Adana'da Kaçak Et Kesimi

Adana'da Bir Eve Düzenlenen Baskında Kaçak Olarak At ve Eşek Kesildiği Belirlendi. Olayla İlgisi Bulunduğu Belirtilen 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Adana'da Kaçak Et Kesimi
01.06.2007 09:11 | Son Güncelleme: 01.06.2007 09:11

Adana'da bir eve düzenlenen baskında kaçak olarak at ve eşek kesildiği belirlendi. Olayla ilgisi bulunduğu belirtilen 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, 19 Mayıs Mahallesi, 1147 sokaktaki bir eve baskın düzenledi. Söz konusu evde kaçak et kesimi yapıldığını belirleyen ekipler, yeni kesilmiş 1 at ve 2 eşek buldu. Kestikleri kaçak etleri yasal olmayan yollardan koyun eti olarak sattıkları öğrenilen Ramazan Anar (20), ve H.D. isimli şahıslar ile ekipler arasında ara sokaklarda kovalamaca yaşandı. Şahıslar polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı.

1.5 yıl önce de aynı evde kaçak kesim yaptıran Semra Tanrıöver (34) isimli şahıs, "Bana bu iş için 10 YTL para verdiler, ben de kabul ettim. Başka çarem yoktu. Siz de para verin, size de kestireyim" dedi. Evden dışarı çıkmayan Tanrıöver, uzun süre polise direndi.

Kaçak kesim yapılan eve gelen Yüreğir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri ise kaçak etlere el koyarak, yasal işlem başlattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(ÇÖ-KK-KK-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Adana'da Kaçak Et Kesimi - Haberler