29.04.2011 10:40

Aday Listesi Resmi Gazete'de

Aday Listesi Resmi Gazete

"Kesin Aday Listeleri" Resmi Gazete'de yayınlandı

12 Haziran Pazar günü yapılacak olan 24'üncü dönem milletvekili genel seçimine katılmaya hak kazanan siyasi partiler tarafından gösterilmiş olan adaylarla, seçime bağımsız olarak katılmak üzere başvurmuş olan adaylara ilişkin "Kesin Aday Listeleri" Resmi Gazete'de yayınlandı.

Resmi Gazete'de yayınlanan Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kararında 24'ncü dönem milletvekili genel seçimi nedeniyle bu seçime katılmaya hak kazanan siyasi partiler tarafından gösterilmiş olan adaylarla, seçime bağımsız olarak katılmak üzere başvuran adaylara ilişkin "kesin aday listeleri" seçim çevreleri itibariyle gösterildi. Kesin Aday Listeleri şöyle:

Denizli

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1-Nihat Zeybekçi

2-Mehmet Yüksel

3-Bilal Uçar

4-Nurcan Dalbudak

5-Cahit Özkan

6-Halil Pekdemir

7-Ayhan Soyfidan

DEMOKRAT PARTİ

1-İsmail Ağar

2-Osman Çandır

3-İsmail Hakkı Kavak

4-Aysel Çakmak

5-Ömer Kılıç

6-Turgay Urgan

7-İsmail Sağer

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1-Adnan Keskin

2-İlhan Cihaner

3-Melike Basmacı Kayhan

4-Adil Demir

5-Kazım Arslan

6-Huriye Çağlayan

7-Ali Kavak

EMEK PARTİSİ

1-Mustafa Aday

2-Zübeyde Çataltepe

3-Nermin Şahin

4-Tahir Akçay

5-Müzait Akman

6-Yusuf Cemal Mutaf

7-Süleyman Tezel

MİLLET PARTİSİ

1-Hüsnü Çatal

2-Necati Varlıklı

3-Erol Yaka

4-Uğur Uzun

5-Zafer Kodal

6-Mehmet Bayrak

7-Şükrü Demir

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1-Lütfi Erol

2-Hakan Kaya

3-Kamil Keçelioğlu

4-Elmas Demiralp

5-Himmet Üyümaz

6-Ramazan Akşit

7-Mediha Tuna

SAADET PARTİSİ

1-Ali Rıza Alnıak

2-Bayram Ünnü

3-Ahmet Ergunt

4-Cağfer Akınlı

5-Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları

6-Sait Arı

7-Kamil Selçuk

Diyarbakır

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Mehmet Mehdi Eker

2- Mehmet Galip Ensarioğlu

3- Mine Lök Beyaz

4- Mehmet Süleyman Hamzaoğulları

5- Cuma İçten

6- Oya Eronat

7- Mehmet Akın

8- Muhammer Kurt

9- Fatma Öncü

10- Mustafa Ergörmüş

11- Eyüp Küçükçakmak

DEMOKRAT PARTİ

1- Şeyhmus Elçi

2- Eyyüp Aslan

3- Nuriye Tülay Türköz

4- Mehmet Ali Yenici

5- Abidin Uluyol

6- Hatice Dokuzluoğlu

7- Yasin Aslan

8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu

9- Nejla Türkdal

10- Ethem Orhan

11- Ali Polat

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Salih Sümer

2- Haşim Özkoyuncu

3- Daylan Karadaş

4- Vedat Şahbaz

5- Abdulmecit Tüt

6- Melik Aykız

7- Derya Erdemoğlu

8- Abdulselam Teğin

9- Özcan Kılıçkap

10- Feyruz Yüksektepe

11- Bahri Yaprak

MİLLET PARTİSİ

1- Ahmet Kara

2- İbrahim Korkmaz

3- Nasih Murat Üyüklüer

4- Cevriye Göktekin

5- Emine Gürbüz

6- Oğuzhan Öztürk

7- Süleyman Tuğrul

8- Hamza Dönmez

9- Sevde Karakaş

10- Halil Nergizciler

11- Peri Yılmaz

SAADET PARTİSİ

1- Abdullah Arzakçı

2- Bülent Kaya

3- Beşir Tunç

4- Şeyhmus Bulut

5- Abdülaziz Şam

6- Mehmet Zülküf Aktaş

7- Mehmet Emin Albayrak

8- Mehmet Hanifi Kılıç

9- Hacı Aktoprak

10- Aydın Aslan

11- Mehmet Tokay

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Alaattin Parlak

2- Fırat Arığ

3- Deniz Moray Gerçek

4- Mehmet Can

5- Hamit Tunç

6- Abdullah Çelebi

7- Ahmet Akmeşe

8- Fikret Bilgiç

9- Hüseyin Yürük

10- Abdulvahit Diri

11- Ayetullah Tekin

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Mustafa Akba

2- Çetin Kılıçkap

3- Feyzi Yiğitkan

4- Sadullah Tuncalp

5- Sevban Oğuz

6- Sahibe Bahar Alban

7- Mustafa Coşkun

8- Şaban Aktay

9- Şehmus Uçar

10- Haluk Vedat Payas

11- Şevket Kaya

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Mehmet Selim Kaya

2- Seddat Metin

3- Ercan Akçay

4- Hakan Deniz

5- Hakan İlhan

6- Osman Budunoğlu

7- Volkan Doğanay

8- Mustafa Coşkun

9- Mustafa Ali Arslandağ

10- Mustafa Bozkurt

11- Erdoğan Güngörmüş

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Murat Danış

2- Hasan Kaya

3- Ahmet Çetin

4- Elif Zelal Şeker

5- Hatice Sönmez

6- Elif Doğan Çiftçi

7- Gökhan Ağırbaş

8- Nihal Çalı

9- Serdal Saka

10- Deniz Polat

11- Cemil Gündoğdu

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Tülay Gözel

2- Niyazi Kutluata

3- Abdurrahman Güler

4- Emin Gürbüz

5- Mehmet Yağcı

6- Mehmet Salih Doğan

7- Muhittin Fidancan

8- Remzi Ateş

9- Çetin Korhan

10- Emrah Aydoğan

11- Murat Ertan

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Mehmet Dadak

2- Yasin Öztemel

3- Haydar Doğan Pekçetin

4- Ali Pamuk

5- Yaşar Karakaş

6- Nuri Erdoğan

7- Zülküf Yağız

8- Ahmet Kaymaz

9- Fatih Dere

10- Cemal Yaşar

11- Çelebi Beggi

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Ali Altun

2- İlyaz Yüksel

3- Mehmet Şah Demir

4- Mehmet Aydın

5- Muhteber Taşa

6- İsmail Yağcı

7- İrfan Yaşar Erdem

8- Sevgi Savan

9- Aslı Atmaca

10- Onur Tartun

11- Reşat Zöngür

BAĞIMSIZ

- Mehmet Selim Ensarioğlu

- Leyla Zana

- Nursel Aydoğan

- Emine Ayna

- Mehmet Hatip Dicle

- Berat Kaya

- Şerafettin Elçi

- Altan Tan

- Mehmet Tanrıkulu

Düzce

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- İbrahim Korkmaz

2- Fevai Arslan

3- Osman Çakır

DEMOKRAT PARTİ

1- Yüksel Binici

2- Gül Ali Keleşoğlu

3- İsmail Baklacı

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Selçuk Yanmaz

2- Basri Karslıoğlu

3- İlknur Başak Tütüncü

EMEK PARTİSİ

1- Sebahattin Dursun

2- Sultan Açık

3- Sibel Aysever

MİLLET PARTİSİ

1- Hasan Alçelik

2- Osman Söğüt

3- Abdulkadir Çakıroğlu

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- İsmail Çelebi

2- Şinasi Dikmen

3- Yakup Keleş

SAADET PARTİSİ

1- Abtullah Yalman

2- Selim Gökdemir

3- Murat Aşık

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Şenol Efe

2- Nurhan Doğan

3- Davut Maden

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Selahattin Aydın

2- Atilla Sağlam

3- Dilek Yılmaz Kocabıyık

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Ömer Küçük

2- İsa Yıldırım

3- Aydın Koç

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Sinan Çakmakçı

2- Sabahattin Duman

3- Mustafa İmam

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Kemal Kaan Arslanoğlu

2- Barbaros Reis

3- Belgin İnam

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Mehmet Albayrak

2- Cihat Hartlı

3- Ömer Özel

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Bayram Bilgin

2- Kürşad Kalay

3- Hakan Oktay

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Zeyneti Bayri Ünal

2- Çelik Mustafa Durdu

3- Mehmet Han

Edirne

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Mehmet Müezzinoğlu

2- Tuna Bekleviç

3- Fatma Aksal

DEMOKRAT PARTİ

1- Nurhayat Bozkurt

2- Recep Seçkin Onal

3- Yavuz Güngör

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Recep Gürkan

2- Kemal Değirmendereli

3- Abdülbaki Topal

EMEK PARTİSİ

1- Fevzi Ayber

2- Hayri Arı

3- Namık Türkmen

MİLLET PARTİSİ

1- Necmi Yalın

2- Yusuf Çetin

3- Aynur Şentürk

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Mahmut Metin Göktürk

2- Cemal Tanık

3- Hayrullah Ergün Koç

SAADET PARTİSİ

1- Ali Erhan Demirkıran

2- Mustafa Kabakçılı

3- Sinan Tekin

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Ahmet Eren Çorbacı

2- Talip Aydın

3- Muhat Aygün

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Cemil Çivan

2- Coşkun Esen

3- İbrahim İmamoğlu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Cemaleddin Uslu

2- Gürsel Şimşek

3- Doğuş Şimşek

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Zeynep Meltem Güngenci

2- Hediye Kalem Güler

3- Yeşim Doğanay

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Kenan Doğan

2- İrfan Tunca

3- Sedat Zımba

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Hayri Dirik

2- Recai Kocatürk

3- Tevfik Kalemci

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Arif Köroğlu

2- Recep Mermer

3- Sezgin Merdan

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Hüseyin Saygı

2- Kemal Gözübek

3- Hayri İdin

BAĞIMSIZ

1- Mehmet Saygın Turan

Elazığ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Zülfü Demirbağ

2- Şuay Alpay

3- Faruk Septioğlu

4- Sermin Balık

5- Metin Bulut

DEMOKRAT PARTİ

1- Bayram Kavak

2- Adnan Oğuz

3- Ahmet Feti Çolakoğlu

4- Abdurrahman Albayrak

5- Murat Yeşilgül

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Ali Özcan

2- Mustafa Kemal Atikeler

3- Mehmet Çalışkan

4- Hülya Ülkü

5- Mustafa Ünsal Karatepe

MİLLET PARTİSİ

1- Havva Kılınç

2- Ömer İrfan Çetiner

3- Hamza Topuz

4- Baki Karasu

5- Fatmaana Yakın

SAADET PARTİSİ

1- Latif Öztek

2- İbrahim Öcal

3- İbrahim Hacıbekiroğlu

4- Fikret Uymaz

5- Mine Kaya

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Faruk Demir

2- Aysel Kafkas

3- Yusuf Teymur

4- Murat Demir

5- Muhammed Gür

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Kadir Çiçek

2- Uğurhan Ergün

3- Mehmet Sıdık Aran

4- Erhan Emre

5- Abdülkerim Avanoz

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Enver Erdem

2- Yavuz Temizer

3- Abdurrahman Kızgın

4- Mehmet Akif Aladağ

5- Sabahattin Aydın

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Halil İbrahim Öğünç

2- Savaş Yavuzyuğruk

3- Yusuf Biçer

4- Ayla Serpil Bozkurt

5- Alpaslan Aldırmaz

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Düzgün Narin

2- Nuray Duman

3- Güneş Gültürk Çapar

4- Güvenç Kutlu Kılıç

5- Zeynel Erenler

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Hacı Mehmet Karabaş

2- Yüksel Yılmaz

3- Turgut Balsüzen

4- Tuncay Alamur

5- Ferdi Köksal

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Mustafa Selami

2- Mehmet Hanifi Batı

3- Erdal Gökmen

4- Leyla Kömürcü

5- Fethi Saydam

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Mustafa Yılmaz

2- Talip Uz

3- Nurgül Öner

4- Umur Buluç

5- Cengiz Erkişi

Erzincan

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Sebahattin Karakelle

2- Burhan Çakır

DEMOKRAT PARTİ

1- Tuncay Sezer

2- Cengiz Pelen

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Muharrem Işık

2- Erdoğan Özyalçın

EMEK PARTİSİ

1- Şengül Karadağ Bayhan

2- Nazire Dursun

MİLLET PARTİSİ

1- Bilal Aydın

2- Celal Okur

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Mahmut Celal Özcan

2- Güngör Durdu

SAADET PARTİSİ

1- Dursun Şimşek

2- Fikret Yıldırım

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Enis Başakın

2- Bahattin Seren

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Dursun Çolak

2- Cemal Akyıldız

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Haydar Ayrangöl

2- Abdullah Han

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Hüseyin Nurali

2- Göksel Ağbey

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Erkan Karababa

2- Ali Özdoğan

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Erdal Taşkın

2- Şahmettin Kılıç

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Volkan Özdemir

2- Engin Deniz

Erzurum

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Recep Akdağ

2- Adnan Yılmaz

3- Fazilet Dağcı Çığlık

4- Cengiz Yavilioğlu

5- Muhyettin Aksak

6- İbrahim Aydemir

DEMOKRAT PARTİ

1- Halil Alpaslan Kaya

2- Nilgün Kolsarıcı

3- Aziz Karaca

4- Yetkin Gültekin

5- Ayşe Aygül Başgelen Atsak

6- Orhan Turgut

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Ahmet Hamdi Palandöken

2- Yaşettin Kışlak

3- Mehmet Sait Şimşek

4- Nurhan Banu Üner

5- İsmail Nardemir

6- Dursun Murat Çelikoğlu

MİLLET PARTİSİ

1- Mustafa Ayhan

2- Mehmet Şeref Ramazanoğlu

3- Emine Güler

4- Mürsel Kurt

5- Sait Ermiş

6- Zeliha Ekinci

SAADET PARTİSİ

1- Atik Ağdaş

2- Hasan Karataş

3- Faik Çalık

4- Mehmet Akbulut

5- İbrahim Sirkecioğlu

6- Yusuf Doğan

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Zerrin Kütrü

2- Salih Kıcırgan

3- Yakup Akar

4- Nezih Kütrü

5- Sedakat Başbuğ

6- Ali Bahadır Zencir

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Teoman Kümbet

2- Kahraman Şimşek

3- Yusuf Türkmen

4- Muhammet Yavuz Selçuk

5- Selahi Çınarlıoğlu

6- Muhammet Recai Demirci

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Oktay Öztürk

2- Kamil Aydın

3- Ertürk Çimen

4- Jale Hülya Alcan

5- Fevzi Budak

6- Muhsin Yılmaz

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Efrullah Hızarcı

2- Engin Özbey

3- Dursun Yiğit

4- Eyup Olğar

5- Selami Aral

6- Reşit Örs

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Bulut Çiftçi

2- Behram Aktemur

3- Zeynep Pekel

4- Birgül Zöngür

5- Sultan Zor

6- Sibel Topaloğlu

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Burhanettin Baysal

2- Mahmut Gürler

3- Muazzez Fide

4- Nejmi Kurt

5- İsa Baysal

6- Ömer Tekin

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Hüseyin Faruk Şahin

2- İsmet Yiğit

3- Hakan Akgün

4- Ali Kürşat Bilgin

5- Abamüslim Kalkan

6- Yener Gözütok

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Cemal Koçak

2- Dilek Yılmaz

3- Yüksel Tür

4- Ali Alagöz

5- Osman Günay

6- Ali Işıklı

BAĞIMSIZ

1- Sebahattin Yılmaz

Eskişehir

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ:

1-Nabi Avcı

2-Salih Koca

3-Ülker Can

4-Cemal Çavdarlı

5-Ethem Kalın

6-Ayten Kızılsu

DEMOKRAT PARTİ

1-Mecit Hazır

2-Yavuz Yıldız

3-Fahri Gürgenburan

4-Metin Eker

5-Nevin Çelebi

6-Ömer Gül

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1-Bedii Süheyl Batum

2-Kazım Kurt

3-Gaye Usluer

4-Azmi Kerman

5-Muharrem Şenel

6-Muharrem Varlık

EMEK PARTİSİ

1-Hüseyin Öge

2-Gürsel Şenşafak

3-Arif Kilitçioğlu

4-Gülnur Keser

5-Yasemin Özçay

6-Ülker Alkın

MİLLET PARTİSİ

1-Celalettin Başer

2-Mehmet Güngör

3-Metin Erdoğan

4-Bayram Ali Bekmez

5-Ertuğrul Şakar

6-Mehmet Ateş

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1-Muhterem Siviş

2-Beril Eski

3-İbrahim Murad Ilgıcıoğlu

4-Fahri Demir

5-Haydar Muharrem Uz

6-Ferhat Yanar

SAADET PARTİSİ

1-Fesih Bingöl

2-Hamdi Özayvaz

3-Fehime Saran

4-Muhammet Güney

5-Halit Öz

6-Ensar Tuna

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1-Hasan Hüseyin Kısaoğlu

2-Olcay Yılmaz Damar

3-İsmet Demir

4-Faruk Uğur

5-Yusuf Yazgıç

6-Serdar Aydın

HALKIN SESİ PARTİSİ

1-Hasan Tahsin Bayraker

2-Ramazan Güngören

3-Muharrem Akaydın

4-Ümit Aslaner

5-Süleyman Kuzu

6-Mahmut Özkeçeci

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1-Ruhsar Demirel

2-Mehmet Emin Yeşil

3-Fatımatüzzehra Kıraç

4-Lütfiye Öztetik

5-Mustafa Doyuk

6-Cemal Dedebağı

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1-Mustafa Kenan Aybastı

2-Özgür Özlem Öngel

3-Gülüstan Kalik

4-Uğur Demir

5-Aylin Aslan

6-Merve Uzuner

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1-Vural Köseoğlu

2-Emin Çınar

3-Şengül Kocabıyık

4-Metin Tüysüz

5-Nuri Yüksel

6-Ömer Toktaş

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1-Yusuf Ziya Akdoğan

2-Kadir Kılınçal

3-Muhsin Başaran

4-Leman Başol

5-Hasan Akyıldız

6-Tuğba Arıcı

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1-Osman Çoban

2-Hüdaver Bekler

3-Ali Turna

4-Burhan Mermer

5-Esra Özmen

6-Seçkin Yörükçü

BAĞIMSIZ

-Ahmet Uluçelebi

-Ahmet Yıldız

-Hasan Yalçınkaya

-Nermin Yıldız

Gaziantep

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Hüseyin Çelik

2- Fatma Şahin

3- Şamil Tayyar

4- Abdullah Nejat Koçer

5- Mehmet Sarı

6- Mehmet Erdoğan

7- Derya Bakbak

8- İbrahim Halil Mazıcıoğlu

9- Ali Şahin

10- Fikret Murat Tural

11- Abdullah Tombul

12- Adem Yücel

DEMOKRAT PARTİ

1- Ömer Eyercioğlu

2- Yaşar Sağlam

3- Ömer Faruk Boztepe

4- Davut Akdoğan

5- Özden Fatma Müftüoğlu

6- Mehmet Özden

7- Bedrettin Özdemir

8- Ümit Demez

9- Ali Konukseven

10- Mustafa Hasan Elmas

11- Mahmut Özdemir

12- İsmail Zateroğulları

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Mehmet Şeker

2- Ali Serindağ

3- İrfan Kaplan

4- Cennet Süzer

5- Mehmet Gökdağ

6- Bayram Yılmazkaya

7- Akif Ekici

8- Mahmut Kozbaş

9- Lütfü Demir

10- Yaşar Ağyüz

11- Naci Kılıç

12- Fehime Çifçi

MİLLET PARTİSİ

1- Mehmet Emrullah

2- Ali Bakım

3- Mehmet Çetiner

4- Mehmet Karakaya

5- Hasan Ertürk

6- Mehmet Sait İncearık

7- Cuma Nacar

8- Mehmet Ali Sivaslıoğlu

9- Mehmet Ekinci

10- Ali Yalvaç

11- Nulifer İnceer

12- Esma Özdöver

SAADET PARTESİ

1- Mehmet Karalar

2- Şükrü Koçak

3- Ahmet Necati Sarı

4- Serap Erkal

5- Ömer Balcı

6- Ali Mullaoğlu

7- Enver Polat

8- Mustafa Akar

9- Yavuz Batmaz

10- Abdullah Öztürk

11- Ömer Karabacak

12- İsrafil Kılınç

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Mesut Ceyran

2- Davut Savcı

3- İsa Kök

4- Ahmet Levent Kılıç

5- Metin Yanardağ

6- Zafer Kılıçparlar

7- Yurda Gül Savcı

8- Mehmet Fatih Yıldırım

9- Pınar Ekinler

10- Nuran Demir

11- Oğuzhan Borahan

12- Mehmet Yıldız

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Muhammed Vahit Abuşoğlu

2- Suat Bozkurt

3- Latif Can

4- Bekir Şen

5- Müzeyyen Köse

6- Fetullah Genç

7- Mehmet Dinç

8- Erkan Karakaş

9- Ramazan Diril

10- İsmail Kök

11- Fadime Özbey

12- Sinan Karakaş

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Edip Semih Yalçın

2- Emine Aybüken Yıldırım

3- Ali Özdemir

4- Behiç Şahin

5- Mustafa Kızıklı

6- Cuma Kaymakçı

7- Hüseyin Söğütcü

8- Mehmet Yavuz

9- Bekir İnci

10- Davut Karabacak

11- Dündar Yahnici

12- Ülkü Kanbur

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Levent İncedere

2- Sibel Altıntaş

3- Abdurrahim Kahraman

4- Habip Sülü

5- Emrah Uzunca

6- Mustafa Hoşaf

7- Ali Bakır

8- Yaşar Tosun

9- Hülya Kahraman

10- Mehmet Fatih Aslanpay

11- Mehmet Duran

12- Fulya Zengin

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Halaf Serin

2- Mehmet Kurt

3- Osman Kılıç

4- Müslüm Aslan

5- Mehmet Polat

6- Kürşat Yetişgen

7- Öztürk Yılmaz

8- Nokta Civaoğlu

9- Ali Şeremet

10- Orhan Memoğlu

11- Hakkı Yaroğlu

12- Ali Civaoğlu

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- İhsan Kaya

2- Ahmet Çavuş

3- Adil Turnalar

4- İsmail Kaya

5- Yunus Seyhan

6- Yılmaz Özkan

7- Vakıf Orhan

8- Hayali Küçük

9- Adem Karakurt

10- Ercan Sarıkaya

11- Mehmet Demir

12- Hakan Kaya

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Erdal Çerkezoğlu

2- Filiz Çıtacı

3- Remzi Büyüknacar

4- Ramazan Demircan

5- Şükrü Ayhan

6- Ercan Şahan

7- Serap Tiryaki

8- Hacı Şenoğlu

9- Mehmet Kalman

10- Fatma Barna

11- Cennet Çoban

12- Cevdet Oğuz

BAĞIMSIZ

- Nizamettin Özseven

- Abdullah Sabri Kocaman

- Akın Birdal

Giresun

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Nurettin Canikli

2- Mehmet Geldi

3- Adem Tatlı

4- Şengül Şahin

DEMOKRAT PARTİ

1- Erdoğan Türkoğlu

2- Cem Turan

3- Mustafa Şahin

4- Abdulkadir Bayram

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Selahattin Karaahmetoğlu

2- Aykut Gezmiş

3- Bülent Yener Bektaşoğlu

4- Nılay Pınar

EMEK PARTİSİ

1- Halit Keskin

2- Orhan Kara

3- Coşkun Özbucak

4- Yusuf Ziya Batuk

MİLLET PARTİSİ

1- Aydoğan Dede

2- Yaşar Çakır

3- İbrahim Yalçınkaya

4- Özcan Şentürk

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Ali Sami Gonca

2- Mert Mustafa Yücel

3- Cenk Meşeli

4- Pınar Gülay Kalender

SAADET PARTİSİ

1- Süleyman Tekbaş

2- Ömer Öztürk

3- Davut Tepeyurt

4- Musa Çakı

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Sezai Cengiz

2- Orhan Patan

3- Sabire Toraman

4- Hüseyin Yılmaz

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Mehmet Başer

2- Mustafa Kahyaoğlu

3- Sami Kadığolu

4- Kaya Erdemir

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Murat Özkan

2- Ali Akgün

3- Nihat Yirmibeş

4- Savaş Yaman

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Yusuf Altınbaş

2- Tolga Ümit Aytekin

3- Rıfat Arslan

4- Selami Çiftçi

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Hasan Ali Güngör

2- Eriş Karanlık

3- Recep Gül

4- Evrim Çelik

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Ülfet Özdemir

2- Fatma Genç

3- Bahadır Aydın

4- Orhan Mumcu

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Ömer Anaç

2- Haydar Uzun

3- Erkan Ersan

4- Murat Öksüz

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Mehmet Turan

2- Hüseyin Olgun

3- Yılmaz Varol

4- Ferhat Haliloğlu

Gümüşhane

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Kemalettin Aydın

2- Feramuz Üstün

DEMOKRAT PARTİ

1- Coşkun Gündüz

2- Hulusi Aydın

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Mutlu Güler

2- Ercan Özdemir

EMEK PARTİSİ

1- Hasan Hacaloğlu

2- Sadık Görpeoğlu

MİLLET PARTİSİ

1- Şerife Fatma Demir

2- Abdullah Sarı

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Gediz Tetik

2- Zefure Kömleksiz

SAADET PARTİSİ

1- Akın Demir

2- Yalçın Sevinç

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Mustafa Atay

2- İlhami Karagül

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Bedri Yaşar

2- Çetin Işık

DOĞRUYOL PARTİSİ

1- Nazlı Erol

2- Enes Nalbant

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Ulaş Kara

2- Bahadır Yavuz

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Uğur Tanrıverdi

2- İbrahim Solmaz

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Hamdi Daltaban

2- Tayyar Parlak

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Güngör Çelik

2- Ali Akyüz

BAĞIMSIZ

1- Vecdet Ertek Gürpınar

Hakkari

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Mehmet Necip Zeydan

2- Kasım Demir

3- Abdulmuttalip Özbek

DEMOKRAT PARTİ

1- Haydar Yıldız

2- Abdulgani Akdağ

3- Veysel Kazel

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Necmettin Yardımcı

2- Nurettin Çallı

3- Gürgin Tomris

MİLLET PARTİSİ

1- Tayyip Ural

2- Hüsamettin Akcan

3- Hasan Günay

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Mehmet Emin Akaslan

2- Hakan Salamış

3- İsmail Turan

SAADET PARTİSİ

1- Habip Çiftçi

2- Ahmet Emiroğlu

3- Murat Çiftçi

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Rıfat Geylan

2- Fehim Aslan

3- Murat Sevinç

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Bedrettin Sayılgan

2- Abdulaziz Gülbay

3- Doğan Varol

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Güler Kuş

2- Papatya Kılıç

3- Sabiha Kuru

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Nedim Serkan Durak

2- Veysi Atlı

3- Günay Akbayır

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Ali Çon

2- Şadiye Dönersu

3- İrfan Dönersu

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Fehim Taştan

2- Hüseyin Salık

3- Mehmet Yücel

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Ali Baygüneş

2- Abidin Geylan

3- Barış Baran Çur

BAĞIMSIZ

- Esat Canan

- Selahattin Demirtaş

- Adil Kurt

Hatay

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Sadullah Ergin

2- Orhan Karasayar

3- Mehmet Öntürk

4- Adem Yeşildal

5- Hacı Bayram Türkoğlu

6- Filiz Özçörekçi

7- Fevzi Şanverdi

8- Mehmet Saruhan

9- Abdülkerim Güven

10- Hür Emre Önal

DEMOKRAT PARTİ

1- Saadet Özmen

2- Fehmi Uçar

3- Ömer Aytekin

4- Recep Tekin

5- Ali Usta

6- Zerrin Yalçın

7- Şaban Erol Atılğanlar

8- İhsan Süs

9- Orhan Polat

10- Mehmet Küçük

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Mehmet Ali Ediboğlu

2- Mevlüt Dudu

3- Refik Eryılmaz

4- Hasan Akgöl

5- Nihad Matkap

6- Suzan Alhasoğlu

7- Uğur Bilkay

8- Ali Oğuz

9- Ali Aslan

10- Yılmaz Şahutoğlu

EMEK PARTİSİ

1- Mevlüt Bulgur

2- Şükran Ertaş

3- Mehmet Sarıkaş

4- Diren Zorlucan

5- Erdoğan Buyur

6- Servet Solmaz

7- Cavidan Nizamoğlu

8- Bahriye Kelleci

9- Cabir Güzel

10- Cemile Topaloğlu

MİLLET PARTİSİ

1- Mustafa Kundakçı

2- Harun Özeren

3- Ali İçin

4- Horik Yalçın

5- İsmail Bağdatlı

6- Medine Eraslan

7- Mehmet Nuri Aktar

8- Hülya Sıdan

9- Menekşe Nural Adıgüzel

10- Aysel Akarçay

SAADET PARTİSİ

1- Necmettin Çalışkan

2- Mehmet Ayaz

3- Halil Geçer

4- Atila Erol

5- Ramazan Öksüz

6- Ahmet Nebih Yöney

7- Nihat Yazıcı

8- Necati Börklü

9- Selami Çekiç

10- Fahri Serdar Özal

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Atila Duran

2- Beşir Çağan

3- İbrahim Hıdıroğlu

4- Mehmet Arslan

5- Fatma Eser

6- İzzet Melih Erozan

7- Medine Pınar Yörenç

8- Ebru Aydoğan

9- Bilal Arıcan

10- Orhan Korkut

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Nizam Gövce

2- Hüsamettin Aydın

3- Ayla Ayan

4- Songül Dağ

5- Veysal Karani Zortukoğlu

6- Cahit Ot

7- Muhammet Mücahit Filiz

8- Ahmet Yüksel

9- Uğur Ağırman

10- Mehmet Orhan

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Adnan Şefik Çirkin

2- Bilal Karaca

3- İsmail Hakkı Yücel

4- Selahaddin Gençer

5- Bülent Bahadırlı

6- Hüseyin Akgöl

7- Canan Gencer

8- Yaşar Gürakan

9- İrfan Oktay

10- Ömer Girgeç

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- Maruf Kaymaz

2- Uğur Çalım

3- Yılmaz Geçer

4- Erdal Korkmaz

5- Bedrettin Tunç

6- Nurettin Yenen

7- Tekgül Aslıpek

8- Suna Hezer

9- İzzettin Tunçer

10- Ülger Göztepe

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Atıf Özbay

2- Nergiz Örs

3- Engin Kıra

4- Emsel Dede

5- Levent Paltacı

6- Sibel Çapar

7- Mehmet Ali Bağdatlı

8- İbrahim Doğan

9- Mustafa Toy

10- Necati Çapar

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Aysel Koç

2- Müslüm Gülistan

3- Hasan Elmas

4- Yahyahan Urfalıoğlu

5- Ayşe Şahin

6- Hasan Bayraktaroğlu

7- Şevket Solmaz

8- Mehmet Açıkgöz

9- Zeynep Boydaş

10- Gürbüz Ek

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Halil Akkaya

2- Ahmet Gündüzalp

3- Hüseyin Yunus

4- Metin Yeşilkaya

5- Nazmi Kalkar

6- Mevlüt Atabek

7- Halil Yazgeç

8- Yusuf Ziya Şanverdi

9- Fatih Özer

10- Ahmet Yıldızoğlu

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Adnan Günal

2- Ali Bıkmaz

3- Cuma Yurttakul

4- Durmuş Arslan

5- Varol Gürbüz

6- Özer İşçi

7- Maşallah Erdoğan

8- Hüseyin Yenigün

9- Şerife Akkurt

10- Mehmet Gündüz

BAĞIMSIZ

- Melih Sürmeli

- Mevlüt Uslu

- Nihat Taşkın

- Ali Başkar

- Hayrettin Arslan

- Mahmut Aksoy

- Mahmut Yardımcı

Iğdır

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1- Yaşar Akkuş

2- Nurettin Aras

DEMOKRAT PARTİ

1- Abdullah Güngör

2- İhsan Çetin

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1- Ekber Taner

2- Behman Gögce

MİLLET PARTİSİ

1- Yasin Yılmaz

2- Seher Karaardıç

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1- Nurdan Alpsan

2- Sinan Dereci

SAADET PARTİSİ

1- Nadir Akar

2- Sabri Doğru

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1- Zehra Polat

2- Çağdaş Özerez

HALKIN SESİ PARTİSİ

1- Ayhan Kara

2- Edip Emre Şeriati

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1- Sinan Oğan

2- Gündüz Güneş

DOĞRU YOL PARTİSİ

1- İsmail Parlak

2- Erkan Deniz

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1- Serkan Parıltı

2- Ödül Eda Çakıcıoğlu

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1- Sadettin Koç

2- Cuma Uzun

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1- Halide Demirel

2- Filiz Akın

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1- Erkan Tutka

2- Tahir Kavri

BAĞIMSIZ

-Pervin Buldan

Isparta

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1-Süreyya Sadi Bilgiç

2-Recep Özel

3-Suat Kolukırık

4-Pınar Taner Topsakal

DEMOKRAT PARTİ

1-Nuri Kaplan

2-Hasan Kaleli

3-Fikret Sevinç

4-Mehmet Ateş

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

1-Ali Haydar Öner

2-İrfan Bakır

3-Tanseli Çakmak

4-Naci Yoldaş

EMEK PARTİSİ

1-Şükrü Taş

2-Sıla Söğütlü

3-Mehmet Hamdi Balcı

4-Gönül Karagenç

MİLLET PARTİSİ

1-Mehmet Zeki Özen

2-Ali İhsan Başat

3-Osman Ertuğrul

4-Mevlüt Yavuz

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

1-Seyit Çakmakçı

2-Enver Gülgen

3-Evrim Mintaz

4-Serhat Akkoyun

SAADET PARTİSİ

1-Abdulbaki Özyurt

2-Dinçer Demirezen

3-Hüseyin Yıldızhan

4-Adem Oflaz

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ

1-Ali Meydan

2-Ramazan Aydınlı

3-Nuri Selam Çetin

4-Emine Akgün

HALKIN SESİ PARTİSİ

1-Faruk Algınkılınç

2-Zehra Kütükçü

3-Ali Uysal

4-Nermin Marulcu

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

1-Süleyman Nevzat Korkmaz

2-Hüseyin Avni Bıçaklı

3-Ahmet Ziya Nuhoğlu

4-Ahmet Ayyıldız

DOĞRU YOL PARTİSİ

1-İzzet Bilgin

2-Hüseyin Ali Durmuş

3-Doğan Hamza Koyu

4-Ahmet Savcı

TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

1-İskender Aycan Doğer

2-Zehra Adıgüzel

3-Fatma Özbek Şancı

4-Erol Altıntaş

MİLLİYETÇİ VE MUHAFAZAKAR PARTİ

1-Emrah Uslu

2-Ali Altuğ

3-Nuray Ordu

4-Alev Gökdağ

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

1-Erdoğan Yeşilyayla

2-Ayşegül Acar

3-İsmail Yusuf Atasagun

4-Yusuf Işık

DEMOKRATİK SOL PARTİ

1-Erdinç Caner Erarslan

2-Bircan Aslan

3-Nihat Doğanay

4-Hasan İsa Güneşsever

BAĞIMSIZ

-Mehmet Deniz Yıldırım

-Mehmet Şevket Savlu

-Adem Öcal

- Ankara
Kaynak: ANKA
Politika , Güncel