Adana'daki Canlı Bomba Operasyonu

Adana'da 11 Kilo 300 Gram A-4 Plastik Patlayıcı ve 2 El Bombasıyla Birlikte Yakalanan Kadın Teröristi Adana'ya Getirdiği İddia Edilen Zanlı, Sağlık Raporu İçin Adana Adli Tıp Kurumu'na Götürüldü.

Adana'daki Canlı Bomba Operasyonu
25.05.2007 15:13 | Son Güncelleme: 25.05.2007 15:13

Adana'da 11 kilo 300 gram A-4 plastik patlayıcı ve 2 el bombasıyla birlikte yakalanan kadın teröristi Adana'ya getirdiği iddia edilen zanlı, sağlık raporu için Adana Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Merkez Yüreğir ilçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki Dadaloğlu Kavşağı'nda bindiği taksi içerisinde plastik patlayıcı ve el bombalarıyla birlikte yakalanan ve üzerinden E.K. adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı çıkan canlı bombanın sorgusu sürerken, canlı bombacıyı Şanlıurfa'dan Adana'ya getirdiği iddiasıyla Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yakalanıp Adana'ya getirilen A.B., bugün sağlık raporu için Adana Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Emniyet Müdürlüğü'nden çıkarılırken rahat tavırlarıyla dikkat çeken A.B., basın mensuplarının "Nereyi patlatacaktınız?" şeklindeki sorusuna "Seni" diye cevap verdi.

Şanlıurfa'da kaporta ustalığı yaptığı bildirilen A.B., sağlık raporundan sonra tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Öte yandan, yakalanan canlı bombanın ise konuşmadığı öğrenildi. Ayrıca canlı bombaya bombaları teslim ettiği bildirilen 50-55 yaşlarındaki şahsın da arandığı bildirildi.

(MK-AB-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Adana'daki Canlı Bomba Operasyonu - Haberler