Haber, Son Dakika, Haberler

ABD, koronavirüs vakalarında Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu

ABD'de yeni tip koronavirüs vakaları toplamda 82 bin 179'a yükseldi. ABD, bu sayıyla koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü haline geldi.

27.03.2020 00:52 | Son Güncelleme: 27.03.2020 08:27

ABD, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında 82 bin 179 vaka sayısı ile dünya genelinde Çin ve İtalya 'yı geride bırakarak ilk sıraya yükseldi. ABD, bu sayıyla Çin'i geçerek pandeminin merkez üssü haline geldi.

Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "worldometre" internet sitesindeki bilgiye göre, ülkede virüsün bulaştığı kişi sayısı son 6 saatte 12 bin 982 artarak 82 bin 179'a, ölü sayısı ise 131 artarak bin 177'ye ulaştı.

Dün, ABD'de Kovid-19 vaka sayısı 55 bin 238, ölü sayısı ise 802 olarak kayıtlara geçmişti.

KORONAVİRÜSÜN YENİ MERKEZ ÜSSÜ OLDU

ABD, virüsün bulaştığı kişi sayısı bakımından dünya genelinde 82 bin 179 vaka ile ilk sıraya yerleşirken, onu 81 bin 285 vaka ile Çin, 80 bin 589 vaka ile İtalya takip ediyor. ABD, bu sayıyla koronavirüsün ortaya çıktığı Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü haline geldi.

EN ÇOK VAKA NEW YORK'TA

New York eyaleti de ABD içinde 37 bin 738 vaka ve 385 can kaybı ile salgının en fazla etkisini gösterdiği bölge olarak başı çekiyor. New York'u 6 bin 876 vaka ile komşusu New Jersey, 3 bin 829 vaka ile California eyaletleri izliyor.

ABD, koronavirüs vakalarında Çin’i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu

Kaynak: AA

İlgili Haberler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Dünya ››ABD, koronavirüs vakalarında Çin'i geride bırakarak salgının yeni merkez üssü oldu - Haberler
Yorumlar (5)
TC:korona başladı başlayalı ortadoğu sakinleşti, çok yaşa korona
KİCKBOXER:3-4 NİSAN GÜNÜ ABD AŞIYI AÇIKLAYACAK BANA GÖRE
ADINIZI YAZIN:Önce bir ABD içerde bir temizlik yapsın ondan sonra . Daha anlamadınız değilmi bu Ülkeler arası anlaşarak insan oğlunun üzerinde yapılmış bir temizlik bakın İtalya’ya İspanya’ya nekadar yaşlı öldü bir okadarda devletin üzerinden yük kalktı bu Ülkeler çini suçlayıcı bir konuşma yaptımı hayır . Neden yapmadı ??????? Çin’de işin içinde ve anlaşmalılar. Anlaşma olmasaydı bu vürüs gerçekten biyolojik silağ olmayıp bizde çıksaydı hepsi ilişkilerini keserdi ve bize düşmanlık başlardı .
2 9
İSİMSİZ:ve biz hala new york a uçuş yapıyoruz. . .
GURBETCİ:Ne pis bir virusmis ya. Insallah cabuk panzehirini bulurlar