ADANA Adana merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı kararı

Adana merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı kararıADANA merkezli 6 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

13.07.2020 09:11 | Son Güncelleme: 13.07.2020 10:19

Adana merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı kararı

ADANA merkezli 6 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında hemşirelerin de bulunduğu 24 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyonda çok sayıda şüpheli yakalandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün kriptolu haberleşme uygulaması Bylock'u kullandığı ve ankesörlü büfe telefonlarından ardışık arama ile örgüt üyeleri irtibat kurduğu öne sürülen aralarında hemşirelerin de bulunduğu 24 kişi tespit edildi. Şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkartılmasının ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerince Adana merkezli Karaman, Yozgat, Ankara, Mersin, Kocaeli ve İstanbul'da sabahın ilk saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Evlere eş zamanlı giren ekipler, yaptıkları aramalarda haklarında yakalama kararı bulunan çok sayıda şüpheliyi yakalarken, şüphelilere ait dijital malzemelere de el koydu. Adana'da yakalanan şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, diğer illerde gözaltına alınanların ise işlemleri tamamlandıktan sonra Adana'ya gönderileceği bildirildi.

ADANA Adana merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı kararı

Kaynak: DHA

Haberler››3. Sayfa››ADANA Adana merkezli 6 ilde FETÖ/PDY operasyonu: 24 gözaltı kararı - Haberler