Bayat olduğunu düşündüğü için öğretmene kurşun yağdırdı

Adana'da kafe işleten ailesine yardıma giden matematik öğretmenine çayı bayat bulan bir müşteri aralarındaki tartışmadan sonra kurşun yağdırdı. Yaralı öğretmen hastaneye kaldırıldı.

30.06.2020 06:48 | Son Güncelleme: 30.06.2020 09:23

Adana'da kafe işleten ailesine yardıma giden matematik öğretmeni Şakir Y. (33), servis yaptığı çay için "Bayat" diyerek tartıştığı gruptaki bir kişi tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Vücuduna isabet eden 3 kurşunla yaralanan Şakir Y., hastaneye kaldırılırken, şüpheli Ö.Ş. ise polis ile yaşanan kovalamaca sonucu saklandığı otoparkta yakalandı.

Olay, saat 02.00 sıralarında merkez Çukurova ilçesi Amerikan Adası'ndaki küçük kafede meydana geldi. Matematik öğretmeni Şakir Y., okulların kapalı olması nedeniyle ailesine ait kafeye yardıma geldi. Burada bir grup müşteri, Şakir Y.'den çay getirmesini istedi. Servis edilen çayı beğenmeyen kimliği belirsiz kişiler, "Çay bayat" deyip, tartışma başlattı.

5 EL ATEŞ ETTİ

Tartışma sırasında gruptan bir kişi, Şakir Y.'ye tabanca ile 5 el ateş etti. Şakir Y.'nin yere yığılmasıyla şüpheliler, geldikleri araçla olay yerinden kaçtı. Yakınları tarafından otomobille Seyhan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şakir Y., ameliyata alındı.

Adana Çay bayat' deyip, öğretmene kurşun yağdırdı, otoparkta saklanırken yakalandı

POLİSİN "DUR" İHTARINA UYMAYAN SÜRÜCÜ KAÇTI

Şüphelilerin kaçtığı hafif ticari aracı olay yerinin yakında gören polisler, durdurmak istedi. Polisin 'dur' ihtarına uymayan aracın sürücüsü, kaçmaya başladı. Adnan Menderes Bulvarı'ndan Aşıklar Bulvarı'na çıkan şüpheli, daha sonra Süleyman Demirel Bulvarı'na geçiş yaptı. Buradan da Şehitler Bulvarı üzerinde kaçışını sürdüren araç, Ali Sepici Bulvarı'nda izini kaybettirdi.

BÖLGE ABLUKAYA ALINDI

Şüpheli aracın kaçış güzergahlarındaki ana arterlerde önlem alan ekipler, ara sokaklarda aracı aramaya başladı. Toros Mahallesi 78174 Sokak'ta aracı terk edilmiş halde bulan polisler, şüphelilerin de yakında olabileceği düşüncesiyle tüm apartmanların bahçelerini didik didik aradı. Bir vatandaşın, 78170 Sokak'taki apartmanın bahçesinde araçların arasında birisinin gizlendiği yönünde ihbar etmesi üzerine polisler, üzerinde silah olduğu düşünülen şüpheliyi yakalamak için elleri tetikte, belirtilen adrese geçti. Araçların arasında yatan şüpheliyi gören polisler, havaya ateş ederek, teslim olmasını istedi. Saklandığı yerden çıkartılan ve adının Ö.Ş. olduğu öğrenilen şüpheli, gözaltına alınarak Fatih Polis Merkezi'ne götürüldü.

Adana Çay bayat' deyip, öğretmene kurşun yağdırdı, otoparkta saklanırken yakalandı

"SİLAHI GÖLE ATTIM"

Yakalanan şüpheli Ö.Ş.'nin, öğretmen Şakir Y.'yi tabancayla yaralayan kişi olduğu öne sürülürken, olayda kullandığı tabancayı ise Seyhan Baraj Gölü'ne attığını söylediği iddia edildi. Araçta üç kişi oldukları belirlenirken, diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Bu arada hastaneye kaldırılan ve ameliyata alınan öğretmen Şakir Y.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Bayat olduğunu düşündüğü için öğretmene kurşun yağdırdı

Kaynak: DHA

Etiketler: DHA, Çay, 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (36)
LD: vatana mıllete zerre kadar faydası olmayan mahlukatları bırde hapıste beslıyeceğiz ne yazıkkı kanunlarımız yetersız
DENİZ: Türkiye’de çok cahil bilinçsiz insanlar var,Akademik Eğitim almış,hani derler ya yinede Adam olamamış çok mahluklar var, Ülkemizde Adalet yargı,Ceza var’la yok arasında,
ÇAYCI HUSEYİN: Merhaba Deniz hanım , ben akedemik eğitimini almış bir çaycıyım.
0 0
Haberler››3. Sayfa››Bayat olduğunu düşündüğü için öğretmene kurşun yağdırdı - Haberler