17 Mayıs 2018, 05:36
BBC

Patlayan Elektronik Sigara ABD'li Adamın Kafatasına Saplandı

ABD'de yaşayan 38 yaşındaki adam, patlayan elektronik sigarasından kopan parçaların kafatasına saplanması sonucu hayatını kaybetti.

ABD'de 38 yaşındaki Tallmadge D'Elia'nın, elektronik sigarasının patlaması sonucu yaşamını yitirirken, ölüm sebebinin aletten kopan parçaların kafatasına saplanması olduğu açıklandı.

VÜCUDUNUN YÜZDE 80'İ YANDI

D'Elia'ya yapılan otopsi sonucu, vücudunun yüzde 80'inin yanmasıyla sonuçlanan yangına da patlayan elektronik sigaranın sebep olduğu sonucuna varıldı. D'Elia'nın bedeni Florida'nın St Peterburg bölgesindeki evinin yanan yatak odasında itfaiyeciler tarafından bulundu.

İLK CAN KAYBI OLDU

Kayıtlara kaza olarak geçen ölümün, ABD'de elektronik sigara kaynaklı kayıtlara geçen ilk can kaybı olduğu sanılıyor.

Adli tıp uzmanları, D'Elia'nın ölüm nedeninin kafatasına isabet eden parçalar olduğunu tespit etti. Otopsiye göre, kafatasında eletronik sigaranın iki parçası bulundu.

AZ DUMAN, BÜYÜK HASAR

İtfaiyecilerin yatak odasında büyük bir yangın hasarı oluştuğunu, ancak minimum düzeyde dumanla karşılaştıklarını rapor ettiği bildirildi.

TOPLAMDA 133 KİŞİ YARALANDI

Elektronik sigaranın Smok-E Mountain şirketi tarafından imal edildiği belirtildi.

Amerikan İtfaiyesinin verilerine göre 2009-2016 arasında elektronik sigara kaynaklı 195 farklı patlama ve yangın oldu ve bu olaylarda 38'i ağır, 133 kişi yaralandı.

2915'te Colorado eyaletinde patlayan bir elektronik sigara 29 yaşındaki bir erkeğin boynunu kırıp, dişlerini dökmüştü. Ocak ayında Denver Havaalanı'nda yaşanan bir yangının da elektronik sigaradaki pilden kaynaklandığı tespit edilmişti.


Florida,Amerika Birleşik Devletleri
BBC
17 Mayıs 2018 Perşembe 05:36YORUMLAR (19)
G T: Sigaraya icmeyin Hic birsey pstlamaz kafaniza bise saplNmaz yada girmez Paranizzz cebinizde sagliginiz kendinizde KALIR. Insan oglunun baslayip bitirecegi herseye matereti var O yüzden birakin krndiniziii kandirp baskakarini zengin etmeyi arti sagliginizla oynamayi. Stresmiii yapyon koy cebine havuccc Nikotin isteseee vucut kemir ve birakkk o veletiiii
ISMAİL BİLİR: Makine falan hikaye biraktim deyip atacaksin tek yolu bu .... bu arada akp ye elestiri yapanlaragirsin o bosa cikan makineler bir ise yarar SONUNA KADAR DEVAM.....
AMCASININ GÜLÜ: Canım amcam da hep sigara içiyor. Diger amcam hastalandı ve bıraktı sigarayı makine fln kullanıyor
KAYGISIZ: Akp yapmıştır
FAKO: Yanlislikla icine barut koymustur
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın