanı niteliği taşıyan ısmarlama haritada, TSK-ÖSO ortaklığıyla kurtarılan bölgelerden sözde 'Şahba Kantonu' diye bahsedilmesi dikkat çekti. Terör örgütüne son 2 ayda 1100'ü aşkın TIR dolusu cephane gönderen Pentagon'un bunu neden yaptığı da daha iyi anlaşılmış oldu. Fırat Kalkanı bölgesine batıda  Afrin'den, doğuda da Ayn el-Arab'dan saldırı hazırlığı yapan örgütün ilk hedefi Mehmetçik ve muhalifler.

AFRİN'DEN AKDENİZ'E İNİYOR

Türkiye'nin  Suriye ile bağlarını tamamen kesmek için  ABD'nin oluşturmaya çalıştığı terör koridoru planına göre Fırat Kalkanı bölgesinin  PKK unsurlarınca ele geçirilmesi gerekiyor. Kirli planın gerçekleşmesi için hayati öneme haiz diğer hedef ise, muhaliflerin elindeki İdlib. Çünkü Afrin-Kobani sözde kantonlarını birleştirmeyi hedefleyen örgütün  Akdeniz'e ulaşabilmesi için  İdlib'i de işgal etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda daha önce DEAŞ bahanesiyle  Suriye kuzeyini  PKK'ya teslim eden Pentagon,  İdlib'i de işgal edip örgüte vermek için çalışmalara hız verdi. Bu sefer bahane ise 'el-Kaide'. 2 milyonu aşkın sığınmacının yaşadığı  İdlib'de Müslümanların üzerine bomba yağdırmaya hazırlanan  ABD, bir yandan da Türkiye-Rusya-İran arasındaki  Astana sürecini baltalamak istiyor. (Kaynak: Yenişafak)

Afrin,Suriye,Amerika Birleşik Devletleri,PKK
13 Ağustos 2017 Pazar 09:22