18 Nisan 2017, 06:43

16 Yaşındaki Gencin Yaptığı Silahlı Eşek Şakası Arkadaşının Ölümüne Sebep Oldu

Adana'da yanında taşıdığı tabanca ile şaka yapmak isteyen A.A., silahı doğrulttuğu arkadaşını vurarak öldürdü. A.A. gazetecilerin sorusuna "ben silahların içinde büyüdüm." dedi.

Adana'da yanında taşıdığı tabanca ile şaka yapmak isteyen 16 yaşındaki A.A., taşıdığı ruhsatsız tabancayı 20 yaşındaki Vedat Aydemir'e doğrultarak "Vurayım mı seni?" diyerek şaka yaptı. Namlunun ucundaki Aydemir ise "Vurazmazsın" deyince A.A., tetiğe basıp tabancayı ateşledi. Çok kan kaybettiği belirtilen Aydemir, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Sağlık kontrolüne götürülen A.A., gazetecilerin sorusuna "Pişmanım. Bilmiyerek oldu. Silah benim. Ben silahların içinde büyüdüm." diye yanıtladı.

SİLAHLI ŞAKA ÖLÜMLE SONUÇLANDI

Dün saat 19.45 sıralarında Adana'nın Seyhan İlçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde çalıştığı simitçiden çıkıp aynı mahalledeki evine doğru ilerleyen Vedat Aydemir, yolda arkadaşı A.A. ile karşılaştı. İddiaya göre, yanında taşıdığı ruhsatsız tabancayı Aydemir'e doğrultan A.A. "Vurayım mı seni?" diyerek şaka yaptı. Namlunun ucundaki Aydemir ise "Vurazmazsın" deyince A.A., tetiğe basıp tabancayı ateşledi. Karnına isabet eden kurşun ile ağır yaralanan Aydemir, ihbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Çok kan kaybettiği belirtilen Aydemir, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamazken, A.A. ise polise giderek teslim oldu.

"BEN SİLAHLARIN İÇİNDE BÜYÜDÜM"

Sağlık kontrolü için adli tıp birimine getirilen A.A., gazetecilerin sorusuna "Pişmanım. Bilmiyerek oldu. Silah benim. Ben silahların içinde büyüdüm." diye yanıtladı. A.A., sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

18 Nisan 2017 Salı 06:43