Adaya İsmi Benziyor, Telefonları Susmuyor

Türkiye Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Birliği (Tühob) Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası (Ahoeo) Başkanı Mustafa Uslu, Adana Bağımsız Milletvekili Adayı Mustafa Uslu ile Olan İsim Benzerliği Yüzünden Her Gün Yüzlerce Telefon Aldığını Söyledi.

Adaya İsmi Benziyor, Telefonları Susmuyor
05.07.2007 11:28 | Son Güncelleme: 05.07.2007 11:28

Türkiye Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Birliği (TÜHOB) Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası (AHOEO) Başkanı Mustafa Uslu, Adana bağımsız milletvekili adayı Mustafa Uslu ile olan isim benzerliği yüzünden her gün yüzlerce telefon aldığını söyledi.

Uslu, yaptığı açıklamada, TÜHOB Genel Başkan Yardımcılığı'nın yanısıra Adana'da uzun yıllar halk otobüsçüleri odasında başkanlık, Yüreğir Belediyesi'nde de meclis başkan vekilliği yapması nedeniyle geniş bir çevresi olduğunu, Mustafa Uslu adını duyan tüm dost ve arkadaşlarının kendisini bizzat telefonla arayarak "hayırlı olsun" dediğini belirtti. Uslu, "Bugüne kadar milletvekili adayı olmayı düşünmüyordum, ama bu kadar ilgiyi görünce ileride herhangi bir partiden aday olabilirim" dedi.

İsim benzerliği konusundan kendisinin de haberdar olmadığını, ancak hemen her gün işyeri ve cep telefonlarına gelen tebrik mesajları üzerine şaşkınlık yaşadığını ifade eden Uslu, "Beni arayan dost ve arkadaşlarımdan sonra da basından Mustafa Uslu'nun bağımsız milletvekili adayı olduğunu öğrenince hayli şaşırdım. Ama bu Mustafa Uslu ben değilim. Kendisi emekli bir öğretmenmiş. Benimle uzaktan yakından akrabalığı da yok. Sadece bir isim benzerliği. Bu yüzden şu ana kadar telefonla ve yüz yüze görüşme

yoluyla yaklaşık 45 bin kişiden tebrik aldım. İş yeri ve cep telefonlarım hiç susmuyor. Ne kadar sevildiğimizi de öğrenmiş oldum."

(DF-AB-MEF-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Adaya İsmi Benziyor, Telefonları Susmuyor - Haberler